دولت کانادا مزایای اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی عظیمی را که دانشجویان بین‌المللی به کانادا می‌آورند به رسمیت می‌شناسد و اذعان دارد که مزایایی برای هم دانشجویان و اقتصاد کانادا وجود دارد برای کسانی که تصمیم می‌گیرند پس از کسب دیپلم یا مدرک تحصیلی در اینجا کار کنند. در سال‌های اخیر، تعداد دانشجویان بین‌المللی وارد شده به کانادا به‌طور قابل توجهی افزایش یافته است، به‌طوری‌که سال ۲۰۲۲ سال رکوردی برای رشد مهاجرت و دانشجویان بین‌المللی بوده است. ثبت‌نام در مؤسسات آموزش عالی کانادا ۳۰ درصد رشد داشته است، بر اساس گزارش اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا.
محبوب‌ترین مقصد مطالعاتی برای دانشجویان بین‌المللی در سال گذشته استان انتاریو بوده است، که ۵۲ درصد از کل مجوز‌های مطالعاتی جدید به این استان صادر شده است. در واقع، بیش از نیمی از کل دانشجویان بین‌المللی کانادا مجوز‌های مرتبط با مؤسسات انتاریو را در اختیار داشتند. پس از انتاریو، بریتیش کلمبیا ۱۹ درصد از کل مجوز‌های ۲۰۲۲ را به خود اختصاص داده است.
در حالی که فرصت‌های یادگیری در کلاس‌درس و تجربی در دانشگاه‌های کانادا گسترده است و اکثر آن‌ها آموزش‌های شغلی را از طریق فرصت‌های یادگیری مشارکتی در حین ثبت‌نام در کلاس‌ها ارائه می‌دهند، دانشجویان بین‌المللی با چالش‌های زیادی برای مطالعه در کانادا روبرو هستند.
رتبه‌بندی CourseCompare از بهترین دانشگاه‌ها برای دانشجویان بین‌المللی در کانادا عواملی مثل هزینه شهریه در مدارس مختلف را در نظر می‌گیرد، که برای دانشجویان بین‌المللی به مراتب بیشتر از دانشجویان داخلی است. اضافه شهریه در مطالعه ما در محدوده ۱۵۰ تا بیش از ۳۰۰ درصد در مقایسه با شهریه داخلی بود.
کمبود فعلی مسکن در کانادا نیز یافتن جایی برای زندگی برای دانشجویان بین‌المللی را دشوار کرده است. علاوه‌بر این، در حالی که دانشگاه‌های کانادا با تکیه بر دانشجویان بین‌المللی جمعیت دانشجویی خود را افزایش داده‌اند، امکانات اقامت در خوابگاه‌های دانشگاهی با این رشد همگام نشده است.
این عوامل و دیگر ملاحظات موجب تحقیق ما شده است، و نتیجه آن جامع‌ترین بررسی تاکنون از مقاصد محبوب دانشجویان بین‌المللی در سراسر کانادا و دانشگاه‌هایی است که بهتر آماده پذیرش آن‌ها هستند.
رتبه‌بندی سالانه CourseCompare با استفاده از فرایندی تعیین می‌شود که چندین معیار و اصل اساسی را در نظر می‌گیرد. این رتبه‌بندی در نظر گرفتن طیف وسیعی از عوامل را مد نظر قرار می‌دهد، با تأکید بر تعداد دانشجویان بین‌المللی (۳۰ درصد) و نسبت دانشجویان بین‌المللی به جمعیت کلی دانشجویی یک دانشگاه (۲۰ درصد). اضافه شهریه بین‌المللی، تنوع دانشجویی، نرخ استخدام، رضایت دانشجویان و در دسترس بودن اقامت در خوابگاه نیز در نظر گرفته شده است (هر کدام ۱۰ درصد).

 

خلاصه رده‌بندی بهترین دانشگاه‌های کانادا برای دانشجویان بین‌المللی

 1. کالج کونستوگا 4.9/5 (17 نظر)
 2. کالج سنکا 3.45/5 (9 نظر)
 3. کالج بو ولی 3.35/5 (3 نظر)
 4. کالج کانادور 4.8/5 (5 نظر)
 5. کالج سنت لارنس 4.8/5 (5 نظر)
 6. کالج لامبتون 4.5/5 (2 نظر)
 7. کالج کامبرین 4/5 (1 نظر)
 8. کالج لویالیست 4/5 (1 نظر)
 9. کالج لنگارا 4.65/5 (3 نظر)
 10. کالج فنشا 3.75/5 (4 نظر)
 11. کالج هامبر 5/5 (17 نظر)
 12. موسسه فناوری بریتیش کلمبیا (BCIT) 4.75/5 (4 نظر)
 13. کالج سنت کلر 4.75/5 (4 نظر)
 14. کالج شریدان 4.5/5 (2 نظر)
 15. موسسه فناوری جنوب البرتا (SAIT) 3.55/5 (7 نظر)
 16. کالج سانتنیال 3.65/5 (3 نظر)
 17. کالج نیاگارا 4.8/5 (50 نظر)
 18. کالج جورجیان 5/5 (1 نظر)
 19. پلی تکنیک کالج رد ریور 5/5 (1 نظر)
 20. جورج براون 3.55/5 (11 نظر)

 

1. کالج کونستوگا (Conestoga College)

کالج کونستوگا در کیچنر انتاریو، حدود دو ساعت غرب تورنتو انتاریو قرار دارد. این کالج محبوب و معتبری برای دانشجویان و کارفرمایان است. این کالج در سال ۱۹۶۷ تأسیس شده و سالانه حدود 21000 دانشجو را در پردیس‌های مختلف جنوب غربی انتاریو آموزش می‌دهد. این کالج رتبه دوم را در لیست بهترین کالج‌های انتاریو کسب کرده است. دانشجویان بین‌المللی ۳۹ درصد جمعیت دانشجویی را تشکیل می‌دهند و از ۸۰ ملیت مختلف هستند.
بر اساس نظرسنجی از فارغ‌التحصیلان کالج کونستوگا، فارغ‌التحصیلان در سال ۲۰۲۱-۲۰۲۰ میزان اشتغال ۸۶ درصدی داشته‌اند و کالج ادعا می‌کند میزان رضایت دانشجویی ۷۹ درصد است. دو خوابگاه دانشجویی در این کالج وجود دارد که در مجموع ۵۲۸ واحد را فراهم می‌کنند که ۲.۵ درصد کل دانشجویان را تشکیل می‌دهد. دانشجویان می‌توانند قبل از پذیرش در رشته خود، برای خوابگاه درخواست دهند و توصیه می‌شود هرچه زودتر درخواست دهند زیرا ظرفیت محدود است.

 

نظرات دانشجویان

«فرصت‌های یادگیری مبتنی بر کار (WIL) فراوان و فضای جامعه‌ای شگفت‌انگیزی در این رشته کالج کونستوگا وجود دارد. تجربه باارزشی در کلاس مهدکودک همراه با آموزش عالی کلاسی توسط اساتید برتر در این مدرک کارشناسی. بسیار توصیه می‌شود.»
کریستن چان، کارشناسی توسعه برنامه‌ریزی یادگیری اولیه (افتخاری)

 

رشته‌های محبوب

کالج کونستوگا بیش از ۲۳۰ مدرک گواهینامه، دیپلم، کارشناسی و تحصیلات تکمیلی ارائه می‌دهد که بسیاری شامل گزینه کارورزی برای دانشجویان بین‌المللی هستند. بیش از ۱۵ برنامه کارشناسی شامل تنها مدارک مهندسی تأیید شده در کالج‌های انتاریو وجود دارد. از انیمیشن سه‌بعدی کامپیوتری تا مدارک کارشناسی در فناوری کاربردی، کسب و کار، تجارت، علوم کامپیوتر، مهندسی و آموزش اولیه کودکان، مسیر‌های شغلی متنوعی برای انتخاب وجود دارد. میانگین شهریه برای دانشجویان بین‌المللی در کالج کونستوگا ۱۷،۴۴۶ دلار است.
این کالج اخیراً یک تأسیسات 250,000 فوت مربعی برای رشته‌های مهارتی مانند ساخت‌وساز، نجاری، جوشکاری، برق و خودرو افتتاح کرده است.
کالج کونستوگا همچنین با دانشگاه نزدیک ویلفرید لوریر در پردیس برانتفورد کالج کونستوگا همکاری می‌کند. دانشجویان می‌توانند هم‌زمان مدرک کارشناسی از دانشگاه لوریر و گواهینامه تحصیلات تکمیلی از کالج کونستوگا کسب کنند.

 

مکان‌ها

کیچنر، واترلو، کمبریج، گوئلف، استراتفورد، اینگرسول و برانتفورد

 

2. کالج سنکا (Seneca College)

کالج سنکا که در سال ۱۹۶۷ تأسیس شده، یکی از بزرگترین کالج‌های جامعه‌نگر کاناداست و انتخاب محبوبی برای دانشجویان بین‌المللی است. این کالج سالانه میانگین ۳۴،۱۶۷ دانشجوی تمام‌وقت را در ۸ پردیس در منطقه بزرگ تورنتو و پیتربورو جذب می‌کند. در سال ۲۰۲۱-۲۰۲۰ با ۹،۳۱۸ دانشجوی بین‌المللی یا ۲۷.۳ درصد کل دانشجویان، بیشترین تعداد دانشجوی بین‌المللی در میان کالج‌های کانادا را داشته و محبوب‌ترین انتخاب برای دانشجویان خارجی است. دانشجویان خارجی از ۱۵۰ ملیت مختلف هستند.
میزان اشتغال فارغ‌التحصیلان کالج سنکا ۷۶ درصد است و دانشجویان میزان رضایت حدود ۷۳ درصدی را گزارش می‌دهند. برای دانشجویانی که به دنبال مسکن در پردیس هستند، ۱۳۳۰ واحد مسکونی وجود دارد که ۳.۹ درصد کل دانشجویان را تشکیل می‌دهد.

 

نظرات دانشجویان

«کارشناسی ارشد خود را در بازاریابی رویداد‌های ورزشی، هنری و سرگرمی گذراندم و عاشقش شدم! مدرسان می‌خواستند شما موفق شوید، اطلاعات مفید ارائه می‌دادند و به هر طریق ممکن کمک می‌کردند. کلاس‌ها حدود ۴۰ نفره بود و کار گروهی زیادی درگیر بود. محتوای درسی مرتبط و جالب بود و قابل اعمال در زندگی واقعی بود. کارورزی در دسترس بود و واقعاً در شروع حرفه کمک کرد. اگر به کار گروهی، بازاریابی و رویداد‌ها علاقه دارید، این رشته برای شماست! از این رشته بسیار لذت بردم و‌امیدوارم زودتر شروعش می‌کردم!»
اریکا رولدان، تولید رویداد و رسانه

 

رشته‌های محبوب

این کالج ۳۰۰ برنامه تمام‌وقت، نیمه‌وقت و آموزش مداوم در زمینه‌های هوانوردی، کسب‌وکار، هنر‌های خلاق، آموزش و خدمات اجتماعی، مهندسی، فناوری اطلاعات، مد و زیبایی‌شناسی، بهداشت، میزبانی، حقوق، رسانه، علوم و غیره ارائه می‌دهد. میانگین شهریه برای دانشجویان بین‌المللی در کالج سنکا حدود ۱۸،۲۷۴ دلار است.
کالج سنکا یکی از بزرگترین مدارس کسب و کار کانادا با مجموعه وسیعی از دوره‌های دو ساله دیپلم کالج انتاریو و برای دوره سه ساله حسابداری و مالی و دوره دو ساله حسابداری شناخته شده است. علاوه بر برنامه‌های کسب و کار، برنامه‌های پرستاری این کالج نیز بسیار مورد توجه است از جمله مدرک چهار ساله BScN و برنامه پنج ترمی پرستاری عملی.
در حوزه فناوری اطلاعات، دیپلم سه ساله برنامه‌نویسی و تحلیل کامپیوتر مهارت‌های اساسی توسعه نرم‌افزار از جمله گزینه کارورزی ارائه می‌دهد.
برنامه‌های هنری کالج سنکا نیز مورد تقاضا است. برنامه انیمیشن این کالج رتبه پنجم جهان را در رتبه‌بندی تأثیرگذار Animation Career Review کسب کرده و برنامه‌های آن در انیمیشن سه‌بعدی و بازی بسیار رقابتی هستند. سایر برنامه‌های هنری محبوب شامل طراحی گرافیک، بازیگری دوربین و صدا، و افکت‌های بصری یک ساله برای یادگیری هنر‌های دیجیتال پیشرفته است.
کالج سنکا همچنین با دانشگاه نیاگارا شراکت دارد تا برنامه‌های مشترک کارشناسی ارشد از جمله مدرک کارشناسی ارشد امنیت اطلاعات و جنایی‌شناسی دیجیتال ارائه دهد.

 

مکان‌ها

پردیس کینگ، کینگ سیتی؛ آکادمی بین‌المللی سنکا، مارکام؛ نیوهام (ایست ایونیو فینچ)؛ پیتربورو، نورت یورک، پردیس سنکادر یورک، تورنتو

 

3. کالج بو ولی (Bow Valley College)

کالج بو ولی در کلگری البرتا یکی از ۵۰ کالج برتر تحقیقاتی کانادا محسوب می‌شود و از سال ۱۹۶۵ مشغول آموزش دانشجویان و پاسخگویی به نیاز‌های کارفرمایان در البرتا و سراسر جهان است. سالانه حدود ۷،۰۳۲ دانشجو در این کالج حضور دارند که ۱،۵۵۱ نفر یا ۲۲.۱ درصد آن‌ها دانشجویان بین‌المللی از ۱۴۸ کشور جهان و با ۹۸ زبان مختلف هستند. برای ایجاد احساس خانگی بیشتر برای این دانشجویان، حدود ۷۰۰ عضو هیئت علمی و کارمند با بیش از ۵۰ زبان مختلف این تنوع را منعکس می‌کنند.
بر اساس گزارش‌های خود کالج، حدود ۸۹ درصد فارغ‌التحصیلان این کالج ظرف ۶ ماه پس از اتمام برنامه خود مشغول به کار می‌شوند. میزان اشتغال فارغ‌التحصیلان این کالج ۹۱ درصد و میزان رضایت دانشجویی ۹۳ درصد است. برای دانشجویانی که می‌خواهند در پردیس زندگی کنند، ۷۲۰ واحد مسکونی وجود دارد، به این معنی که کالج بو ولی می‌تواند ۱۰.۲ درصد کل دانشجویان خود را در خوابگاه جای دهد.

 

نظرات دانشجویان

«برنامه خوب و جامعی که وارد طراحی تجربه کاربری و بهینه‌سازی موتور جستجو می‌شود و مدتی هم به توسعه وب می‌پردازد. پروژه نهایی کلیدی است. روی آن زیاد کار کنید تا بتوانید فارغ‌التحصیل شوید و از روز بعد آماده کار روی کمپین‌ها از ابتدا تا انتها باشید. دوره آمادگی جستجوی اشتغال غیراعتباری که اختیاری است نیز ارزش گذراندن دارد. من به‌عنوان دانشجوی مسن‌تری که برای انتخاب مجدد حرفه، به تحصیل بازگشته بودم، تجربه خوبی داشتم.»
بلیک ساموئل، گواهینامه پسادیپلم بازاریابی دیجیتال

 

رشته‌های محبوب

کالج بو ولی گواهینامه و دیپلم در زمینه‌های کسب‌وکار، مراقبت‌های بهداشتی و خدمات اجتماعی و همچنین مطالعات عدالت و فناوری‌های خلاق ارائه می‌دهد. دیپلم‌های فناوری شبه‌کارآموزی ۱۶ ماهه هستند و شامل ۱۶ ماه آموزش کلاسی ترکیب شده با آموزش ضمن کار پرداختی می‌شوند. به‌عنوان مثال، برنامه توسعه نرم‌افزار این کالج به دانشجویان فرصت یادگیری توسعه وب کامل، توسعه اپلیکیشن‌های موبایل و محاسبات ابری و سازمانی را در حین کار فراهم می‌کند. برای دانشجویان کسب‌وکار، دیپلم‌هایی در مدیریت زنجیره تأمین، حسابداری و خدمات مالی موجود است که نیاز‌های سازمان‌های امروزی را برطرف می‌کند.
بسیاری از برنامه‌ها تجربه کار ارائه می‌دهند تا دانشجویان پیش از فارغ‌التحصیلی با کارفرمایان برتر تجربه عملی کسب کنند. کالج بو ولی کمترین شهریه اضافی بین‌المللی را در میان کالج‌های این فهرست با ۱۵۵.۹ درصد شهریه داخلی دارد، در مقایسه با میانگین حق اضافی ۲۶۵.۳ درصد.

 

مکان‌ها

کلگری، البرتا

 

4. کالج کانادور (Canadore College)

کالج کانادور در شمال بی‌انتاریو، حدود ۵ ساعت شمال تورنتو قرار دارد و از دیرباز انتخاب محبوبی برای دانشجویان بین‌المللی بوده است، به طوری‌که ۶۳ درصد جمعیت پردیس این کالج از ۳۰ کشور مختلف هستند. با جمعیت دانشجویی ۷۴۱۶ نفر در سال ۲۰۲۱-۲۰۲۰، کانادور رتبه دوم را از نظر بالاترین نسبت دانشجویان خارجی دارد.
میزان اشتغال فارغ‌التحصیلان کانادور ۸۹ درصد و میزان رضایت دانشجویی ۷۸.۵ درصد است. برای دانشجویانی که به دنبال مسکن پردیس هستند، ۶۷۵ واحد مسکونی وجود دارد که ۹.۱ درصد دانشجویان ثبت‌نام‌شده را تشکیل می‌دهد.

 

نظرات دانشجویان

«گزینه محلی عالی برای هر کسی در شمال انتاریو. امکانات بسیار خوب، معلمان عالی و من هیچ مشکلی برای پیدا کردن کارآموزی و شغل پس از فارغ‌التحصیلی نداشتم. با تورم مدارک، برخی از دانشجویان مدرک کارشناسی در آموزش و پرورش داشتند و برای اخذ گواهینامه به کانادور آمده بودند. نکته‌ای که باید آن را در نظر داشته باشید اگر در مورد مسیر خود مطمئن نیستید. اکنون من به یک نقش مدیریتی در یک مرکز خصوصی منتقل شده‌ام.»
نانسی لوبلانک، آموزش اولیه کودکان (شتاب‌دهنده)

 

رشته‌های محبوب

کالج کانادور بیش از ۸۰ برنامه تمام‌وقت و کارآموزی گسترده‌ای ارائه می‌دهد. ۱۲ مدرسه مطالعاتی این کالج شامل هنر و طراحی، هوانوردی، عدالت اجتماعی، هنر‌های آشپزی، مطالعات محیط زیست، بهداشت، ورزش و حرفه‌ها است.
علوم بهداشتی دنباله محبوبی در کانادور است که دیپلم دو ساله پرستاری عملی ارائه می‌دهد. دیپلم‌های سه ساله درمان تنفسی و بهداشت دندان نیز مورد تقاضا هستند.
کارآموزی‌هایی مانند تکنسین خدمات خودرو، ماشین‌کار عمومی و تکنسین مکانیک – جوشکار- برازنده نیز از گزینه‌های محبوب در کانادور هستند. این کالج همچنین کارآموزی‌هایی را به صورت اختصاصی برای دانشجویان زن ارائه می‌دهد، مانند کارآموزی پیش از استخدام نجار ساختمان عمومی برای زنان.
کالج کانادور برنامه‌های خود را در ۳ مکان پردیس در شمال بی‌و همچنین تأسیسات تازه‌افتتاح‌شده در پری ساوند ارائه می‌دهد که دانشجویان در رشته‌های پرستاری عملی، کار پشتیبانی شخصی، آموزش اولیه کودکان و عکاسی آموزش می‌بینند.
یک زمینه «علاقه‌مندی عمومی» نیز وجود دارد که شامل دوره‌های انفرادی در موضوعات گسترده‌ای از جمله هوش مصنوعی، نجوم، حقوق شرکت‌ها و تفکر نقادانه است. میانگین شهریه برای دانشجویان بین‌المللی ۱۶،۷۲۵ دلار است.

 

مکان‌ها

شمال بی، انتاریو

 

5. کالج سنت‌لارنس (St.Lawrence College)

کالج سنت‌لارنس در کنار رودخانه سنت‌لارنس در شهر تاریخی کینگستون قرار دارد. این کالج محبوب انتاریو هر ساله حدود ۱۰،۳۰۵ دانشجوی ثبت‌نام‌شده جذب می‌کند که تعداد زیادی از آن‌ها، حدود ۴۰.۷ درصد در سال ۲۰۲۱-۲۰۲۰ از خارج آمده‌اند و بیش از ۴۰ ملیت را نمایندگی می‌کنند.
دانشجویان می‌توانند از میان بیش از ۱۰۰ برنامه تمام‌وقت در سه پردیس که از گواهینامه‌های یک ساله تا مدارک چهار ساله کارشناسی و آموزش کارآموزی را شامل می‌شود، انتخاب کنند. دانشجویانی که قبلاً دیپلم دارند همچنین می‌توانند از میان انواع برنامه‌های تسریع‌شده یک ساله در زمینه‌هایی مانند مدیریت کسب‌وکار، مبانی پلیس، منابع انسانی و فناوری‌های زیست‌محیطی انتخاب کنند.
میزان اشتغال فارغ‌التحصیلان کالج سنت لارنس بالاست، به طوری که بیش از ۹۱ درصد دانشجویان ظرف ۶ ماه کار مرتبط با رشته خود پیدا می‌کنند و امتیاز رضایت کارفرما از این کالج ۱۰۰ درصد است. کالج سنت لارنس میزان رضایت دانشجویی کمی بالاتر از میانگین یعنی ۷۹ درصد را نیز گزارش می‌دهد.

 

رشته‌های محبوب

برخی از محبوب‌ترین برنامه‌های کالج سنت لارنس در حوزه علوم بهداشتی از جمله پرستاری عملی و برنامه کارشناسی پرستاری است. همچنین روان‌شناسی رفتاری، علوم آزمایشگاهی پزشکی، کار مددکاری اجتماعی و مسیر علوم پیش از بهداشت برای دیپلم‌ها و مدارک پیشرفته که برنامه گواهینامه دو ساله‌ای است که به دانشجویان مهارت‌های لازم برای برآورده کردن الزامات پذیرش در دیپلم‌ها و مدارک کارشناسی در حوزه بهداشت را می‌دهد.
دانشجویان گواهینامه کلی هنر‌ها و علوم را نیز جذاب می‌یابند – برنامه پیش از حرفه‌های ماهر که یادگیری بنیادین برای در نظر گرفتن حرفه‌های ماهر فراهم می‌کند و مهارت‌های بنیادین مهمی مانند ارتباطات، تفکر نقادانه، نجاری، آجرچینی، لوله‌کشی و برق را پوشش می‌دهد.
شهریه برای دانشجویان بین‌المللی در کالج سنت لارنس در مقایسه با سایر کالج‌ها در سطح بالاتری قرار دارد، حدود ۱۸،۲۳۴ دلار در سال. برای علاقه‌مندان به زندگی در پردیس، تنها ۶۰۰ واحد مسکونی پردیس در دسترس است.

 

مکان‌ها

کینگستون، انتاریو

 

6. کالج لامبتون (Lambton College)

کالج لامبتون با مرکزیت سارنیا انتاریو ولی با پردیس‌های بین‌المللی در می‌سیساگا، تورنتو و اتاوا، یکی از محبوب‌ترین پردیس‌ها برای دانشجویان خارجی در کاناداست. این کالج که در سال ۱۹۶۶ با تنها ۵۴ دانشجو تأسیس شده، سابقه طولانی در آماده‌سازی دانشجویان برای دنیای واقعی با مهارت‌های عملی مورد نیاز دارد. در سال ۲۰۲۱-۲۰۲۰ جمعیت کل دانشجویی ۹۶۲۰ نفر بوده است. این کالج که در نزدیکی مرز کانادا با ایالات متحده قرار دارد، بیشترین نسبت دانشجویان بین‌المللی را در میان کالج‌های این فهرست دارد، به طوری که ۷۱.۸ درصد کل دانشجویان را دانشجویان خارجی از ۳۲ ملیت تشکیل می‌دهند. در سال ۲۰۲۲-۲۰۲۱ ثبت‌نام در پردیس اصلی کالج لامبتون نسبت به سال قبل ۳۹ درصد رشد داشته است که عمدتاً به دلیل رشد ثبت‌نام بین‌المللی بوده است. در پاییز ۲۰۲۱، ثبت‌نام بین‌المللی در تمامی پردیس‌های کالج لامبتون نسبت به پاییز ۲۰۲۰،۵۹ درصد رشد داشته است.
این کالج از سال ۲۰۱۱ با کالج شغلی خصوصی سیستار در تورنتو شراکت دارد و بیش از ۱۲۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی فارغ‌التحصیل کرده است. در حال حاضر، کلاس‌ها تنها از دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌شود. پردیس کالج سیستار در ۲۶۵ یورکلند بلوارد در تورنتو قرار دارد و شامل بیش از ۱۰۰۰۰۰ فوت مربع کلاس‌ها، آزمایشگاه‌ها، فضا‌های دانشجویی و دفاتر اداری در دو ساختمان است.
کالج لامبتون همچنین توافق‌نامه‌ای با کالج خصوصی حرفه‌ای کویینز برای کسب و کار، فناوری و ایمنی عمومی (کالج کویینز) برای ارائه برنامه‌های دانشگاهی خود در شهر می‌سیساگا دارد. این شراکت با کالج کویینز از سال ۲۰۱۷ برقرار بوده و بیش از ۴۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی از این مکان فارغ‌التحصیل شده‌اند. در حال حاضر، کلاس‌ها تنها از دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌شود. پردیس کالج کویینز شامل ۳۳۰۰۰ فوت مربع کلاس‌ها، آزمایشگاه‌ها، فضا‌های دانشجویی و دفاتر اداری در دو ساختمان است.
کالج لامبتون در اتاوا در پردیس دانشگاه سنت پل (کالج بنیان‌گذار دانشگاه اتاوا) در قلب پایتخت ملی قرار دارد. این پردیس دوزبانه به نام مرکز مطالعات تکمیلی شناخته می‌شود زیرا همه برنامه‌های ارائه شده (تحلیل کسب‌وکار، برنامه‌ریزی و مدیریت ثروت، توسعه نرم‌افزار استک کامل، مدیریت زنجیره تأمین، مدیریت بازاریابی دیجیتال) در سطح تحصیلات تکمیلی و تنها به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌شود. دانشجویان از تجربه پردیسی پسادانشگاهی مشترک با دانشجویان دانشگاه سنت پل و کالج بورئال برخوردار می‌شوند. به عنوان یک رهبر در نوآوری کاربردی در تحقیقات، در سال‌های اخیر بر مساحت پردیس این کالج با افزوده شدن مرکز پژوهش و بهداشت نوا کمیکال افزوده شده است.
کالج لامبتون میزان اشتغال ۸۱ درصدی پس از ۶ ماه فارغ‌التحصیلی و میزان رضایت فارغ‌التحصیلان ۷۳ درصدی دارد. در حالی که تعداد اندکی واحد مسکونی دانشجویی در دسترس است، تنها ۲۸۰ واحد یا ۲.۹ درصد کل دانشجویان.

 

نظرات دانشجویان

«من یکی از بسیاری دانشجویان بین‌المللی در کالج لامبتون در سارنیا انتاریو بودم — این کالج ۳۵۰۰ دانشجوی بین‌المللی از سراسر جهان دارد. معیار‌های پذیرش به اندازه برخی برنامه‌های دیگر سختگیرانه نبود و برای همه برنامه‌ها نیازی به GRE و GMAT نبود. کلاس‌ها متمرکز بر حرفه و شغل بودند که همان چیزی بود که من به دنبال آن بودم. زندگی پردیسی عالی بود حتی اگر سارنیا آنچه مردم آن را «خواب‌آلود» مینامیدند. من از اساتید و سایر دانشجویان بسیار آموختم. فضا بسیار محلی بود و مردم جدی در پی تحصیل بودند.»
رام شارما، کسب‌وکار – حسابداری

 

رشته‌های محبوب

با بیش از ۷۰ برنامه تمام‌وقت در مقطع کارشناسی، دیپلم و گواهینامه، کالج لامبتون به آماده‌سازی دانشجویان برای فرصت‌های شغلی مورد نیاز در زمینه‌های کسب‌وکار، آموزش اولیه کودکان، حرفه‌ها (جوشکاری، برق و تکنیک‌های نجاری ساختمان) و علوم بهداشتی (پیراپزشکی، داروسازی، پرستاری عملی، کارشناسی پرستاری، زیبایی‌شناسی پزشکی پیشرفته و درمان‌های مراقبت از پوست) و همچنین شغل‌های فناوری مانند امنیت سایبری، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین، و زیرساخت و مدیریت ابری شناخته شده است.
این کالج همچنین خانه بزرگ‌ترین مدرسه آتش‌نشانی کانادا با امکانات به روز برای آموزش اولین پاسخ‌دهندگان امداد و نجات آتش‌نشانی و دوره ۱۰ ماهه فناوری علم آتش‌نشانی است که داوطلبانی از سراسر کانادا و بین‌المللی را جذب می‌کند. همچنین برنامه آموزش و تربیت آتش‌نشان پیش از استخدام نیز دارد.
شهریه سال اول دانشجویان بین‌المللی در این فهرست کمترین است، ۱۳۸۱۸ دلار برای دیپلم دو ساله کسب‌وکار که یکی از محبوب‌ترین برنامه‌ها برای دانشجویان بین‌المللی ورودی به کانادا بر اساس تحلیل یادگیرندگان جهانی سایت CourseCompare است.

 

مکان‌ها

سارنیا، تورنتو، می‌سیساگا و اتاوا

 

7. کالج کامبرین (Cambrian College)

کالج کامبرین با سه پردیس در منطقه سادبوری و اطراف آن، سالانه بیش از ۷۴۱۰ دانشجوی تمام‌وقت را با بیش از ۸۰ برنامه تمام‌وقت خود جذب می‌کند. این کالج که در سال ۱۹۶۷ تأسیس شده، بزرگترین کالج جامعه‌نگر در شمال انتاریو است. دانشجویان بین‌المللی بیش از نیمی از کل دانشجویان یعنی ۵۶.۸ درصد را تشکیل می‌دهند و از بیش از ۳۰ ملیت هستند. فارغ‌التحصیلان این کالج میزان اشتغال نسبتاً بالایی دارند، ۸۸.۶ درصد، و میزان رضایت دانشجویی ۷۸.۹ درصد است. برای علاقه‌مندان به زندگی نزدیک محل تحصیل، این مدرسه تعداد قابل توجهی جای خوابگاه دانشجویی دارد – در مجموع ۶۷۷ جا یا ۹.۱ درصد ظرفیت پذیرش، با ترکیبی از خانه‌های چندخانواری و سبک خوابگاه.

 

رشته‌های محبوب

برنامه‌های علوم بهداشتی کالج کامبرین شامل پرستاری، بهداشت دندان، درمانگری ماساژ، تکنولوژی MRI و مطالعات پیراپزشکی آن را به مقصدی برای دانشجویانی که می‌خواهند در این حرفه‌های مورد نیاز تخصص کسب کنند، تبدیل کرده است. برای پرستاری، کالج کامبرین هم برنامه چهار ساله BScN را که با همکاری دانشگاه لورانشن در سادبوری ارائه می‌شود و هم برنامه دو ساله پرستاری عملی را دارد. برنامه فناوری مهندسی کالج کامبرین نیز بسیاری از داوطلبان را جذب می‌کند، به ویژه در تخصص‌های مهندسی برق و مهندسی قدرت. سایر جاذبه‌های اصلی، برنامه‌های کلی هنر و علوم هستند که یادگیری بنیادی عالی برای ادامه تحصیلات عالی فراهم می‌کنند.
میانگین شهریه دانشجویان بین‌المللی در کالج کامبرین ۱۶،۹۱۳ دلار در سال است.

 

مکان‌ها

سادبوری، اسپانولا و لیتل کارنت

 

8. کالج لویالیست (Loyalist College)

کالج لویالیست سالانه حدود ۵۰۴۹ دانشجو را در پردیس ۸۱ هکتاری زیبای خود در بلویل انتاریو استقبال می‌کند. از کل دانشجویان، حدود ۵۸.۲ درصد دانشجویان بین‌المللی از ۲۷ ملیت مختلف هستند.
فارغ‌التحصیلان این کالج میزان اشتغال ۹۲ درصدی ظرف ۶ ماه پس از اتمام برنامه و میزان رضایت ۸۱.۵ درصدی از تجربه خود در کالج لویالیست را گزارش می‌دهند.
کالج لویالیست بالاترین نسبت اقامت در پردیس را در میان کالج‌های این فهرست دارد، با ۱۱.۵ درصد یا ۵۸۰ واحد مسکونی در دسترس برای دانشجویان.

 

رشته‌های محبوب

کالج لویالیست بیش از ۷۰ برنامه تمام‌وقت دیپلم، گواهینامه و کارآموزی در زمینه‌هایی مانند سلامت و مطالعات انسانی، کسب‌وکار، رسانه، عدالت، فناوری و حرفه‌های ماهر ارائه می‌دهد.
تقریباً نیمی از دانشجویان کالج لویالیست در برنامه سلامت و مطالعات انسانی ثبت‌نام می‌کنند که یک پوشش گسترده‌ای از تخصص‌هایی مانند پرستاری، کار مددکاری اجتماعی، آموزش اولیه کودکان، آمادگی جسمانی، خدمات مرزی گمرکات، مبانی پلیس و آموزش آتش‌نشانی را در بر می‌گیرد.
حوزه‌های محبوب تمرکز عبارتند از برنامه‌های پرستاری عملی و کارگر پشتیبانی شخصی که دومی افزایش ثبت‌نام قابل توجهی در سال‌های اخیر داشته است. برای برآورده کردن تقاضای رو به رشد، کالج لویالیست به داوطلبان PSW برنامه یک ساله و دوره تسریع‌شده ۲۱ هفته‌ای ارائه می‌دهد.
یک دوره در فناوری مالی دانشجویان را با اختلال دیجیتال سریع در صنعت خدمات مالی آشنا می‌کند و یک برنامه جدید یک ساله پسادیپلم در علوم کاربردی کانابیس آموزش عملی در زیست‌شناسی کانابیس، کشت، مسائل قانونی و توسعه محصول ارائه می‌دهد.

 

مکان‌ها

بلویل، بنکرأفت

 

9. کالج لنگارا (Langara College)

کالج لنگارا در ساحل غربی کانادا در بزرگ‌ترین شهر ایالت بریتیش کلمبیا قرار دارد. این کالج در سال ۱۹۶۵ به‌عنوان بخشی از کالج جامعه ونکوور تأسیس و در سال ۱۹۷۰ پردیس خود در خیابان West ۴۹th را افتتاح کرد. در تاریخ ۱‌ آوریل ۱۹۹۴، کالج لنگارا به‌عنوان یک کالج عمومی مستقل تحت قانون کالج و مؤسسه استانی تأسیس شد. این کالج همچنین به‌نام «خانه آموزش‌ها‌» شناخته می‌شود — نامی که توسط ملت اولیه ماسکوئم داده شده است.
امروزه لنگارا یکی از مؤسسات پیشرو کارشناسی ایالت بریتیش کلمبیا است که برنامه‌ها و دوره‌های مطالعات دانشگاهی، مطالعات حرفه‌ای و مطالعات مداوم ارائه می‌دهد و در سال ۲۰۲1-۲۰۲0 تعداد ۱۳،۴۹۷ دانشجو از ۱۰۳ ملیت مختلف را جذب کرد که ۳۶.۶ درصد یا ۴۹۴۱ نفر دانشجویان بین‌المللی بودند. میانگین شهریه برای دانشجویان بین‌المللی نسبت به سایر کالج‌های این فهرست در سطح بالاتری یعنی ۱۸،۷۶۲ دلار است. دانشجویان باید توجه داشته باشند که در این شهر مشهور به نرخ اشغال پایین و اجاره بهای بالا، واحد مسکونی پردیسی وجود ندارد. با این حال، برنامه خانواده میزبان لنگارا به دانشجویان بین‌المللی فرصت زندگی با خانواده‌های کانادایی را می‌دهد در حالی که تحصیل خود را ادامه می‌دهند. این برنامه طی سه دهه گذشته ده‌ها هزار دانشجو را جای داده است. میزان اشتغال فارغ‌التحصیلان کالج لنگارا ۸۳ درصد شش ماه پس از فارغ‌التحصیلی و میزان رضایت دانشجویی ۸۸ درصد است.

 

نظرات دانشجویان

«تفاوت لنگارا، جامعه و دوستی‌هایی است که با همکلاسی‌ها و مدرسان خود برقرار می‌کنید. دانشجویان با هم همکاری می‌کنند تا حرفه‌ای‌های موفق و شایسته‌ای شوند. مدرسان در دسترس و متعهد به دانشجویان هستند؛ آن‌ها پرستاری را دوست دارند و این در درس‌هایی که در کلاس ارائه می‌دهند مشهود است. من همیشه احساس حمایت می‌کردم.»
سارا گیل، پرستاری

 

رشته‌های محبوب

رشته‌های محبوب به‌عنوان یکی از مؤسسات پیشرو کارشناسی ایالت بریتیش کلمبیا، برنامه‌های کالج لنگارا در برگیرنده هنر‌ها، کسب و کار، علوم و فناوری، علوم انسانی و اجتماعی و بهداشت است. بیشترین تعداد دانشجویان در برنامه‌های کلی هنر و علوم ثبت‌نام می‌کنند، اغلب به‌عنوان دانشجویان انتقالی دانشگاه. علوم کامپیوتر و علوم بهداشتی نیز به ترتیب همراه با ثبت‌نام‌کنندگان در برنامه‌های تجارت از جایگاه بالایی برخوردارند.
قابل توجه است که مطالعات می‌دانی کالج مطالعه و تجربه را با سفر ترکیب می‌کند. دانشجویان در دوره‌های با اعتبار و بدون اعتبار برای مدت‌های مختلف در مقاصد گوناگون شرکت می‌کنند. یک گزینه اخیر زندگی، یادگیری و کسب درآمد در دیزنی بود که ترکیبی از ۹ واحد درسی دانشگاهی در دانشگاه کالیفرنیا ریورساید و دانشگاه دیزنی با ۶ ماه آموزش عملی پرداختی تحت نظارت در دیزنی‌لند را ارائه می‌داد. در نزدیکی منزل، لنگارا دوره‌هایی برای افراد شاغلی که به دنبال پیشرفت حرفه‌ای برای بهبود مهارت یا تغییر شغل هستند، ارائه می‌دهد.

 

مکان‌ها

ونکوور، بریتیش کلمبیا

 

10. دانشگاه فنشو (Fanshawe College)

دانشگاه فنشو در لندن اونتاریو، از اواخر دهه ۱۹۶۰ دانشجویان را به شهر متوسط محبوب خود جذب کرده است. با بیش از ۲۲۰ برنامه شامل مدارک کارشناسی و ۵۰ گواهینامه تحصیلات تکمیلی، جمعیت دانشجویی فنشو در سال ۲۰۲۱-۲۰۲۰، 22200 نفر بود. این یکی از بزرگترین دانشگاه‌ها در اونتاریو است و حدود ۵، ۵۴۴ دانشجوی بین‌المللی از ۱۰۰ ملیت مختلف در سال ۲۰۲۱-۲۰۲۰ فنشو را انتخاب کردند که حدود ۲۵ درصد از کل ثبت‌نام دانشجویان را تشکیل می‌دهند.
این دانشگاه مستقر در لندن، برنامه‌های مدرک، دیپلم، گواهینامه و کارآموزی را در رشته‌های مختلفی از جمله هنر‌های کاربردی، کشاورزی، کسب و کار، ارتباطات و زبان‌ها، مراقبت‌های بهداشتی، خدمات انسانی، مهمان نوازی، رسانه‌ها، فناوری، حمل و نقل و لجستیک، و مشاغل ماهر ارائه می‌دهد. همکاری فنشو با دانشگاه وسترن انتاریو امکان تحصیل در مقاطع مشترک پرستاری، مالی و هنر‌های ضبط موسیقی را برای دانشجویان فراهم می‌کند.
بیش از ۴۰ برنامه فنشو بر مشاغل ماهر و کارآموزی تخصص دارند، و این دانشگاه بیش از ۶۰ برنامه کارورزی ارائه می‌دهد، بیشتر از هر دانشگاه دیگری در کانادا، که به این معنی است که شما می‌توانید در حین یادگیری درآمد کسب کنید و در کانادا شروع به کار کنید. فنشو همچنین با بیش از 15000 شریک کارفرما رابطه دارد تا دانشجویان را به فرصت‌های شغلی متصل کند. حدود ۸۷ درصد از دانشجویان فنشو ظرف ۶ ماه پس از فارغ‌التحصیلی کار پیدا می‌کنند و ۱۰۰ درصد کارفرمایان از کاندیدا‌های خود رضایت دارند.

 

نظرات دانشجویان

«من دو برنامه در فنشو گذراندم. مهندسی مکانیک و طراحی مکانیک. این مدرسه بسیار عالی بود، با اساتیدی زمینی که دوستانه و در هر جنبه‌ای از برنامه‌های خود آگاه بودند. آزمایشگاه‌ها با آخرین فناوری‌های روز مجهز هستند، که واقعاً به دانشجویان کمک می‌کند تا تصوری از آنچه در نیروی کار در انتظارشان است، داشته باشند. حتی رویداد‌های رایگانی برای دانشجویان جدید و قدیمی برگزار می‌شود که واقعاً به ایجاد حس جامعه دانشجویی که مدرسه ارائه می‌دهد کمک می‌کند. اگر در حال بررسی مهندسی مکانیک هستید، نمی‌توانم فنشو را بیش از اندازه توصیه کنم.»
کریس آرنولد، فنی مهندسی مکانیک – CNC/CAM

 

رشته‌های محبوب

برنامه‌های محبوب شامل برنامه یکساله علوم و هنر‌های عمومی و همچنین کسب و کار، برنامه‌نویسی و تحلیل کامپیوتر، حسابداری و آموزش کودکی اولیه است که در برنامه‌های 45، ۴۸ و ۶۰ هفته‌ای ارائه می‌شوند.
برنامه‌های قوی تجارت فنشو شامل چندین گزینه محبوب مانند تخصص‌هایی در نجاری و بازسازی، لوله کشی و بازسازی ساختمان است. برنامه‌های هوانوردی متقاضیان را در چندین رشته از جمله پرواز تجاری، فناوری هوانوردی و نگهداری الکترونیک هوانوردی جذب می‌کند.
یک برنامه رقابتی اما کمتر متداول، برنامه دیپلم فنی گیاه‌شناسی است که مطالعاتی مانند طراحی منظر، شناسایی گیاه و تولید گیاه را پوشش می‌دهد.
میانگین شهریه برای دانشجویان بین‌المللی حاضر در برنامه‌های فنشو ۱۵،۵۳۹ دلار است و 1200 واحد مسکونی پردیس برای دانشجویان در دسترس است.

 

مکان‌ها

لندن، اونتاریو

 

11. دانشگاه فنزوا (Humber College)

دانشگاه فنزوا در لندن، انتاریو، از اواخر دهه ۱۹۶۰ دانشجویان را به سمت مدرسه متوسطه پرطرفدار خود در این شهر میانه اندازه جذب کرده است. با بیش از ۲۲۰ برنامه از جمله مدارک کارشناسی و ۵۰ گواهینامه تحصیلات تکمیلی، جمعیت دانشجویی فنزوا در سال ۲۰۲۱-۲۰۲۰ برابر ۲۲۲۰۰ نفر بود. این یکی از بزرگترین کالج‌ها در انتاریو است و حدود ۵۵۵۴ دانشجوی بین‌المللی از ۱۰۰ ملیت مختلف در سال ۲۰۲1-۲۰۲0 فنزوا را انتخاب کردند و حدود ۲۵ درصد از کل ثبت‌نام دانشجویان را تشکیل می‌دهند.
این کالج مستقر در لندن مدارک درجه، دیپلم، گواهینامه و کارآموزی را در رشته‌های مختلف از جمله هنر‌های کاربردی، کشاورزی، تجارت، ارتباطات و زبان‌ها، مراقبت‌های بهداشتی، خدمات انسانی، میزبانی، رسانه، فناوری، حمل و نقل و لجستیک و مشاغل ماهر ارائه می‌دهد. مشارکت فنزوا با دانشگاه وسترن انتاریو به دانشجویان امکان می‌دهد مدارک مشترکی در پرستاری، مالی و هنر‌های ضبط موسیقی دنبال کنند.
بیش از ۴۰ برنامه فنزوا در زمینه مشاغل ماهر و کارآموزی تخصص دارند و این کالج بیش از ۶۰ برنامه کارورزی ارائه می‌دهد که بیشترین تعداد در میان کالج‌های کانادا است، به این معنی که می‌توانید در حین یادگیری درآمد کسب کنید و شروع به کار در کانادا نمایید. فنزوا همچنین روابطی با بیش از ۱۵۰۰۰ شریک کارفرما برای اتصال دانشجویان به فرصت‌های شغلی حفظ می‌کند. تقریباً ۸۷ درصد دانشجویان فنزوا ظرف ۶ ماه پس از فارغ‌التحصیلی کار پیدا می‌کنند و ۱۰۰ درصد کارفرمایان از کاندیدا‌های خود راضی هستند.

 

نظرات دانشجویان

«من دو برنامه را در فنزوا به اتمام رساندم. مهندسی مکانیک و طراحی مکانیک. این مدرسه بسیار عالی بود، با استادانی ساده و صمیمی که در هر جنبه‌ای از برنامه‌های خود دانش و تجربه داشتند. آزمایشگاه‌ها به خوبی با آخرین فناوری‌ها تجهیز شده‌اند که واقعاً به دانشجویان کمک می‌کند تا‌ایده‌ای از آنچه در محیط کار در انتظارشان است بدست آورند. حتی رویداد‌های رایگانی برای دانشجویان جدید و قدیمی برگزار می‌شود که واقعاً به حس جامعه‌ای که مدرسه ارائه می‌دهد کمک می‌کند. اگر در حال تصمیم‌گیری در مورد مهندسی مکانیک هستید، نمی‌توانم فنزوا را به اندازه کافی توصیه کنم.»
کریس آرنولد، فنی مهندسی مکانیک – CNC/CAM

 

رشته‌های محبوب

برنامه‌های محبوب شامل برنامه یک ساله هنر‌ها و علوم عمومی و همچنین تجارت، برنامه‌نویسی و تحلیل کامپیوتر، حسابداری و آموزش کودکان در برنامه‌های ۴۵، ۴۸ و ۶۰ هفته‌ای است.
برنامه‌های قوی تجارت فنزوا شامل چندین گزینه محبوب مانند تخصص در نجاری و بازسازی، لوله کشی و بازسازی ساختمان است. برنامه‌های هوانوردی در چندین رشته از جمله پرواز تجاری، فناوری هوانوردی و نگهداری آویونیک داوطلبان را از سراسر جذب می‌کند.
یک برنامه رقابتی اما کمتر متداول دیپلم فنی گیاهشناسی است که شامل مطالعاتی مانند طراحی چشم انداز، شناسایی گیاهان و تولید گیاهان است.
میانگین شهریه برای دانشجویان بین‌المللی حاضر در برنامه‌های فنزوا ۱۵،‌۵۳۹ دلار است و ۱۲۰۰ واحد مسکونی در دانشگاه برای دانشجویان در دسترس است.

 

مکان‌ها

لندن، انتاریو

 

12. موسسه فناوری بریتیش کلمبیا (BCIT)

مؤسسه فناوری بریتیش کلمبیا (BCIT) یک مدرسه فنی است که خود را از یک دانشگاه یا کالج سنتی با برنامه‌های عملی، انعطاف‌پذیر و کاربردی که توسط مربیانی با تجربه مستقیم و عملی در زمینه خود ارائه می‌شود، متمایز می‌کند. از سال ۱۹۶۴ فارغ‌التحصیلانی با مهارت‌های مورد نیاز تولید کرده است. در سال ۲۰۲۱-۲۰۲۰ ثبت نام در BCIT ۲۲۸۳۰ نفر بود که حدود ۱۷.۵ درصد آن‌ها دانشجویان بین‌المللی از ۱۲۰ ملیت بودند.
BCIT نرخ استخدام ۸۹ درصدی در سال ۲۰۲۱-۲۰۲۰ و نرخ رضایت دانشجویی ۹۱ درصدی را اعلام کرده است.
با بیش از ۳۰۰ برنامه‌ای که در ۵ پردیس ارائه می‌شود، BCIT متمرکز بر برآورده کردن نیاز‌های کارفرمایان محلی است که شامل نیاز به کارکنان فناوری مانند فنی سیستم‌های امنیتی و توسعه‌دهندگان سیستم‌های نرم‌افزاری می‌شود.

 

نظرات دانشجویان

«کالج به خوبی شناخته شده در غرب کانادا. من تحلیل داده‌های کاربردی خواندم و واقعاً از آن لذت بردم. من باید برخی شکاف‌های نظری را با مطالعه شخصی پر می‌کردم اما BCIT مهارت‌های شغلی مورد نیاز برای تغییر حرفه‌ام را زمانی که در اوایل سی سالگی بودم به من داد. از آن زمان به بعد نگاه نکرده‌ام.»
چارلز، آموزش عالی کاربردی برای نیروی کار امروز

 

رشته‌های محبوب

BCIT سالانه برنامه‌ها و دوره‌هایی را تقریباً به ۴۵۰۰۰ دانشجو از طریق مدرسه کسب و کار + رسانه، مدرسه محاسبات و مطالعات آکادمیک، مدرسه ساخت و محیط زیست، مدرسه انرژی، مدرسه علوم بهداشت و مدرسه حمل و نقل ارائه می‌دهد.
مدرسه کسب و کار + رسانه یکی از بزرگترین مدارس در غرب کانادا با بیش از ۳۰ برنامه تمام وقت و ۹۰ برنامه پاره وقت است. نمونه‌ای از برنامه‌ها در این مدرسه شامل تحلیل کسب و کار و اداره کسب و کار، هنر‌های دیجیتال و ارتباطات رادیویی و رسانه‌ای است. مدرسه محاسبات و مطالعات آکادمیک بیش از ۳۰ برنامه کاربردی مختلف با اعتبارنامه‌های شناخته شده و شهرت تولید فارغ‌التحصیلان آماده به کار ارائه می‌دهد.
اگر به مشاغل علاقه‌مند هستید، برنامه‌های BCIT دانشجویان را برای حرفه‌های ساختمانی مورد نیاز از نجاری تا فلزکاری و لوله کشی آموزش می‌دهد. و مدرسه حمل و نقل تنها مؤسسه آموزش عالی در آمریکای شمالی است که اعتبارسنجی شناخته شده جهانی در حمل و نقل هوایی، دریایی، جاده‌ای و ریلی ارائه می‌دهد. برنامه خلبان تجاری و عملیات پرواز سریعترین مسیر به سمت دیپلم و گواهینامه خلبان تجاری است و بسیاری از برنامه‌ها از آخرین فناوری‌های آموزشی از جمله ناوگان ۲۰ فروند هواپیما، راه آهن صنعتی مجاز و شبیه ساز‌های واقعی برای سناریو‌های اتاق ماشین و پل دریایی بهره می‌برند.
شهریه سال اول دانشجویان بین‌المللی با ۲۱۸۱۲ دلار برای دیپلم دو ساله کسب و کار، یکی از محبوب‌ترین برنامه‌ها برای دانشجویان بین‌المللی که به کانادا می‌آیند، بالاترین در این فهرست است، بر اساس تحلیل داده‌های یادگیرندگان جهانی CourseCompare ، ۷۹۹واحد مسکونی در دانشگاه وجود دارد و فرصت زندگی با خانواده میزبان حدود ۹۵۰ دلار در ماه.
دوره‌های مؤسسه فناوری بریتیش کلمبیا (BCIT) را کاوش کنید.

 

مکان‌ها

برنابی و ونکوور

 

13. کالج سنت‌کلر (St.Clair College)

کالج سنت کلر مستقر در شهر ویندزور که به‌عنوان دروازه بین‌المللی بین کانادا و ایالات متحده شناخته می‌شود، در چهارمین جمعیت پرتنوع فرهنگی کانادا قرار دارد. این شهر از سه طرف با دریاچه اری، دریاچه سنت کلر و رودخانه دیترؤیت احاطه شده است.
کالج سنت کلر طی پنج سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است. جمعیت دانشجویی آن در سال ۲۰۲۱-۲۰۲۰ برابر ۱۳۲۳۰ نفر بود که ۳۹۵ درصد یا ۵۰۹۷ نفر آن را دانشجویان بین‌المللی از ۱۰۰ ملیت تشکیل می‌دادند.
این کالج ۱۳۵ برنامه گواهینامه، دیپلم و درجه را در ۶ پردیس خود در ویندزور و چاتام نزدیک آن در سواحل دریاچه سنت کلر ارائه می‌دهد.
۸۳ درصد فارغ‌التحصیلان سنت کلر ظرف ۶ ماه پس از فارغ‌التحصیلی در زمینه خود مشغول به کار می‌شوند و ۸۰ درصد دانشجویان از تجربه تحصیلی خود در سنت کلر رضایت دارند.

 

رشته‌های محبوب

زمینه‌های مطالعاتی شامل کسب‌وکار، فناوری اطلاعات، مطالعات اجتماعی، مهندسی، علوم بهداشتی، رسانه و طراحی و مشاغل ماهر است. این کالج همچنین مدرسه مستقل پرستاری را مجزا از برنامه علوم بهداشتی خود اداره می‌کند. هر دو دانشکده از مرکز پیشرفته علوم کاربردی بهداشت که یک تأسیسات گسترده با محیط شبیه‌سازی بیمارستان، کلینیک دندانپزشکی کامل و آزمایشگاه‌های تخصصی برای سونوگرافی، فناوری قلب و عروق و درمان تنفسی است، استفاده می‌کنند.
سنت کلر چندین برنامه پرستاری از جمله BScN ۴ ساله در همکاری با دانشگاه ویندزور و دیپلم ۲ ساله پرستاری عملی ارائه می‌دهد.
سایر مطالعات مورد تقاضا در زمینه بهداشت عبارتند از: دیپلم بهداشت دهان و دندان، تندرستی و ارتقای سلامت، علوم آزمایشگاه پزشکی، سونوگرافی تشخیصی قلب، ژرونتولوژی و فناوری دامپزشکی.
برنامه هنر‌های رسانه‌ای و طراحی سنت کلر یک انتخاب برتر دیگر است که دیپلم ۳ ساله طراحی گرافیک و آنیمیشن ۲D/۳D از گزینه‌های محبوب آن محسوب می‌شود.
میانگین شهریه برای دانشجویان بین‌المللی در کالج سنت کلر ۱۷۹۵۱ دلار است و تنها ۲۷۶ واحد مسکونی در دانشگاه در ۳ خوابگاه دانشجویی در ویندزور و چاتام وجود دارد.

 

مکان‌ها

ویندزور و چاتام

 

14. کالج شریدن (Sheridan College)

کالج شریدن یکی از بزرگترین کالج‌های انتاریو است و به‌طور گسترده‌ای به‌عنوان یکی از بهترین مدارس انیمیشن در جهان شناخته می‌شود. این کالج چندین انیماتور برنده جایزه اسکار تولید کرده است که در استودیو‌های انیمی‌شنی مانند پیکسار و دریم‌ورکس مشغول به کار شده‌اند.
تقریباً ۲۴۲۱۹ دانشجو از ۱۰۰ ملیت مختلف در شریدن حضور دارند که دانشجویان بین‌المللی ۲۴.۱ درصد جمعیت دانشجویی را تشکیل می‌دهند که برای گواهینامه، دیپلم، مدرک و گواهینامه‌های ریز به این کالج محبوب در ۵ دانشکده آمده‌اند: انیمیشن و طراحی، بهداشت و خدمات اجتماعی، علوم و فناوری کاربردی، علوم انسانی و کسب‌وکار.

 

نظرات دانشجویان

«من در برنامه علوم کامپیوتر کالج شریدن در اوکویل هستم. به‌طور خاص، من برنامه‌نویسی برای گوشی‌های هوشمند یاد می‌گیرم. به نظر من، محیط دانشگاه عالی است. این مدرسه به خاطر برنامه‌های عالی و ورزش‌های عالی (بروین‌ها را تشویق کنید) شناخته شده است. برنامه من شامل نوشتن زیاد کد، همکاری با طراحان و آزمون و خطای زیاد است. مربیان ما برنامه‌هایی را که امروز می‌توانید بر روی گوشی‌هایتان دانلود کنید، ساخته‌اند. داشتن مربیانی که واقعاً از آنچه صحبت می‌کنند سر در می‌آورند، عالی است. من میدانستم که می‌خواهم به محض رسیدن به تور دانشگاهی به شریدن بروم. طراحی مدرن و پردیس تمیز آن مرا در خانه احساس کردم و مرا برای کار سخت‌تر روی هر تکلیف تاکنون الهام بخش بود. هر کسی که به‌دنبال یک برنامه علوم کامپیوتر عالی است، نیازی به نگاه کردن دورتر ندارد.»
کریس آرنولد، برنامه‌نویس کامپیوتر

 

رشته‌های محبوب

با بیش از ۱۴۰ برنامه تمام وقت در ۴ دانشکده شامل انیمیشن، هنر و طراحی، مطالعات بهداشت و جامعه، علوم و فناوری کاربردی و علوم انسانی و اجتماعی، شریدن به دانشجویان طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها را ارائه می‌دهد که بسیاری از آن‌ها شامل فرصت‌های کارورزی، کارآموزی یا قرار گرفتن در مشاغل مورد نیاز هستند که شامل ۹ برنامه تجارت و همچنین برنامه اساسیات فناوری برای دانشجویانی که ممکن است ندانند کدام تجارت برایشان مناسب است. این برنامه دانشجویان را با مبانی شیمی، مهندسی، معماری، فناوری اطلاعات و تجارت آشنا می‌کند.
مدرک چهار ساله انیمیشن شریدن یکی از مدارکی است که این کالج به خاطر آن در صنعت سرگرمی شناخته شده است، اما این کالج سایر برنامه‌های رسانه‌ای و هنری برجسته از جمله مدرک کارشناسی طراحی بازی و همچنین مدارک در زمینه‌های فیلم و تلویزیون، عکاسی، تصویرسازی، طراحی بازی و اجرای موسیقی تئاتر ارائه می‌دهد.
داوطلبان همچنین به‌دلیل گواهینامه یک ساله مراقبت از حیوانات و دیپلم دو ساله فناوری دامپزشکی به شریدن جذب می‌شوند.
جدید برای سال‌های ۲۰۲۴-۲۰۲۳، دانشجویان بین‌المللی می‌توانند برای دو گواهینامه فارغ‌التحصیلی پیاپی در یک زمان درخواست دهند تا بسته گواهینامه فارغ‌التحصیلی دو ساله را ایجاد کنند. با این ترکیب، دانشجویان ممکن است واجد شرایط دریافت مجوز کار سه ساله پس از فارغ‌التحصیلی شوند.
نزدیک به ۷۶ درصد فارغ‌التحصیلان شریدن ظرف ۶ ماه پس از فارغ‌التحصیلی شغلی در رشته خود پیدا می‌کنند و ۷۲ درصد دانشجویان گفتند از سرمایه‌گذاری خود در این کالج رضایت دارند. میانگین شهریه ۱۵۵۷۹ دلار است. برای تعدادی از برنامه‌ها در مدرسه کسب‌وکار پیلون، کاهش شهریه از نیمسال پاییز ۲۰۲۳ برای همه دانشجویان/سطوح (جدید و بازگشته) به صورت تمام‌وقت اعمال خواهد شد که در برآورد‌های هزینه منعکس خواهد شد.
دیپلم کسب‌وکار (عمومی، حسابداری، مالی، منابع انسانی، بازاریابی)
کارشناسی افتخاری اداره کسب‌وکار (حسابداری، مالی، منابع انسانی، بازاریابی، زنجیره تأمین)
مدیریت بازاریابی (گواهینامه فارغ‌التحصیلی)
مدیریت کسب‌وکار بین‌المللی (گواهینامه فارغ‌التحصیلی)
مدیریت پروژه (گواهینامه فارغ‌التحصیلی)
برای کسانی که می‌خواهند در دانشگاه زندگی کنند، ۱۱۷۴ واحد موجود است. اقامت شریدن اتاق‌های دو نفره سوئیت شیک را ارائه می‌دهد که ۸۲۴ دانشجو را در دو تأسیسات مسکونی در پردیس شریدن ترافالگار و ۳۵۰ دانشجو را در پردیس شریدن دیویس جای می‌دهد.

 

15. موسسه فناوری جنوب البرتا (SAIT)

مؤسسه فناوری جنوب البرتا (SAIT) در شمال باختری مرکز شهر کلگری واقع شده است و دارای یک پردیس زیبا با چشم‌انداز‌های خیره‌کننده‌ای از شهر و کوه‌های مشهور راکی است. کلگری با جمعیت ۱. ۴ میلیون نفر چهارمین شهر بزرگ کانادا است.
SAIT یک مؤسسه پلی‌تکنیک است که بیش از ۱۱۰ برنامه حرفه‌ای در زمینه فناوری، مشاغل و کسب و کار ارائه می‌دهد. این مؤسسه در سال ۱۹۱۶ تأسیس شده و دومین مؤسسه قدیمی آموزش عالی کلگری و اولین مؤسسه فنی عمومی تأمین مالی شده کانادا است. هر ساله بیش از ۱۲۲۴۰ دانشجو در برنامه‌های تمام وقت SAIT ثبت‌نام می‌کنند که ۱۵.۷ درصد آن‌ها دانشجویان بین‌المللی از ۱۶۳ ملیت هستند که بیشترین تعداد ملیت‌ها را در میان کالج‌های این فهرست دارد.

 

نظرات دانشجویان

«بدون شک یک تجربه در سطح جهانی از یک مؤسسه سطح جهانی. من ۴ سال در SAIT تحصیل کرده‌ام و وقتی فارغ‌التحصیل شوم، با تمام وجودم آن را دوست خواهم داشت. مربیان من بهترین معلمانی بوده‌اند که تا به حال داشته‌ام. مهارت‌هایی که کسب کرده‌ام و افرادی که ملاقات کرده‌ام مرا به‌عنوان یک شخص تعریف کرده‌اند. در غرب کانادا برای کسب دانش در مورد مشاغل جای بهتری وجود ندارد. من یک مکانیک تجارت هستم و سطح تجربه و آموزش ارائه شده توسط آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها و کلاس‌های SAIT بی‌نظیر است. اگر آموزش و پیشرفت شخصی خود را جدی می‌گیرید، SAIT برای شماست!»
ماریلین فیگ، فناوری مهندسی برق

 

رشته‌های محبوب

دانشجویان بین‌المللی می‌توانند برای انواع مدارک کاربردی، دیپلم و گواهینامه ارائه شده توسط SAIT اقدام کنند. SAIT از طریق آزمایشگاه‌ها و کلاس‌های مدرن، پروژه‌های اوج و کارآموزی‌ها، به دانشجویان آموزش مبتنی بر مهارت و آشنایی با صنایعی که به‌دنبال کارگران ماهر هستند را ارائه می‌دهد.
دانشجویان SAIT می‌توانند از میان ۸ مدرسه آکادمیک انتخاب کنند: کسب و کار، ساختمان‌سازی، انرژی، بهداشت و ایمنی عمومی، میزبانی و گردشگری، فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات، تولید و اتوماسیون و حمل و نقل. (توجه: به‌دلیل محبوبیت برنامه‌های بهداشت SAIT، در حال حاضر برخی از برنامه‌ها درخواست‌های دانشجویان بین‌المللی را نمی‌پذیرند.)
یادگیری عملی در آزمایشگاه‌ها و کلاس‌های منحصربه‌فرد، تحقیقات متمرکز بر راه حل و همکاری‌های کارآفرینانه با شرکای صنعتی اطمینان می‌دهد که فارغ‌التحصیلان SAIT آماده کار هستند. نرخ استخدام فارغ‌التحصیلان ۹۱ درصد و نرخ رضایت دانشجویان ۸۷ درصد است. میانگین شهریه برای دانشجویان بین‌المللی در SAIT ۱۸۹۳۶ دلار است که آن را در بالاترین سطح شهریه برای دانشجویانی که در برنامه‌های آموزش عالی کانادا حضور دارند، قرار می‌دهد.
برای کسانی که می‌خواهند در دانشگاه زندگی کنند، ۷۲۰ واحد در دو ساختمان اقامتی در پردیس اصلی – برج بیگین و خوابگاه شرقی – با چهار طرح طبقه مختلف در دسترس است.

 

مکان‌ها

کلگری، آلبرتا

 

16. کالج سانتنیال (Centennial College)

در ۵۰ سال گذشته، کالج سانتنیال از یک کالج محلی به یک مؤسسه جهانی تبدیل شده است و در کشور‌هایی مانند چین، هند، کره جنوبی و برزیل حضور دارد. چه علاقه‌مند به آموزش برای شغل آینده باشید، چه بخواهید واحد‌های انتقالی برای تحصیلات دانشگاهی کسب کنید و چه آماده کار در کانادا یا خارج باشید، کالج سانتنیال می‌تواند به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند. سانتنیال مدارک پسادبیرستانی، تحصیلات تکمیلی و برنامه‌های سریع، همچنین برنامه‌های یادگیری زبان انگلیسی و مقدماتی برای آمادگی دانشگاه و کالج ارائه می‌دهد.
کالج سانتنیال اولین کالج عمومی انتاریو بود که در سال ۱۹۶۶ تأسیس شد. این کالج مستقر در تورنتو، از طریق ۵ پردیس خود ۱۶۰ برنامه را به ۱۹۱۲۲ دانشجوی تمام وقت ارائه می‌دهد که ۴۰.‌۱ درصد آن‌ها در سال ۲۰۲۱-۲۰۲۰ دانشجویان بین‌المللی بودند.
مدارس مطالعاتی شامل تولید پیشرفته، تبلیغات و بازاریابی، انیمیشن و طراحی، خودرو، کسب و کار، غذا، بهداشت، فناوری اطلاعات، رسانه و طراحی پایدار و انرژی تجدیدپذیر است. اکثر برنامه‌ها شامل فرصت‌های کارورزی و قرار گرفتن هستند که به دانشجویان امکان می‌دهد تا حد یک سال تجربه عملی کار در زمینه خود را هنگام فارغ‌التحصیلی بدست آورند.
برنامه مشهور هوانوردی کالج در مرکز ۱۳۸۰۰۰ فوت مربعی بمباردیه برای هوانوردی و هوافضا قرار دارد، فضایی به اندازه کافی بزرگ برای جای دادن هواپیما‌های تجاری.
سانتنیال از تنوع خود به عنوان یک مؤسسه که دانشجویان آن حدود ۱۰۰ گروه فرهنگی-قومی مختلف را نمایندگی می‌کنند و به ۸۰ زبان مختلف صحبت می‌کنند، افتخار می‌کند.
بیش از ۷۵ درصد دانشجویان سانتنیال ظرف ۶ ماه پس از فارغ‌التحصیلی در عرصه خود مشغول به کار می‌شوند – بهبودی نسبت به ۶۶ درصد در سال ۲۰۱۹. بیش از ۸۸ درصد از کسانی که فارغ‌التحصیلان سانتنیال را استخدام کرده‌اند از استخدام خود راضی یا بسیار راضی هستند. نرخ رضایت دانشجویی ۷۷ درصد است.

 

نظرات دانشجویان

«مدرسه خوبی که دانشجویان را از سراسر دنیا جذب می‌کند. من تمرکز بر یادگیری عملی و کمک به فارغ‌التحصیلان برای یافتن مشاغل را دوست داشتم. اعضای هیئت علمی و کارکنان اداری مفید و دوستانه بودند. من پس از دریافت PR در کانادا اینجا تحصیل کردم و تجربه من توسط کارفرمایان در صنعت فناوری اطلاعات شناخته شده است.»
عبدالعزیز ع. ، گواهینامه فارغ‌التحصیلی مدیریت پروژه

 

رشته‌های محبوب

برنامه محبوب پرستاری سانتنیال سه گزینه با طول و شدت متفاوت ارائه می‌دهد: BScN ۴ ساله، دیپلم ۲ ساله پرستاری عملی و مسیر انعطاف‌پذیر پرستاری عملی که شامل ۶ ترم متوالی است، اما کلاس‌ها فقط ۴-۳ روز در هفته برگزار می‌شود. برنامه مورد تقاضای دیگر BSc ۴ ساله پزشکی فوریت‌ها است که در همکاری با دانشگاه تورنتو ارائه می‌شود.
این کالج همچنین برنامه‌های کارآموزی در مهندسی، خدمات کودک و حمل و نقل ارائه می‌دهد. برنامه حمل و نقل شامل ۸ گزینه کارآموزی و همچنین «کارآموزی‌های اصلاح شده» است که دانشجویان می‌توانند تا ۸ ماه در محیط‌های واقعی با کارفرمایانی مانند کانادین تایر، تویوتا و جنرال موتورز کار کنند.
سانتنیال همچنین بعد بین‌المللی قابل توجهی دارد. کالج سانتنیال سوژو در شهر آموزش عالی دوشولیک واقع در چین قرار دارد که خانه بیش از ۱۰۰۰۰۰ دانشجو است. این مدرسه برنامه‌های آموزشی کانادایی را با اعتبارنامه‌های کالج انتاریویی شناخته شده توسط وزارت از مدرسه کسب و کار، مدرسه فناوری مهندسی و علوم کاربردی و مدرسه مهمان‌نوازی، گردشگری و هنر‌های آشپزی سانتنیال ارائه می‌دهد.
سانتنیال بالاترین شهریه اضافه برای بین‌المللی‌ها را در میان کالج‌های این فهرست دارد که ۳۴۳. ۹ درصد شهریه داخلی است، در مقایسه با میانگین اضافه ۲۶۵.۳ درصد.

 

مکان‌ها

۵ مکان پردیس در سراسر تورنتو

 

17. کالج نیاگارا (Niagara College)

کالج نیاگارا در قلب منطقه نیاگارا، نزدیک آبشار نیاگارا و مرز کانادا-آمریکا قرار دارد و بیش از ۱۳۰ برنامه نوآورانه را در پردیس‌های مدرن خود در ولند و نیاگارا-آن-د-لیک ارائه می‌دهد. ثبت‌نام در سال ۲۰۲۱-۲۰۲۰ برابر ۹۳۱۲ دانشجو با ۱۱۰ ملیت بود که ۲۴.۶ درصد آن‌ها دانشجویان بین‌المللی بودند.
در مجموع، پردیس‌های کالج نیاگارا آزمایشگاه‌های زنده منحصر به فرد و امکانات برتری را فراهم می‌کنند که فرصت‌های یادگیری کاربردی عملی، تحقیقات کاربردی در سطح جهانی و کلاس‌های کوچک‌تر را در محیطی کوچک‌تر و مهمان نواز ارائه می‌دهند.

 

نظرات دانشجویان

«زیرساخت‌ها، امکانات و تجهیزات این کالج در تجربه من عالی بوده‌اند. من قدردان استقبال گرم همه کارکنان و اعضای هیئت علمی از من و سایر دانشجویان بین‌المللی هستم. در تنوع زیبایی و قدرت وجود دارد. #دانشجوی_افتخار_ان_سی_تی»
لینسی جوزف، مدیریت کسب و کار بین‌الملل

 

رشته‌های محبوب

کالج نیاگارا به‌عنوان یک رهبر در یادگیری کاربردی و تجربی، به دانشجویان طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها را ارائه می‌دهد که منعکس‌کننده بخش‌های کلیدی منطقه مانند برنامه‌های محبوب مطالعات گلخانه و گیاهان زینتی، هنر‌های نانوایی و شیرینی پزی، تولید شراب و انگور، تولید آبجو و مشروبات الکلی است که دانشجویان را در محیطی بسیار تجربی غرق می‌کند – همه در پردیس نیاگارا-آن-د-لیک که شامل مدرسه مطالعات آکادمیک و لیبرال، مدرسه مدیریت کسب‌وکار، مدرسه هنر‌های آشپزی، مدرسه محیط‌زیست و گیاه‌شناسی، مدرسه مهمان‌نوازی و گردشگری و مدرسه شراب، آبجو و مشروبات الکلی است.
میانگین شهریه ۱۷۴۲۲ دلار و نرخ استخدام ۸۷ درصد ظرف ۶ ماه پس از فارغ‌التحصیلی با نرخ رضایت دانشجویی ۷۶ درصد است.
برای علاقه‌مندان به زندگی در دانشگاه، کالج نیاگارا ۴۳۶ واحد اقامت دانشجویی ارائه می‌دهد.

 

مکان‌ها

نیاگارا-آن-د-لیک و ولند، انتاریو

 

18. کالج جورجین (Georgian College)

کالج جورجین مستقر در بری، انتاریو، حدود یک ساعت شمال تورنتو، پیشگام در آموزش عملی از طریق برنامه‌های گسترده کارورزی و کلاس‌های کوچک است. این کالج در سال ۲۰۲۱-۲۰۲۰ میزبان ۱۴۲۹۵ دانشجو بود که ۲۳.۳ درصد آن‌ها دانشجویان بین‌المللی بودند. جورجین دانشجویانی از ۸۶ کشور را که به بیش از ۵۲ زبان صحبت می‌کنند، می‌پذیرد. این کالج بالاترین درصد دانشجویان ثبت‌نام شده در برنامه‌های کارورزی را در میان کالج‌های انتاریو دارد.
جورجین در مجموع ۷ پردیس دارد که مساحت کل ۲۱۰۰۰ کیلومتر مربع را شامل می‌شود و در برخی از مطلوب‌ترین مناطق برای زندگی، کار و تفریح در مرکز انتاریو واقع شده‌اند. این پردیس‌ها نقش مهمی در هر یک از این جوامع ایفا می‌کنند و به عنوان مراکز فعالیت‌های آکادمیک، اجتماعی و فرهنگی عمل می‌کنند و به رفاه اجتماعی و اقتصادی مناطق کمک می‌کنند.

 

رشته‌های محبوب

جورجین بیش از ۱۳۰ برنامه را در ۷ پردیس خود ارائه می‌دهد و برنامه‌های متمرکز بر حرفه‌ای شامل مدرک، گواهینامه و دیپلم در زمینه‌هایی از جمله کسب و کار، بهداشت، مهندسی، طراحی و هنر‌های تجسمی، مطالعات کامپیوتر، مهمان نوازی و گردشگری، ایمنی جامعه، مطالعات دریایی و مشاغل ماهره ارائه می‌دهد. این کالج به‌ویژه به خاطر برنامه کسب و کار خودرویی خود شناخته شده است. اکثر برنامه‌ها فرصت‌های کاری رسمی از کارورزی پرداخت شده تا قرار گرفتن می‌دانی و کارآموزی ارائه می‌دهند.
علوم بهداشتی تمایل دارند فهرست طولانی برنامه‌های محبوب در جورجین را تسخیر کنند. برنامه‌های پرستاری عملی، بهداشت دندان، کمک بهداشت دندان، دستیار درمان شغلی و پزشکی فوریت‌های این کالج همگی انتخاب‌های محبوبی هستند. داوطلبان همچنین به دو برنامه BScN جورجین، مدرک همکاری ۴ ساله با دانشگاه یورک و BSc افتخاری ۴ ساله علاقه نشان می‌دهند.
برنامه دیپلم ۳ ساله فناوری دریایی – ناوبری جورجین یک جاذبه بزرگ است، همانطور که مطالعات پلیس و کار اجتماعی هستند.
تأکید بر یادگیری عملی به رضایت بیشتر ترجمه می‌شود زیرا ۸۸ درصد فارغ‌التحصیلان جورجین ظرف ۶ ماه پس از فارغ‌التحصیلی شغلی می‌یابند. نرخ رضایت فارغ‌التحصیلان ۷۴ درصد است. شهریه برای دانشجویان بین‌المللی حدود ۱۷000 دلار در سال است. برای کسانی که می‌خواهند نزدیک محل یادگیری خود زندگی کنند، ۷۷۷ واحد اقامت دانشجویی در دسترس است.

 

مکان‌ها

بری، می‌دلند، بریسبریج، اورنجویل، اوریلیا، اوون ساوند و کالینگوود

 

19. کالج رود قرمز کانادا (Red River College)

دانشگاه پلی تکنیک رودخانه سرخ (RRC Polytech) بزرگترین مؤسسه یادگیری کاربردی و تحقیقاتی‌مانیتوبا است، با بیش از ۲۰۰ گزینه مدرک در مقاطع کارشناسی، کاردانی و گواهینامه تمام وقت و پاره وقت. از طریق فرصت‌های یادگیری عملی و آنلاین و آموزش پیشرفته، ما دانشجویان خود را برای تبدیل شدن به رهبران در زمینه‌های خود آماده می‌کنیم – در حالی که همچنان مطمئن می‌شویم که آن‌ها می‌توانند با تغییرات نیاز‌های صنعت همگام شوند و به رشد اقتصادی استان کمک کنند. با راه‌اندازی طرح استراتژیک جدید خود برای ۲۰۲۶-۲۰۲۲، دانشگاه پلی تکنیک رودخانه سرخ در حال طی کردن مسیر جدیدی از طریق تبدیل شدن به دانشگاه پلی تکنیک رودخانه سرخ (RRC Polytech) است. نام جدید به تکامل RRC Polytech به یک مؤسسه منحصر به فرد آموزش عالی که ترکیبی از یادگیری عمیق مبتنی بر دانش و تجربه عملی دستی است، اشاره دارد و نقش مهمی که فارغ‌التحصیلان ما در رشد اقتصادی‌مانیتوبا هنگامی که استان ما از همه‌گیری بهبود می‌یابد و به آینده نگاه می‌کند، ایفا می‌کنند را برجسته می‌کند. در سال ۲۰۲۱-۲۰۲۰ ثبت‌نام در مدرسه ۹،۴۰۲ دانشجو بوده است و ۱۸.۷ درصد از آن‌ها دانشجویان بین‌المللی از ۱۰۰ ملیت دانشجویی بودند. نرخ اشتغال فارغ‌التحصیلان ۸۸ درصد و نرخ رضایت دانشجویان ۹۵ درصد است.

 

رشته‌های محبوب

برنامه‌ها و دوره‌های RRC Polytech چیزی برای همه ارائه می‌دهند. از فناوری مهندسی تا فناوری مهندسی عمران و حمل و نقل، لجستیک و مدیریت زنجیره تأمین، برنامه‌هایی برای پاسخگویی به علایق شما و مسیر‌های شغلی مورد نیاز برای اقتصاد امروز وجود دارد. RRC Polytech همچنین به آموزش در صنایع دستی ماهر، هنر‌های خلاق، خدمات اجتماعی، مدیریت کسب و کار و علوم بهداشتی شناخته شده است. میانگین شهریه برای دانشجویان بین‌المللی حدود ۱۷۰۰۰دلار است. دوره‌ها را در دانشگاه پلی‌تکنیک رودخانه سرخ کاوش کنید.

 

مکان‌ها

وینیپگ، پورتاژ لاپرری، استاینباخ، وینکلر، استیونسون ساوتپورت، اینترلیک و پگوئیس

 

20. دانشگاه جرج براون (George Brown)

دانشگاه جرج براون، که در مرکز شهر پایتخت اونتاریو واقع شده است، یک مرکز پویا و چندفرهنگی یادگیری است که به عنوان مؤسسه‌ای که باید به آن مراجعه کرد شناخته شده است، برای کسانی که به‌دنبال مهارت‌های مورد نیاز امروزی کارفرمایان در مشاغل مختلف از جمله هنر‌های آشپزی و نمایشی، کسب و کار، فناوری و مراقبت‌های بهداشتی هستند. دانشگاه جرج براون در سه پردیس واقع در مناطق پرجنب و جوش شهر از جمله پردیس کاسا لوما، پردیس سنت جیمز و پردیس واترفرونت گسترده شده است و به دانشجویان تجربه‌ای واقعاً شهری ارائه می‌دهد.
بیش از ۲۷،۰۸۷ دانشجوی تمام وقت و پاره وقت از ۱۲۰ ملیت مختلف که در بیش از ۲۰۰ برنامه دانشگاه ثبت نام کرده‌اند، شامل ۵، ۷۵۴ دانشجوی بین‌المللی. علاوه‌بر سه پردیس اصلی، دانشجویان دانشگاه جرج براون همچنین در دانشگاه شهری تورنتو برای مطالعات بهداشت جامعه در مدرسه کودکی اولیه، مرکز سانی بروک برای زندگی مستقل و همچنین مرکز هنر‌های نمایشی‌یانگ و بورس تحصیلی مد برای مدرسه مد و جواهر درس می‌خوانند.
دانشگاه جرج براون بر یادگیری تجربی از طریق کارآموزی، کارورزی، کار در عرصه و موقعیت‌های مشابه در محیط کار واقعی یا شبیه‌سازی شده تأکید می‌کند. ۱۰۰ درصد برنامه‌های متمرکز بر حرفه شامل حداقل یک فرصت یادگیری تجربی هستند که معمولاً در ارتباط با ۵۰۰۰ شریک صنعتی دانشگاه تسهیل می‌شود.
۸۱ درصد دانش آموختگان دانشگاه جرج براون ظرف ۶ ماه پس از فارغ‌التحصیلی شغل پیدا می‌کنند. دانشجویان دانشگاه جرج براون موفقیت در محل کار را تجربه می‌کنند، با نرخ رضایت ۹۳. ۹ درصدی کارفرما. دانشجویان گزارش می‌دهند که نرخ اشتغال آن‌ها ۶ ماه پس از فارغ‌التحصیلی ۸۱ درصد و نرخ رضایت ۷۴ درصد است.
علیرغم اینکه در پرجمعیت‌ترین شهر کانادا واقع شده است، دانشگاه جرج براون تنها ۱.۹٪ از ظرفیت مسکن پردیس را به دانشجویان خود ارائه می‌دهد، که چالش بزرگی برای بسیاری از دانشجویان بین‌المللی که به یک بازار رقابتی اجاره می‌رسند، ایجاد می‌کند.

 

نظرات دانشجویان

«من مجبور شدم در طول یک سال سخت یادگیری آنلاین در دانشگاه جرج براون سازگار شوم. من در مطالعه و یادگیری بهتر شده‌ام و مجبور شدم انضباط خود را تمرین کنم اما امسال حمایت زیادی از معلمان و کارکنان پشتیبانی دریافت کردم. کارکنان تلاش خود را انجام می‌دادند. می‌خواهم به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی در برزیل از آن‌ها تشکر کنم. ‌امیدوارم سال آینده همه را در مرکز شهر تورنتو ببینم!»
مارسیا اولیویرا، برنامه منابع انسانی کسب و کار

 

رشته‌های محبوب

دانشگاه جرج براون مجموعه‌ای از برنامه‌ها را در زمینه‌های هنر، طراحی و فناوری اطلاعات، کسب و کار، خدمات اجتماعی و آموزش کودکی اولیه، فناوری‌های ساخت و مهندسی، علوم بهداشتی، هنر‌های آشپزی و مهمان‌نوازی و مطالعات آماده‌سازی و کلی ارائه می‌دهد.
با توجه به نزدیکی آن به منطقه پررونق رستوران‌ها و سرگرمی‌های تورنتو، دانشگاه جرج براون به عنوان یکی از مؤسسات پیشرو در زمینه هنر‌های آشپزی و بخش مهمان‌نوازی در کانادا شناخته شده و تبدیل شده است. این برنامه بیش از ۲۰ رشته مدرک، دیپلم، کارشناسی و تحصیلات تکمیلی و همچنین برنامه‌های کارآموزی تقسیم شده بین مدرسه آشپزی و مدرسه مدیریت گردشگری و مهمان‌نوازی ارائه می‌دهد. از فارغ‌التحصیلان برجسته این برنامه می‌توان به آشپز مشهور، صاحب رستوران و خرده‌فروشی مواد غذایی، مارک مک‌یوآن اشاره کرد.
دانشجویان برنامه‌های آشپزی و مهمان‌نوازی همچنین می‌توانند مهارت‌های خود را در خانه آشپز‌ها – رستوران‌های عالی و فضای مراسم اداره شده توسط دانشجویان که در نزدیکی پردیس و در قلب تورنتوی قدیمی واقع شده است – تمرین کنند.
برنامه‌های هنر و طراحی دانشگاه نیز انتخاب‌های محبوبی هستند، با مطالعاتی در زمینه‌های طراحی گرافیک، طراحی داخلی، تئاتر، رقص، بازیگری، نویسندگی فیلمنامه، اثرات بصری و دیگر حوزه‌های تخصصی.
میانگین شهریه در دانشگاه جرج براون در حد بالایی یعنی ۱۸،۳۷۰ دلار در سال است.

 

مکان‌ها

تورنتو، اونتاریو

 

رتبه‌بندی بهترین کالج‌های کانادا برای دانشجویان بین‌المللی در سال 2023

 1. کالج کانستوگا 17,44
 2. کالج سنکا 18,274
 3. کالج بو ولی 16,067
 4. کالج کانادور 16,725
 5. کالج سنت لارنس 18,234
 6. کالج لمبتون 13,818
 7. کالج شریدان 15,579
 8. موسسه فناوری جنوب آلبرتا 18,936
 9. کالج سنتنیال 25,335
 10. موسسه فناوری بریتیش کلمبیا 21,812
 11. کالج هامبر 16,394
 12. کالج سنت کلر 17,951
 13. کالج نیاگارا 17,422
 14. کالج جرجین 17,473
 15. کالج رد ریور پلی‌تکنیک 17,084
 16. کالج جرج براون 18,370
 17. کالج آلگونکوئین 19,617
 18. کالج نوا اسکوشیا شرقی 15,459
 19. کالج کیپ برتون 18,234
 20. کالج موهاوک 16,725

میانگین 17,647

 

رتبه‌بندی برترین کالج‌های کانادا برای دانشجویان بین‌المللی در سال 2023

 1. کالج لمبتون 71.8%
 2. کالج کانادور 63%
 3. کالج سنت لارنس 40.7%
 4. کالج کانستوگا 39%
 5. کالج سنکا 27.3%
 6. کالج سنتنیال 40.1%
 7. کالج هامبر 25.1%
 8. کالج بو ولی 22.1%
 9. موسسه فناوری بریتیش کلمبیا 17.5%
 10. کالج جرج براون 21%
 11. کالج سنت کلر 39.5%
 12. کالج جرجین 23.3%
 13. موسسه فناوری جنوب آلبرتا 15.7%
 14. کالج شریدان 24.1%
 15. کالج نیاگارا 24.6%
 16. کالج رد ریور پلی‌تکنیک 18.7%
 17. کالج آلگونکوئین 25%
 18. کالج نوا اسکوشیا شرقی 23%
 19. کالج کیپ برتون 27%
 20. کالج موهاوک 29.6%

میانگین 27.75%

 

رتبه‌بندی برترین کالج‌های کانادا برای دانشجویان بین‌المللی در سال 2023

رتبه نام کالج نرخ استخدام (درصد)

 1. کالج رد ریور پلی‌تکنیک 88%
 2. کالج نیاگارا 87%
 3. موسسه فناوری جنوب آلبرتا 91%
 4. کالج هامبر 87%
 5. کالج سنت لارنس 91%
 6. کالج بو ولی 91%
 7. موسسه فناوری بریتیش کلمبیا 89%
 8. کالج جرجین 88%
 9. کالج جرج براون 81%
 10. کالج سنکا 76%
 11. کالج شریدان 76%
 12. کالج کانستوگا 86%
 13. کالج سنتنیال 75%
 14. کالج سنت کلر 83%
 15. کالج لمبتون 81%
 16. کالج کانادور 89%
 17. کالج آلگونکوئین 82%
 18. کالج نوا اسکوشیا شرقی 80%
 19. کالج کیپ برتون 88%
 20. کالج موهاوک 75%

میانگین 84%