مسیرهای متفاوتی برای افرادی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق ویزای شغلی را دارند، موجود است. اما از بین همه آن‌ها، دو روش زیر از محبوبیت بیشتری برخوردار است:

 1. دریافت پیشنهاد شغلی
 2. اقدام از طریق سیستم اکسپرس اینتری

در روش اول، شما می‌توانید از طریق سایت‌های کاریابی از یک یا چند کارفرما یک پیشنهاد شغلی (Job Offer) دریافت کنید و با آن‌ها ارتباط بگیرید. جاب آفر به معنای دعوت رسمی از شما برای مشغول شدن به کار است که از طریق کارفرما یا شرکت‌های مختلف ارسال می‌شود. این روش الزامات و شرایط خاص خود را دارد که در بخش بعدی به آن می‌پردازیم.
در روش دوم، شما بایستی در وبسایت Canada.ca یک حساب کاربری در سیستم اکسپرس اینتری برای خود ایجاد کنید و پروفایل خود را طبق مشخصات و مهارت‌هایی که دارید، کامل کنید. سپس با توجه به اطلاعاتی که در این سیستم وارد کرده‌اید، به شما امتیاز داده می‌شود. این سیستم برای امتیازدهی به کاربران خود معیارهای مشخصی دارد که مهم‌ترین آن‌ها شامل سن، میزان تحصیلات، نمره مدرک زبان، سوابق کاری، تجارب همکاری، مهارت‌ها و توانایی‌های کاربر می‌شود.
اگر مایلید تا اطلاعات بیشتری راجع به اینکه چگونه می‌توانید از طریق سایت‌های کاریابی در کانادا کار پیدا کنید هستید و یا اینکه بهترین سایت‌های کاریابی در کانادا چیست، در ادامه این نوشتار همراه ما باشید.

 

اخذ جاب آفر کانادا

در این بخش از مطلب، روش‌های اخذ جاب آفر کانادا، مدت زمان لازم برای اخذ جاب آفر، مدارک لازم، مدرک موردنیاز برای اثبات تسلط به زبان و نوع اقامت پس از اخذ ویزای کار را به صورت یک جدول در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم.

موارد توضیحات
روش‌های اخذ جاب آفر کانادا مراکز و وبسایت‌های کاریابی، داشتن معرف نظیر دوستان و آشنایان در کانادا، برقراری ارتباط مستقیم با کارفرما یا مسئول نیروی منابع انسانی شرکت
مدت زمان موردنیاز برای اخذ پیشنهاد‌های شغلی بسته به شرایط فرد، بین چند هفته تا 3 ماه
مدارک لازم برای اخذ جاب آفر · رزومه

· گواهی‌های تخصصی شغلی

· گواهی اثبات‌کننده سابقه شغلی

· مدرک زبان (برای برخی از پیشنهادهای شغلی الزامی بوده و ریسک اخذ ویزا را کاهش می‌دهد)

مدرک زبان · حداقل آیلتس 5

· در مواردی بدون داشتن مدرک زبان نیز می‌توانید جاب آفر دریافت کنید.

نوع اقامت پس از اخذ ویزای کار ویزای موقت کاری یا اقامت دائم

همانطور که می‌بینید، یکی از روش‌های اخذ جاب آفر، مراجعه به سایت‌های کاریابی و ثبت اطلاعات شخصی و رزومه‌تان در آنجاست. رزومه شما برای کارفرمایان قابل مشاهده است و اگر مهارت‌ها، تجارب قبلی و سوابق کاری شما با شرایط موردنیاز یک شرکت برای استخدام نیروی جدید مطابقت داشته باشد، شانس دریافت جاب آفر را دارید.

 

معرفی بهترین سایت‌های کاریابی در کانادا

برای جستجوی شغل مناسب در کانادا، استفاده از سایت‌های کاریابی یکی از بهترین روش‌هاست. در واقع، سایت‌های کاریابی معتبر می‌توانند به شما کمک کنند تا به راحتی فرصت‌های شغلی در کشور مورد نظر خود را پیدا کرده و مراحل مختلف اعم از جستجو، ارسال رزومه و مصاحبه را طی کنید.
به عنوان مثال، برخی از سایت‌های کاریابی محبوب برای جستجوی شغل در کانادا عبارتند از:

 1. Indeed Canada

یکی از بزرگ‌ترین سایت‌های جستجوی کاریابی در کانادا با فرصت‌های شغلی در انواع صنایع و شهرها.

 1. Monster Canada

ارائه‌دهنده فرصت‌های شغلی متنوع و گسترده در کانادا.

 1. LinkedIn Jobs

به عنوان یک شبکه اجتماعی حرفه‌ای، LinkedIn Jobs فرصت‌های شغلی در کانادا را نیز ارائه می‌دهد.

 1. Job Bank Canada

یک منبع قابل اعتماد برای جستجوی شغل و اطلاع‌رسانی در زمینه فرصت‌های شغلی در کانادا.

 

چگونه در کانادا کار پیدا کنم؟

برای پیدا کردن فرصت‌های شغلی در کانادا از طریق سایت‌های کاریابی، بایستی مراحل زیر را دنبال کنید:

مرور سایت‌های کاریابی

اولین گام این است که به دنبال سایت‌های معتبر کاریابی در کانادا بگردید. برخی از معروف‌ترین سایت‌های کاریابی در کانادا عبارتند از:

 • Indeed Canada
 • Monster Canada
 • Job Bank Canada
 • Workopolis
 • LinkedIn Jobs
 • وبسایت‌های مخصوص حوزه‌های شغلی خاص

 

ثبت‌نام و ایجاد رزومه

برای دسترسی به فرصت‌های شغلی، بایستی در سایت کاریابی در کانادا ثبت نام کرده و یک رزومه کامل از کلیه سوابق کاری، تجارب شغلی در پوزیشن‌های مختلف، مهارت‌ها، توانایی‌ها، استعدادها و علایق شغلی خود ایجاد کنید. مطمئن شوید که رزومه شما به روز و جذاب است و می‌تواند نظر کارفرمایان را به خود جلب کند.

 

جستجوی شغل

با استفاده از قابلیت جستجوی موجود در سایت‌ها، مشاغل مورد نظرتان را جستجو کنید. می‌توانید با استفاده از کلمات کلیدی مناسب مانند “کار در کانادا” یا “مهاجرت کاری به کانادا” به دنبال جایگاه‌های شغلی مختلف در شهرها یا استان‌هایی از این کشور که قصد سکونت در آنجا را دارید، بگردید.

 

ارسال درخواست

پس از یافتن فرصت شغلی مورد نظر خود، بایستی درخواست خود را برای ارسال کنید. هچنین فراموش نکنید که رزومه خود را ضمیمه درخواستتان نمایید.

 

پیگیری و مصاحبه

پس از ارسال درخواست، در صورتی که شرکت فراخوانتان کند، به مصاحبه دعوت خواهید شد. از این فرصت برای نشان دادن توانایی‌ها و تجربیات خود استفاده کنید.

 

بررسی وضعیت مهاجرتی

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید و تابعیت این کشور را در حال حاضر ندارید، لازم است تا در مورد اقدامات و مراحل لازم برای اخذ ویزای کاری یا مهاجرت به کانادا اطلاعات لازم را جمع‌آوری کنید.
همچنین، می‌توانید از منابع معتبر دیگری مانند دفاتر مشاوره مهاجرتی و ادارات کار و امور اجتماعی کانادا ماند سایت ویزا 2020 برای اطلاعات بیشتر استفاده کنید.

 

معرفی سایت کاریابی Indeed Canada

سایت کاریابی Indeed Canada یکی از پرطرفدارترین و معتبرترین منابع برای جستجوی فرصت‌های شغلی در کانادا است. این سایت به شما امکان می‌دهد با جستجوی کلمه کلیدی، شغل، شهر یا استان مورد نظرتان، انواع فرصت‌های شغلی مطابق با مهارت‌ها و تجربیاتتان را پیدا کنید. به طور خلاصه، Indeed Canada امکاناتی از جمله جستجوی شغل، ثبت رزومه، اطلاعیه‌های شغلی، مرور فرصت‌های شغلی و محتوای آموزشی نامحدود را برای کاربرانش فراهم می‌کند.
کاریابی Indeed با داشتن بیش از 6.4 میلیون بازدید در ماه، یکی از پرمخاطب‌ترین سایت‌های کاریابی برای اخذ جاب آفر کانادا است. روزانه حدود 10 هزار آگهی شغلی در این وبسایت آپلود می‌شود که همچون راه ارتباط قوی میان کارجویان و کارفرمایان کانادایی عمل می‌کند. این سایت به شما امکان می‌دهد به راحتی فرصت‌های شغلی مطابق با تخصص‌ها و نیازهای خود را بر اساس استان، شهر و منطقه سکونت‌تان پیدا کنید. جستجوی شغل با استفاده از فیلترهای موجود در این سایت، می‌تواند بهترین پیشنهادها را پیش روی شما قرار دهد.
ضمن اینکه شما می‌توانید با استفاده از رزومه‌ساز آنلاین، لیست کاملی از توانمندی‌ها، مهارت‌ها، استعدادها، ویژگی‌ها و سوابق شغلی خود را برای جلب نظر کارفرمایان ایجاد کنید. مشاهده مقالات مفید نیز امکانی ویژه است که به شما کمک می‌کند تا هر چه سریع‌تر، شغل موردنظر خود را بیابید.
با استفاده از Indeed Canada می‌توانید به راحتی فرصت‌های شغلی مناسب خود را پیدا کرده و در ارتباط با کمپانی‌ها و کارفرمایان مختلف برای اخذ فرصت شغلی اقدام کنید.
از جمله ویژگی‌های و آپشن‌های ویژه سایت Indeed برای کارفرمایان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دسترسی به پایگاه رزومه با پرداخت هزینه
 • پرداخت هزینه برای آگهی به صورت کلیکی (یعنی شما در صورتی هزینه می‌پردازید که کاربری بر روی تبلیغ شما کلیک کند. مبلغ قابل پرداخت به ازای هر کلیک 10 دلار است. این ویژگی به کارفرمایان امکان مدیریت هزینه می‌دهد. یعنی در صورتی که کلیکی بر روی آگهی نشود، هزینه‌ای هم به سایت پرداخت نمی‌گردد).
 • درج آگهی رایگان (در این روش شما هیچ هزینه‌ای برای درج آگهی خود نمی‌پردازید؛ اما با توجه به حجم بارگذاری آگهی‌های زیاد، احتمال مشاهده تبلیغ شما برای کاربران بسیار کم می‌شود)
 • امکان بودن در صدر نتایج جستجو برای کاربران به ازای پرداخت هزینه (در این روش شما با پرداخت هزینه‌ای مشخص، حتی با وجود بارگذاری آگهی‌های جدید همیشه در صدر می‌مانید. بنابراین کاربران بیشتری آگهی شما را مشاهده می‌کنند).

 

معرفی سایت کاریابی Monster Canada

سایت کاریابی Monster Canada نیز منبعی معتبر و محبوب برای جستجوی فرصت‌های شغلی در کانادا است. سایت
بخش نظرات و امتیازات و دریافت ایمیل حاوی خبرنامه و اطلاعیه‌ها از جمله امکانات سایت کاریابی Monster Canada است. بازدید ماهانه این سایت حدود 2 میلیون نفر گزارش شده است و روزانه هزاران آگهی شغلی در آن درج می‌شود. 44 درصد از این میزان بازدید، به کاربران خارج از کشور کانادا اختصاص می‌یابد که رقمی قابل تامل است. بنابراین شما نیز می‌توانید یکی از کسانی باشید که از طریق سایت کاریابی Monster Canada، به شغل موردنظر خود دست پیدا کنید.
کارجویان با ثبت نام در این سایت می‌توانند اعلان آگهی‌های جدید و متناسب با شرایط‌شان را از طریق ایمیل دریافت کنند و شانس بیشتری برای اخذ پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمایان کانادایی داشته باشند.
کارفرمایان نیز با پرداخت هزینه می‌توانند فرم آگهی استخدام نیروی کار را تنها در عرض چند دقیقه، به این وبسایت ارسال نمایند و منتظر ارسال رزومه کارجویان باشند.
با استفاده از Monster Canada می‌توانید به دنبال فرصت‌های شغلی مناسب خود بگردید و با ارسال رزومه و اطلاعات شخصی خود به کمپانی‌های مورد نظر، فرصتی برای استخدام دریافت کنید.

 

معرفی سایت کاریابی Job Bank Canada

سایت کاریابی Job Bank Canada یکی دیگر از منابع معتبر برای یافتن فرصت‌های شغلی در کانادا است. این سایت توسط دولت کانادا اداره می‌شود و به افراد کمک می‌کند تا با جستجوی موقعیت‌های شغلی متناسب با توانایی‌ها و اهداف شغلی خود، به دنبال شغلی مناسب بگردند. فرصت‌های شغلی از قبیل مشاغل دولتی، مشاغل دولتی فدرال و کارآموزی در طیف گسترده در این سایت موجود است. انواع دوره‌های آموزشی نیز برای افزایش سطح دانش و مهارت‌های کاربران نیز در این سایت قرار گرفته است. بازدید ماهانه از این وبسایت کاریابی، عدد 3 میلیون گزارش شده که رقم قابل توجهی است.
هزاران پیشنهاد شغلی تایید شده در Job Bank وجود دارد که شانس کارجویان را برای یافتن جاب آفر افزاش می‌دهد. از آنجایی که این وبسایت وابسته به دولت کانادا است، اطلاعات مفید و ارزشمندی را در خصوص سیاست‌های رسمی دولت در ارتباط با مهاجرت، مهارت‌های زندگی در کشور کانادا، قوانین وزارت کار در مورد حقوق، دستمزد و بیمه، نحوه پرداخت مالیات و شرایط اخذ کمک‌های مالی از دولت را ارائه می‌دهد.
فیلتری در این سایت تحت عنوان “Employment Group” در سایت Job Bank وجود دارد که فرصت‌های شغلی متناسب با شرایط سالمندان، دانشجویان و افراد دارای معلولیت، اقلیت‌ها و افراد بومی را ارائه می‌دهد.
از سوی دیگر شما به داده‌های ارزشمندی همچون روندهای بازار کار در کانادا، نکاتی برای آموزش و استخدام و آمار و ارقام مرتبط با مشاغل دسترسی دارید.
جستجوی فرصت‌های شغلی، ابزارهای جستجو، اطلاعات درباره بازارهای کار در صنایع مختلف، دسترسی به ادوات کاریابی و ثبت نام رایگان از جمله امکانات این سایت کاریابی است. کارفرمایان برای درج آگهی در این سایت، نیاز به یک شماره آژانس درآمدزایی در کشور کانادا دارند. فرآیند درخواست شغل برای کارجویان نیز به این صورت است که می‌توانند رزومه خود را برای کارفرمایان ایمیل نمایند.
Job Bank Canada یک منبع معتبر و قدرتمند برای انتخاب و دسترسی به فرصت‌های شغلی در کانادا است. این سایت می‌تواند به شما کمک کند تا مسیر شغلی مناسب خود را پیدا کنید.

 

معرفی سایت کاریابی Workopolis کانادا

Workopolis یکی از سایت‌های معتبر کاریابی داخلی در کانادا بوده و برای کسانی مناسب است که در حال حاضر موفق به مهاجرت شده و در یکی از ایالت‌های این کشور ساکن هستند. این سایت به افراد کمک می‌کند تا به راحتی فرصت‌های شغلی مناسب خود را پیدا کنند و با کمک ابزارهای مختلف، از جمله جستجوی پیشرفته، می‌توانند برای پیشرفت حرفه‌ای خود گام بردارند. در آوریل سال 2022، مالکیت این شرکت تغییر کرد و یک گروه هلدینگ استخدامی ژاپنی، امتیاز آن را خریداری نمود.
تعداد بازدید از این سایت در ماه، رقمی بالغ بر 2.8 میلیون است که رقمی بسیار چشمگیر است. با مراجعه به این سایت کاریابی، به بیش از 300 هزار آگهی شغلی دسترسی دارید که می‌توانید با استفاده از فیلترهای موجود در این سایت، آگهی‌های مطابق با شرایط کاری و محل سکونت خود را مشاهده نمایید.
جستجوی فرصت‌های شغلی، رزومه‌ساز آنلاین، اطلاعات بازار کار و خبرنامه ایمیلی از جمله امکانات سایت کاریابی داخلی Workopolis است.
Workopolis یکی از منابع مهم و معتبر داخلی برای جستجوی شغل در کانادا محسوب می‌شود و می‌تواند به شما در پیدا کردن فرصت‌های شغلی مناسب و پیشرفت حرفه‌ای کمک کند.

 

معرفی سایت کاریابی Linkedin Jobs

سایت کاریابی LinkedIn Jobs یکی از منابع برجسته برای جستجوی فرصت‌های شغلی و برقراری ارتباط با صاحبان کسب و کار، منابع انسانی و حرفه‌ای‌هاست. این سایت بخش‌های گسترده‌ای از فرصت‌های شغلی را ارائه می‌دهد و به افراد امکان ارتباط و برقراری ارتباط‌های موثر و حرفه‌ای در زمینه شغلی را فراهم می‌کند.
جستجوی فرصت‌های شغلی، ساخت پروفایل حرفه‌ای، ارتباط و شبکه‌سازی و دریافت اعلان فرصت‌های شغلی جدید از امکانات سایت کاریابی Linkedin Jobs است.
با استفاده از سایت LinkedIn Jobs، افراد می‌توانند به راحتی اطلاعات آخرین فرصت‌های شغلی را دریافت کرده و ارتباطات حرفه‌ای خود را تقویت کنند. این سایت یک منبع بسیار معتبر برای جستجوی شغل و پیشرفت حرفه‌ای است.

 

معرفی سایت کاریابی Glassdoor Canada

سایت کاریابی گلسدور کانادا، یکی دیگر از پربازدید‌ترین وبسایت‌های کاریابی است که بالغ بر 4.4 میلیون بازدید ماهانه دارد. حدود 3 هزار آگهی درج شده در این سایت، تنها به استان تورنتو اختصاص دارد و موقعیت بسیار ایده‌آلی برای کارجویان ساکن در این استان را برای دریافت پیشنهاد‌های شغلی مطلوب فراهم می‌کند.
یکی از امکانات این سایت برای کارفرمایان، استفاده از پلن رایگان 7 روزه برای درج آگهی است. پس از پایان 7 روز، شما تنها با پرداخت 199 دلار کانادایی، می‌توانید به صورت نامحدود در این سایت آگهی درج کنید و نکته مهم‌تر اینکه می‌توانید آگهی‌های خود را حتی پس از درج، ویرایش نمایید.

 

معرفی وبسایت Career Builder

بازدید ماهانه از وبسایت کاریابی Career Builder حدود 300 هزار است. شاید این رقم نسبت به بازدید دیگر سایت‌هایی که از آن‌ها در این مقاله نام بردیم، ناچیز به نظر بیاید؛ اما فراموش نکنید که این مقدار بازدید تنها برای 8 هزار آگهی است. بنابراین رقم بازدید با توجه به رقم آگهی‌های درج شده، کاملا متناسب است. همچنین بخشی در این وبسایت وجود دارد که مربوط به کاریابی برای کارجویان در خارج از کانادا است.
شرکت بین‌المللی کریر بیلدر دارای سابقه‌ای 20 ساله است و طراحی وبسایت آن دارای رابطی کاربر پسند است که کارجویان و کارفرمایان از کار کردن در آن، احساس رضایت بالایی دارند.
وبسایت کریر بیلدر دارای ویژگی‌های زیر است:

 • خبر رسانی آگهی‌های شغلی جدید از طریق ایمیل به کارجویان
 • پایگاه داده قدرتمند از رزومه‌های ارسالی
 • سیستم پیگیری متقاضیان کار
 • فناوری توزیع شغل
 • بررسی پیشینه کارجویان و غربالگری آن‌ها برای نشان دادن در نتایج جستجو

با ثبت‌نام در این سایت و استفاده از فیلترهای جستجو، می‌توانید شغل رویایی خود را در شهر محل زندگی‌تان با چند کلیک ساده پیدا کنید. نحوه ارسال درخواست نیز به این صورت است که نام و ایمیل‌تان را وارد کرده و رزومه خود را برای کارفرمای موردنظر ایمیل می‌کنید.

 

معرفی وبسایت کاریابی Job Boom

90 درصد آگهی‌های شغلی درج شده در این سایت کاریابی، متعلق به استان کبک است؛ هرچند که آگهی‌های شغلی از سراسر کشور کانادا در این سایت درج می‌شود. بنابراین اگر قصد کار و فعالیت در استان کبک را دارید، وقتتان را در پلتفرم‌های دیگر تلف نکنید و یک راست به سراغ وبسایت جاب بوم بروید. بازدید ماهانه این وبسایت حدود 550 هزار است و ارائه درخواست شغلی در آن بسیار آسان است. به طوری که حتی نیاز به ثبت نام کارجویان در این سایت نیست و می‌توانند تنها با یک کلیک ساده بر روی هر آگهی شغلی، رزومه خود را برای مشاهده کارفرما آپلود کنند.
اما از سوی دیگر درج آگهی برای کارفرمایان در این وبسایت کاریابی، کمی گران‌تر از باقی سایت‌ها تمام می‌شود؛ زیرا این سایت به طور تخصصی بر روی درج آگهی‌های شغلی استان کبک تمرکز دارد. درج یک آگهی شغلی به مدت 30 روز برای کارفرمایان کانادایی، حدود 1000 دلار هزینه در بر دارد. البته با پرداخت این هزینه، آپشن‌های ویژه‌ای نظیر 1 هفته تبلیغات بنری در صفحه اصلی سایت، جستجوی رزومه شغلی و ارسال اعلان‌های خودکار به ایمیل، به آن‌ها ارائه می‌شود.
خدمات ارائه شده در این وبسایت هم به زبان انگلیسی و هم به زبان فرانسوی است؛ با این حال، اکثر آگهی‌های شغلی به زبان فرانسوی درج شده‌اند که این موضوع، اهمیت داشتن تسلط بر روی زبان فرانسوی را برای متقاضیان اشتغال به کار در استان کبک را نشان می‌دهد.

 

معرفی سایت کاریابی Toronto Jobs

تورنتو جابز یک وبسایت مقرون‎به‌صرفه برای درج آگهی کار توسط کارفرمایان است. حدود 100 هزار آگهی شغلی در این وبسایت درج شده و حدود 5 هزار بازدید ماهانه آن است. بنابراین اینجاست که کمی کار برای کارفرمایان سخت می‌شود. زیرا افراد کمتری به این وبسایت سر می‌زنند و در نتیجه آگهی‌های آن‌ها بازدید و بازخورد کمتری دارد. به طور کلی این وبسایت عملکرد بهتری را برای کارجویان به نسبت کارفرمایان دارد. زیرا رقابت برای کارفرمایان سخت و نفس‌گیر و برای کارجویان سهل و آسان است.

 

معرفی سایت WorkBC

تبلیغ در سایت ورک بی سی، انتخاب کارفرمایانی است که شماره آژانس درآمد کانادا یا همان CRA را دارند. این وبسایت آگهی‌های کاری استان بریتیش کلمبیا را منتشر می‌کند و درج آگهی در آن رایگان است. ترافیک ماهانه آن حدود 300 هزار برای 17 هزار آگهی است. اغلب پیشنهادات شغلی در این وبسایت، مربوط به مشاغل دولتی است و بنابراین برای کسانی مناسب است که به دنبال استخدام در پوزیشن‌های شغلی دولتی هستند. ضمنا در این وبسایت اطلاعات سودمندی همچون قوانین وزارت کار در کانادا، منابع آموزشی غنی برای یادگیری و آمار مرتبط با بازار کار موجود است.
برای ارسال درخواست استخدام در موقعیت شغلی موردنظرتان، کافیست به شرکت مربوطه ایمیل زده و رزومه خود را آپلود کنید. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که شرکت‌های بین‌المللی که قصد جذب استعداد‌های درخشان در استان بریتیش کلمبیا را دارند اما فاقد شماره آژانس درآمد در کانادا هستند، می‌توانند در سایت کاریابی jobsbc.ca به دنبال فرد موردنظر خود باشند.

 

معرفی سایت کاریابی Jobs

سایت کاریابی jobs.ca یک پلتفرم اختصاصی کاریابی برای استخدام در مشاغلی همچون هوانوردی، منایع انسانی، دارویی و غیره است. بنابراین شرکت‌های بین‌المللی که به دنبال جذب استعدادهای درخشان هستند، می‌توانند در این سایت به دنبال گزینه موردنظر خود باشند. آن‌ها می‌توانند فرد موردنظر خود را به راحتی پیدا کنند. ضمن اینکه درج آگهی شغلی در این وبسایت به صورت آنلاین و کاملا مقرون‌به‌صرفه است.
نکته جالب توجه اینجاست که پیش از درج آگهی شغلی، اطلاعات سودمندی همچون جامعه مخاطبان، هدف مشاغل، تعداد بازدیدکنندگان ماهانه از سایت بر اساس تفکیک جنسیتی و همچنین درصد ورود به سایت از طریق لپ‌تاپ، تبلت و موبایل مشخص می‌گردد.
این آگهی‌ها در سطح بین‌المللی قابل جستجو بوده و بنابراین کارفرمایان به جمعیت گسترده‌ای از مخاطبان هدف دسترسی دارند. همچنین به لطف وجود فیلترهایی همچون انتخاب شهر محل زندگی و عنوان آگهی‌های شغلی، کارجویان می‌توانند تنها مواردی که با شرایط آن‌ها مطابقت دارد را مشاهده کرده و از این حیث در وقت خود صرفه‌جویی نمایند.

 

سایت‌های کاریابی داخلی در کانادا

سایت‌هایی که در ادامه از آن‌ها نام می‌بریم، جزو معروف‌ترین و معتبرترین سایت‌های کاریابی داخلی در کانادا هستند و بسیاری از افراد در این کشور، از آن‌ها برای یافتن فرصت‌های شغلی استفاده می‌کنند. در زیر لینک‌های این سایت‌ها را برای آشنایی بیشتر شما با آن‌ها درج کرده‌ایم:

 1. Job Bank
 2. Indeed Canada
 3. LinkedIn
 4. Eluta
 5. Job Boom
 6. Jobilico
 7. TalentEgg

از این سایت‌ها می‌توانید برای جستجوی شغل و ارتباط با کمپانی‌ها و افراد حرفه‌ای در کانادا استفاده کنید. امیدواریم با استفاده از این منابع، موفقیت‌های بیشتری در یافتن شغل مورد نظر داشته باشید.

 

جمع‌بندی

برای پیدا کردن شغل مناسب در کانادا، می‌توانید روزانه به وبسایت‌های کاریابی در کانادا مراجعه کنید، پروفایل حرفه‌ای خود را بروزرسانی کرده و جستجوی شغلی متناسب با مهارت‌ها و تجربیات خود انجام دهید. همچنین ثبت‌نام در این سایت‌ها و اشتراک گذاری رزومه خود نیز می‌تواند به شما کمک کند تا به راحتی فرصت‌های شغلی را پیگیری کنید و اطلاعات بیشتری درباره آن‌ها کسب کنید.
برای افزایش دانش خود در حوزه مهاجرت به کانادا، می‌توانید مقالات دیگر ما را در وبسایت ویزا 2020 مطالعه نمایید.