معرفی تکنیک‌ افزایش امتیاز CRS کانادا

امیدواریم راهکارهای زیر برای شما مفید باشد تا شانس ورود به کانادا از طریق برنامه اکسپرس انتری را افزایش دهید. همچنین، می‌توانید امتیاز CRS فعلی خود را با استفاده از لینک CRS Score Calculator محاسبه کنید.

در ادامه، به بررسی راهکارهایی خواهیم پرداخت که به شما در بهبود امتیاز CRS کانادا کمک می‌کنند و احتمال دعوت به کانادا را بیشتر می‌کنند. با این راهکارها، امیدواریم بتوانید پیشرفت چشمگیری در مسیر مهاجرت خود به کانادا داشته باشید.

 

1.در اولین فرصت اقدامات لازم را انجام دهید.

برای به دست آوردن امتیاز CRS کانادا بیشتر، در اولین فرصت اقدامات لازم را انجام دهید. یکی از عوامل مهم، شرایط سنی شماست. اگر کمتر از ۱۸ سال سن داشته باشید، هیچ امتیازی به شما تعلق نخواهد گرفت. در صورت ازدواج، بالاترین امتیاز ممکن برای شما در این بخش ۱۰۰ امتیاز است؛ اما اگر ازدواج نکرده باشید، ۱۱۰ امتیاز به شما تعلق خواهد گرفت.

امتیاز بالاتر در این بخش در شرایط ۲۰ تا ۲۹ سالگی به دست می‌آید. بنابراین، مهم است در ابتدای مسیر خود اقدامات لازم را انجام دهید؛ زیرا پس از ۲۹ سالگی، برای هر سال ۵ امتیاز از دست خواهید داد. همچنین، اگر بالاتر از ۴۰ سال باشید، برای هر سال ۱۰ امتیاز از دست می‌دهید، و اگر ازدواج نکرده باشید، برای هر سال ۱۱ امتیاز CRS کانادا از دست می‌دهید. افراد بالای ۴۵ سال در این بخش هیچ امتیازی را به دست نمی‌آورند.

به‌طور کلی، افراد ۱۸ تا ۳۳ سال می‌توانند بیش از ۸۰ امتیاز را در این بخش بدست آورند، که این به‌عنوان یک امتیاز قابل قبول محسوب می‌شود. با انجام اقدامات مناسب، امیدواریم بتوانید امتیاز CRS خود را بهبود داده و فرصت بهتری برای ورود به کانادا از طریق برنامه اکسپرس انتری داشته باشید.

 

2.اخذ مدرک تحصیلی معتبر را جدی بگیرید!

برای ورود به سیستم اکسپرس انتری، حصول مدرک تحصیلی معتبر از یک دانشگاه بسیار حائز اهمیت است. اگر قادر به ورود به کانادا به‌عنوان یک دانشجو هستید، فرصت شما برای ورود در سیستم اکسپرس انتری بسیار بالاتر است. اما اگر ورود به این مسیر برای شما دشوار است، در اولین فرصت وارد یک دانشگاه شوید و مدرک تحصیلی خود را کسب کنید.

افرادی که دوره ۱۲ ساله تحصیل را به پایان رسانده‌اند، کمترین امتیاز CRS کانادا ممکن را در این بخش دریافت می‌کنند، در حالی که بالاترین امتیاز مربوط به افرادی است که مدرک دکترا را دریافت کرده‌اند. در جدول زیر، سیستم امتیازدهی مربوط به مدارک تحصیلی در سیستم اکسپرس انتری آورده شده است.

توصیه می‌شود که با مدرک کارشناسی ارشد وارد سیستم اکسپرس انتری شوید. زیرا دریافت مدرک دکترا در بسیاری از کشورهای جهان، سه سال زمان می‌برد. این به این معنی است که بسیاری از افراد در این مسیر ۱۵ امتیاز از بخش سن را از دست خواهند داد و ۱۵ امتیازی که از طریق دریافت دکترا بدست می‌آید نیز بی‌اثر خواهد بود. البته باید توجه داشت که برخی افراد برای دریافت مدرک دکترا به مدت زمان بیشتری نیاز خواهند داشت.

 

3.به زبان‌های فرانسوی و انگلیسی مسلط شوید!

تسلط به زبان‌های فرانسوی و انگلیسی در کانادا بسیار اهمیت دارد و می‌تواند در ورود به این کشور تأثیر بسزایی داشته باشد. سیستم CLB مدارک زبان را به یکسانی ارزیابی می‌کند. مدرک زبان با امتیاز کامل تقریباً معادل مدرک کارشناسی ارشد است. حداکثر امتیاز CRS کانادا در این بخش برای افراد مجرد ۱۳۶ و برای افراد متاهل ۱۲۸ است. نمره کل اهمیتی ندارد و هر مهارت به صورت جداگانه امتیاز محاسبه می‌شود. تسلط به زبان دوم نیز امتیازات مناسبی ایجاد می‌کند؛ بالاترین سطح امتیاز برای زبان دوم برای افراد مجرد ۲۴ و برای افراد متاهل ۲۲ است. تسلط به زبان فرانسوی نیز امتیاز بیشتری به شما می‌دهد. بنابراین، تقویت زبان‌های فرانسوی و انگلیسی توصیه می‌شود.

 

4.فرصت کار در کانادا را جدی بگیرید!

فرصت کار در کانادا به‌عنوان یک مهاجر فرصتی بی‌نظیر برای افزایش امتیازات اکسپرس انتری است. در بخش‌های قبلی، توصیه شده است که سعی کنید برای تحصیل به کانادا مهاجرت کنید تا بتوانید امتیازات بیشتری کسب کنید. در سیستم امتیازبندی جدید، تحصیل در کانادا می‌تواند تا ۳۰ امتیاز به شما بدهد. اما آیا می‌توان گفت که اهمیت تحصیل در کانادا بیش از این ۳۰ امتیاز است؟

سابقه کار در کانادا می‌تواند برای فرد مجرد تا سقف ۸۰ امتیاز و برای فرد متاهل تا سقف ۷۰ امتیاز به همراه داشته باشد. اما چگونه می‌توان در کانادا کار کرد؟ یکی از راه‌های ساده‌تر ورود به کانادا برای کار، تحصیل در این کشور است. افرادی که در کانادا تحصیل می‌کنند، می‌توانند به مدت معادل زمان تحصیل خود در این کشور فرصت کار داشته باشند. این فرصت به شما امتیاز CRS کانادا بسیار ارزشمندی می‌دهد، چرا که بسیاری از متقاضیان ورود به کانادا از طریق سیستم اکسپرس انتری قادر به کسب این امتیاز نیستند.

تجربه یک سال کار در کانادا برای فرد مجرد می‌تواند ۴۰ امتیاز به همراه داشته باشد. این ۴۰ امتیاز معادل یک نمره کامل در یکی از مهارت‌های آزمون زبان یا ۸ سال اختلاف سنی با سایر متقاضیان است.

 

5.از امتیازات همسر خود استفاده کنید!

می‌توانید از امتیازات همسر خود استفاده کنید. اگر ازدواج کرده‌اید، ممکن است تا اینجا نگران بوده‌اید که به دلیل این اتفاق، امتیاز کمتری دریافت کنید. اما همسر شما می‌تواند امتیاز CRS کانادا را برای شما به ارمغان آورد که افراد مجرد از آن بهره‌مند نیستند. برای مثال، مدرک کارشناسی همسرتان می‌تواند برای شما ۸ امتیاز را به همراه داشته باشد و مدارک کارشناسی ارشد و دکترا نیز ۱۰ امتیاز را برای شما به ارمغان خواهند آورد.

تسلط همسر شما به زبان نیز می‌تواند تحولی در امتیاز شما به همراه داشته باشد. حداکثر امتیازی که همسر شما می‌تواند به امتیازات شما اضافه کند، در این بخش ۲۰ امتیاز است. همچنین، در صورتی که همسر شما سابقه کار در کانادا را داشته باشد، می‌تواند تا سقف ۱۰ امتیاز را به شما اضافه کند.

 

سخن پایانی

در این مقاله، به بررسی اهمیت افزایش امتیاز CRS کانادا پرداختیم. همچنین، پنج تکنیک مهم برای افزایش امتیاز CRS نیز معرفی شدند. این تکنیک‌ها شامل افزایش مهارت‌های زبانی، تحصیل در کانادا، سابقه کار در کانادا، فرصت‌های شغلی در حوزه‌های مورد نیاز و برقراری ارتباط با کانادایی‌ها بودند.

با اجرای این تکنیک‌ها و بهره‌گیری از امتیازات همسر، شما می‌توانید امتیاز CRS خود را بهبود داده و فرصت‌های مهاجرت به کانادا را افزایش دهید. بنابراین، تلاش برای بهبود مهارت‌ها، تحصیل در کانادا، کسب سابقه کار مرتبط، پیدا کردن فرصت‌های شغلی مناسب و برقراری ارتباط با جامعه کانادایی می‌تواند به شما در رسیدن به هدف مهاجرت به کانادا کمک کند.