10 مورد از اقدامات قبل از فرود در کانادا

قبل از ورود به کانادا، انجام برخی از اقدامات بسیار مهم و حتی ضروری است. زیرا دانستن اقدامات لازم قبل از فرود به کانادا، به شما این امکان را می‌دهد تا با آرامش و آگاهی به این سفر مهم و جذاب بروید و تجربه‌ای خاطره‌انگیز را از سفر و یا زندگی در این کشور فراهم کنید. در ادامه این اقدامات را قدم‌به‌قدم بررسی می‌کنیم.

 

1. انتخاب برنامه مهاجرت از اقدامات قبل از فرود در کانادا

اولین قدم برای ورود به کانادا، انتخاب برنامه مهاجرت مناسب برای شما است. کانادا برنامه‌های مهاجرت متنوعی را ارائه می‌دهد، از جمله برنامه‌های مهاجرت اقتصادی، خانواده، پناهندگان و غیره. برنامه مهاجرتی که برای شما مناسب است، بستگی به شرایط شخصی، تحصیلات، تجربه کاری و دیگر عوامل دارد.

بررسی و تطابق با الزامات برنامه مهاجرت: پس از انتخاب برنامه مهاجرت، باید الزامات و معیارهای آن برنامه را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که شما مطابق با آنها هستید. این شامل مواردی مانند تحصیلات، سن، تجربه کاری، سطح زبان و سایر الزامات ممکن است.

 

2. جمع‌آوری مدارک موردنیاز

برنامه مهاجرت ممکن است نیازمند جمع‌آوری مدارک مختلفی باشد. این مدارک ممکن است شامل پاسپورت، تصاویر رسمی، مدارک تحصیلی، گواهی سلامتی، گواهی تجربه کاری، اثبات مالی و سایر مدارک مربوطه باشد. باید اطمینان حاصل کنید که همه مدارک موردنیاز را جمع‌آوری و آماده کنید.

 

3. پرداخت هزینه‌های مهاجرتی

برنامه مهاجرت به کانادا ممکن است هزینه‌های متفاوتی داشته باشد، از جمله هزینه‌های مربوط به بررسی مدارک، دریافت ویزا، هزینه‌های پروسه مهاجرت و غیره. باید اطلاعات دقیق در مورد هزینه‌ها را بررسی کرده و آمادگی مالی لازم را داشته باشید.

 

4. ارسال درخواست مهاجرت از اقدامات قبل از فرود در کانادا

پس از جمع‌آوری مدارک و آماده‌کردن هزینه‌های لازم، می‌توانید درخواست مهاجرت خود را به مراجع مهاجرت کانادا ارسال کنید. برنامه‌های مهاجرت مختلفی ممکن است روند متفاوتی برای ارسال درخواست داشته باشند، بنابراین باید دستورالعمل‌های مربوطه را دقیقاً دنبال کنید.

 

5. رزرو بلیت هواپیما

اگر تاریخ سفرتان مشخص است، بهتر است بلیت هواپیما را به همراه همراهانتان رزرو کنید. در تاریخ‌های نزدیک به سفر، قیمت بلیت ممکن است افزایش یابد یا ظرفیت پروازها تکمیل شود. همچنین، در نظر داشته باشید که برای پرواز به کانادا، ممکن است نیاز به پرواز متصل از یک مقصد میانی داشته باشید.

 

6. رزرو محل اقامت موقت در کانادا

دومین مرحله از اقدامات قبل از فرود در کانادا، باید به محل اقامت موقت خود فکر کنید. معمولاً در ابتدا، افراد مهاجر به هتل یا مکان موقتی اقامت می‌پذیرند و پس از ورود به کانادا، محل اقامت دائمی را انتخاب می‌کنند.

 

7. ثبت‌‌نام در برنامه‌های دولتی مهاجرین جدید

برخی از برنامه‌های دولتی کانادا به مهاجرین جدید امکان می‌دهند تا توانایی‌ها و استعدادهای خود را تقویت کنند و به‌سرعت در بازار کار کانادا پیشرفت کنند. همچنین ممکن است برای یافتن محل زندگی، تعیین مدرسه برای فرزندان و یا کلاس‌های زبان از این برنامه‌ها استفاده کنید.

 

8. تحقیق و بررسی بازار کار

بعد از ورود به کانادا، باید به فعالیت شغلی‌تان در این کشور فکر کنید. این موضوع می‌تواند تأثیر مستقیمی در انتخاب شهر و محل زندگی شما داشته باشد. برای مثال، اگر به دنبال کار در رشته تحصیلی‌تان هستید یا قصد ایجاد یک کسب‌وکار جدید را دارید، باید این موضوع را از اقدامات لازم قبل از فرود به کانادا در نظر بگیرید.

 

9. شناخت گواهینامه‌ها و لایسنس‌های موردنیاز

برخی از حرفه‌ها و شغل‌ها در کانادا نیاز به گواهینامه و لایسنس خاصی دارند. به‌عنوان‌مثال، برای رانندگی در کانادا، به گواهینامه رانندگی معتبر این کشور نیاز دارید. همچنین برخی از حرفه‌های دیگر مانند زیبایی و آرایش، نیاز به دوره‌های آموزشی و لایسنس دارند.

پس از طی این مراحل نوبت به اقدامات لازم برای فرود به کانادا قبل از یک هفته می‌رسد.

 

10. تعیین وقت ملاقات برای افتتاح حساب بانکی

برای افتتاح حساب بانکی در کانادا، نیاز دارید که از قبل بانکی را در نزدیکی محل اقامتتان پیدا کرده و وقت ملاقات را برای حضور در شعبه تعیین کنید.

 

11. تهیه بیمه درمانی از اقدامات قبل از فرود در کانادا

بیمه مسافرتی از مدارکی است که در مرحله ویزا و فرودگاه به آن نیاز خواهید داشت. تا زمان دریافت بیمه از شرکت‌های کانادایی، نیاز به بیمه مسافرتی دارید.

12. تهیه نسخه‌های دارویی موردنیاز

یکی از نکات بسیار مهم در زمینه مهاجرت، انجام امور پزشکی و دارویی قبل از سفر است. هزینه‌های پزشکی، دندانپزشکی، جراحی و غیره در کشورهای دیگر از جمله کانادا بسیار بالاتر از ایران است، بنابراین متقاضیان مهاجرت باید قبل از سفر آزمایش‌های لازم را انجام دهند.

 

13. خرید ارز کانادایی

یک هفته قبل از سفر، مبلغ نقدی که برای همراه‌داشتن لازم دارید را تهیه کنید. همچنین، در فرودگاه نیز امکان دریافت دلار وجود دارد.

 

14. دانلود نقشه آفلاین بر روی تلفن همراه

در ابتدای ورود به کانادا، این امکان وجود دارد که در تمام مکان‌ها دسترسی به اینترنت نداشته باشید و برای موارد مختلفی مانند مسیریابی با مشکل مواجه شوید؛ بنابراین، بهتر است نقشه شهر یا منطقه مقصد را به‌صورت آفلاین در تلفن همراهتان دانلود کنید تا بتوانید در نبود اینترنت به آن دسترسی داشته باشید.

 

15. دسته‌بندی مدارک ضروری سفر

ویزا، پاسپورت، کپی رزرو محل اقامت، بیمه و غیره مدارک مهمی هستند که همیشه در کیف شخصی خود نگه دارید تا همواره به آنها دسترسی سریع داشته باشید.

 

نتیجه‌گیری

اهمیت دانستن اقدامات قبل از فرود به کانادا نمی‌تواند دست‌کم گرفته شود. این اطلاعات به شما این امکان را می‌دهد تا بهترین برنامه‌ریزی را برای سفرتان انجام دهید و در مواجهه با مشکلات محتمل، آمادگی لازم را داشته باشید.

آگاهی از فرهنگ و آداب‌ورسوم کانادا، به شما اجازه می‌دهد تا با جامعه محلی بهتر ارتباط برقرار کنید و تجربه‌ای فرهنگی غنی را تجربه کنید. همچنین، اطلاعات در مورد محدودیت‌ها و قوانین ورود به کانادا، شما را از هرگونه تأخیر یا مشکل در مرزها و فرودگاه‌ها مصون می‌سازد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع ویزاهای تحصیلی، کاری، استارتاپ و غیره با کارشناسان تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره‌مند شوید.