زبان اعداد همیشه زبان گویایی ست. این اعداد نشان می‌دهد که کانادا مقصد مطلوبی برای دانشجویان است. هم ازلحاظ کیفیت زندگی و سطح دانشگاه‌ها در رنکینگ بین‌المللی است همچنان کانادا جز کشورهایی است که احتمال دریافت اقامت دایم پس از فارغ التحصیلی در آن نسبت به کشورهای دیگر بیشتر است.

 

چرا کانادا در بین دانشجویان ایرانی محبوب است؟

دلایل زیادی برای انتخاب کانادا به‌عنوان یک مقصد تحصیلی وجود دارد. استانداردهای بالای آموزش، کیفیت عالی زندگی ازجمله عواملی است که تعداد دانشجویان ایرانی در کانادا را افزایش داده است. در ادامه به مهم ترین عوامل محبوبیت دانشجویان ایرانی  خواهیم پرداخت.

آموزش باکیفیت بالا با هزینه مقرون‌به‌صرفه

در مقایسه با سایر کشورهای انگلیسی‌زبان، هزینه تحصیل در کانادا بسیار پایین است. با مدارکی که در سراسر جهان به رسمیت شناخته‌شده است، کانادا یک انتخاب عالی برای تحصیل است زیرا شما در برابر پولی که پرداخت می‌کنید موفق به دریافت مدرک از بهترین دانشگاه‌ها در سطح بین‌المللی خواهید شد.

جامعه ایمن چند فرهنگی غنی

از دلایلی که باعث شده کانادا کشوری مطلوب برای دانشجویان باشد حضور اتباع مختلف کشورهای جهان در کانادا است. این موضوع باعث شده جامعه کانادا به یک جامعه مهاجرپذیر تبدیل شود که مهاجران در آن احساس غریبگی نکنند.

بر اساس رتبه‌بندی که US News & World Report انجام داده است بعد از سوئیس، کانادا دومین کشور برتر جهان شناخته‌شده است. محیط امن، دلپذیر و آزاد این کشور هر دانشجویی را به خود ترغیب می‌کند تا تجربه حضور در آن را داشته باشد.

تجربه کاری در یک کشور پیشرفته

کانادا به دانشجویان اجازه می‌دهد تا در هنگام تحصیل برای کسب درآمد و تجربه کار کنند. البته زمان کار باید به نحوی باشد که به تحصیل آنها آسیب وارد نشود.

محیط دوزبانه در کانادا

حضور در محیط جدید با زبانی متفاوت از زبان مادری یکی از موقعیت‌هایی است که باعث یادگیری زبان دوم خواهد شد. کانادا به‌عنوان یک کشور دوزبانه امکان یادگیری دو زبان‌اصلی در سطح بین‌المللی، فرانسه و انگلیسی را برای شما فراهم خواهد کرد.

 

اقدامات اصلی برای ویزای دانشجویی کانادا

دانشجویان ایرانی برای دریافت ویزای تحصیلی که به آنها اجازه تحصیل در کانادا را می‌دهد، باید کارهای زیر را انجام دهند:

  • می‌توانید به‌صورت آنلاین یا فیزیکی برای ویزا اقدام کنید. اگر تصمیم دارید که به‌صورت حضوری درخواست دهید، باید برای ارسال مدارک خود به مرکز درخواست ویزا در ایران مراجعه کنید. بسته به شرایط شما، پس از بررسی درخواست شما، این امکان وجود دارد که شما را برای مصاحبه ویزا فرابخوانند.
  • دانشجویان ایرانی در طول فرآیند درخواست ویزا باید مشخصات بیومتریک خود را ارائه دهند. مشخصات بیومتریک شامل انگشت‌نگاری تائید شده و تصاویری است که کشورها برای اهداف امنیتی استفاده می‌کنند.ممکن است در طول فرآیند درخواست، مجبور شوید در یک مصاحبه حضوری شرکت کنید.
  • یکی دیگر از مدارکی که برای پذیرش در دانشگاه‌های کانادا ارائه دهید، مدرک سو سابقه کیفری است.
  • مجوز تحصیل از کانادا در مدت 3 ماه معتبر است. ممکن است در طول دوره تحصیلی لازم باشد هرسال ویزای خود را تمدید کنید. اگر می‌خواهید پس از پایان دوران تحصیلی خود در کانادا بمانید، باید برای ویزای دیگری یا تمدید ویزا از طریق اداره مهاجرت اقدام کنید.

 

چقدر باید برای ویزای دانشجویی بپردازم؟

برای درخواست مجوز تحصیل در کانادا، باید هزینه‌ای معادل 150 دلار کانادایی بپردازید. بسته به وضعیت شما، مقامات کانادایی به شما اجازه می‌دهند این هزینه را به‌صورت آنلاین، یا در مرکز درخواست ویزا در ایران یا از طریق حواله بانکی پرداخت کنید.

برای جمع‌آوری مدارک بیومتریک خود باید 85 دلار کانادا بپردازید. همچنین باید هزینه سفر به لندن را متقبل شوید، زیرا برای معاینات پزشکی و دریافت مدارک سلامت خود به آنجا سفر کنید. احتمال دارد که برای دریافت این مدارک مجبور به پرداخت هزینه‌های اضافی در لندن باشید. دانشجویان ایرانی برای ویزای کانادا نیازی به دریافت بیمه درمانی نخواهند داشت.

 

 

چه مدارکی برای ویزای دانشجویی من لازم است؟

هنگامی‌که برای ویزای تحصیلی خود در کانادا درخواست می‌کنید، یکی از مهم‌ترین چیزهایی که باید ثابت کنید این است که پول کافی برای حمایت از خود در طول دوران تحصیل را دارید. اگر می‌خواهید در کبک تحصیل کنید، به مدرکی نیاز دارید مبنی بر اینکه توانایی پرداخت 833 دلار کانادایی را در ماه دارید. این مبلغ برای تحصیل در باقی استان‌های کانادا 1095 دلار کانادایی است.

دانشجویان ایرانی برای تحصیل در یک دانشگاه بین‌المللی در کانادا باید ثابت کنند که به‌اندازه کافی توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی را دارند. این مهارت‌های زبانی تضمین می‌کند که می‌توانید در کلاس‌های خود موفق شوید و راه خود را در سراسر کانادا مدیریت کنید همه تعداد دانشجویان ایرانی در کانادا نیاز به مدارک زبان معتبر مثل آیلتس، تافل و… دارند.

هیچ‌یک از تعداد دانشجویان ایرانی در کانادا نیازی به ایجاد حساب بانکی محدود نخواهند داشت. این نوع حساب بانکی مقدار پولی را که می‌توانید هرماه برداشت کنید محدود می‌کند و فقط در هنگام ورود به کانادا به شما امکان می‌دهد به آن دسترسی داشته باشید. همان‌طور که گفته شد حساب بانکی دانشجویان ایرانی محدود نخواهد بود.

 

استان‌های محبوب برای تعداد دانشجویان ایرانی در کانادا

کانادا از چندین استان تشکیل شده است که هر کدام هویت متمایز خود را دارند. چند استان وجود دارد که ایرانیان علاقه‌مند به تحصیل در کانادا باید در نظر داشته باشند. اگر می‌خواهید به سرعت در کانادا مشغول به تحصیل شوید، استان‌های آلبرتا، نیوبرانزویک، ساسکاچوان و کبک بهترین استان‌ها برای انتخاب شما هستند.

 

سخن پایانی

با تحصیل در دانشگاه‌های کانادا امکان دریافت مدارکی در سطح بین‌المللی را خواهید داشت. این موضوع باعث می‌شود که فرصت‌های شغلی بیشتری در سراسر دنیا داشته باشید. ویزای تحصیلی کانادا یکی از حیاتی‌ترین گام‌هایی است که می‌توان برای یک زندگی باثبات و تضمین‌شده در آینده برداشت و یکی از مهم‌ترین تصمیماتی است که می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد. همین موضوع باعث شده است که تقاضای تعداد دانشجویان ایرانی در کانادا افزایش یابد.