نامه ریجکتی ویزای کانادا چیست؟

نامه‌ای که اداره مهاجرت به متقاضی ارسال می‌کند و مبنی بر این است که ارزیابی درخواست شما انجام شد و تشخیص می‌دهیم که شرایط لازم برای اقامت موقت در کانادا را ندارید. طبق قانون مهاجرت، متقاضی باید به افسر اطمینان دهد که شرایط لازم برای تایید ویزا و سفر به کانادا را دارد و تا پایان دوره مجاز، کانادا را ترک می‌کند.

 

دلایل ریجکتی ویزای کانادا

در صورت ارائه‌ ندادن مدارک لازم و مطمئن احتمالاً ویزای شما رد می‌شود. به طور معمول ۷ دلیل ریجکتی ویزای کانادا وجود دارد که به آن‌ها خواهیم پرداخت. اگر هنوز ریجکت نشده‌اید می‌توانید این دلایل را بررسی کنید تا بتوانید از ریجکت شدن احتمالی پیشگیری کنید.

 

1.نداشتن حمایت مالی

برای اینکه به اداره مهاجرت ثابت کنید که در کشور خود شغل دارید و می‌توانید هزینه سفر را پرداخت کنید باید مدارک کامل از درآمد و آخرین صورت‌حساب‌های بانکی و نامه تأییدیه اشتغال را ارائه دهید. اگر این مدارک ناقص باشد، رد خواهید شد.

 

2.سابقه کیفری

افرادی که سوابق کیفری دارند باید مستندات سوابق کیفری خود را به‌صورت شفاف و کامل ارائه دهند. به‌غیر از مدارک کیفری نیاز است که یک بررسی جامعی از تاریخچه سوابق کیفری داشته باشند در این مرحله مشاوره‌های حقوقی می‌توانند به شما کمک کنند.

 

3.نبود هدف شفاف و مشخص

هدفتان برای سفر به کانادا واضح و شفاف نیست. یعنی نتوانسته‌اید افسر مهاجرت را برای سفر به کانادا قانع کنید. باید دلایل را کامل توضیح دهید. به‌طور مثال باید افسر مهاجرت را قانع کنید که مثلاً برای شرکت در یک کنفرانس یا ملاقات با خانواده یا گردشگری به کانادا سفر می‌کنید. ارائه اسنادی مثل رزرو پرواز، هتل و برنامه سفر می‌تواند هرگونه شک و تردیدی را از بین ببرد.

 

4.نداشتن مدارک لازم برای بازگشت به کشور

متقاضیانی که برای ویزای توریستی یا دانشجویی اقدام کرده‌اند باید این نکته را مدنظر قرار دهند که این ویزا تاریخ انقضا دارد و فقط یک ویزای موقت است؛ بنابراین متقاضیان باید مدارک لازم برای اثبات بازگشت به کشور خود ارائه دهند. مدارک باید کافی باشند که افسر مهاجرت را قانع کنند که انگیزه‌ای برای بازگشت به کشور را دارند. برای اثبات آن، می‌توانید نسخه‌ای از قرارداد اجاره ارسال کنید و یا درصورتی‌که کارمند شاغل هستید و برای ویزای توریستی کانادا درخواست داده‌اید می‌توانید مدارک استخدامی خود را معرفی کنید. اما اگر شغل مشخصی ندارید، احتمال تایید شدن مدارک کم می‌شود.

 

5.نداشتن مدارک و اطلاعات کافی

ارایه اطلاعات صحیح، دلیل دیگری برای ریجکت شدن ویزای شماست. برای جلوگیری از این مشکل باید مدارک لازم را به صورت کامل بررسی کنید.

 

6.نداشتن مدارک کافی برای اثبات سلامتی

درخواست‌کنندگان باید مدارک پزشکی کاملی از سلامت خود را ارائه دهند. این مدارک شامل تاریخچه‌ای از واکسیناسیون و چکاپ پزشکی است و پزشک مطمئنی باید سلامت شما را تایید کند. تکمیل مدارک پزشکی، شانس شما را برای قبولی ویزای کانادا افزایش می‌دهد.

 

7.تعداد دفعات سفر به کشورهای دیگر

اگر تا به حال به کشورهای مختلف سفر نکرده‌اید، احتمال مردود شدن درخواست‌تان بیشتر می‌شود.

 

8.داشتن سفری خیلی زیاد

افرادی که سابقه زیادی در سفر به کشورهای مختلف دارند باید برای افسر مهاجرت دلایل قانع‌کننده‌ای داشته باشند. علاوه‌برآن باید مدرکی ارائه دهند که در سفرهای بعدی تعهدات و قوانین مهاجرتی کانادا را رعایت می‌کنند. درصورتی‌که اسناد خروج به‌موقع ارائه دهید شانس بیشتری برای تایید ویزا خواهید داشت.

 

9.نداشتن پیوندهای خانوادگی

اگر درکشور مبدا هیچ فامیل درجه یکی ندارید، احتمال ریجکتی ویزای کانادا شما افزایش پیدا می‌کند. چون این تردید وجود دارد که برای بازگشت به وطن تمایلی نداشته باشید.

 

10.اقامت غیرقانونی در کشور محل اقامت

اگر در کشور محل اقامت، غیرقانونی زندگی می‌کنید، احتمال مردود شدنتان زیاد است؛ بنابراین باید قبل از درخواست، مشکل را حل کنید. ارائه مدارکی شامل اقامت قانونی مثل مجوز ویزا یا اقامت بسیار مهم است. چون می‌توانید از احتمال ریجکتی ویزا جلوگیری کنید.

 

دلایل ریجکتی ویزای دانشجویی کانادا

  • نمره کافی برای قبولی در امتحانات بین‌المللی زبان انگلیسی کسب نکرده‌اید.
  • حمایت مالی ناکافی: مدارک کافی برای داشتن تمکن مالی ارایه نداده‌اید.
  • دلایل کافی برای بازگشت به کشور بعد از تحصیل ارایه نداده‌اید.
  • انتخاب برنامه تحصیلی اشتباه
  • نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه کانادا ارایه نداده‌اید.

 

چگونه از دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا مطلع شویم

برای اطلاع از دلایل ریجکت شدن، دلایل زیر را بررسی کنید.

  1. نامه ریجکتی را بررسی کنید

پس از رد درخواست ویزا، اداره مهاجرت کانادا، نامه ردی را ارسال می‌کند و معمولا دلایل ردی را ذکر می‌کند. نامه را به دقت بررسی کنید تا متوجه شوید که چرا درخواست شما رد شده است.

  1. با کنسولگری کانادا در کشور خود تماس بگیرید

می توانید با سفارت یا کنسولگری کانادا در کشورتان تماس بگیرید و برای توضیح شفاف از رد شدن درخواست کمک بگیرید

  1. با کارشناسان و وکلای مهاجرت حرفه‌ای مشورت کنید

اگر دلایل رد شدن ویزای شما نامشخص است و تصور می‌کنید اشتباهی رخ داده است حتما با یک وکیل حقوقی مشورت کنید.

  1. نقصان‌ها پرونده را برطرف کنید

پس از اینکه از دلایل ریجکت شدن ویزایتان آگاهی پیدا کردید مدارک مورد نیاز را مجددا تکمیل کنید و مجددا بفرستید.

 

جمع‌بندی

در این مقاله به مهم‌ترین دلایل ریجکتی ویزای کانادا  پرداختیم. به‌طور کلی 7 دلیل متداول برای ریجکتی ویزای کانادا وجود دارد که آگاهی به این دلایل به شما کمک می‌کند تا از ریجکتی احتمالی جلوگیری کنید. اگر می‌خواهید برای ویزای کانادا مجددا درخواست بدهید می‌توانید برای اینکه دوباره با مشکل ریجکتی مواجهه نشوید از مشاوران و کارشناسان ویزا 2020 مشورت بگیرید.