استادی پرمیت کانادا

استادی پرمیت کانادا مجوزی است که به دانشجویان بین‌المللی اجازه می‌دهد در مؤسسات آموزشی این کشور تحصیل کنند. پرمیت مذکور نه‌تنها به‌عنوان مجوز تحصیلی عمل می‌کند، بلکه به دانشجویان این امکان را می‌دهد تا به‌صورت قانونی در کانادا زندگی و کار کنند. پس اگر شما هم علاقه‌مند به دریافت استادی پرمیت کانادا هستید و قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که تا پایان این بخش از مجله مهاجرتی استادی ۲۰۲۰ همراه ما باشید و اطلاعات مفیدی دراین‌خصوص به دست آورید.

فهرست محتوا

استادی پرمیت کانادا چیست؟

استادی پرمیت کانادا به مجوزی گفته می‌شود که دانشجویان بین‌المللی به‌واسطه آن می‌توانند در مؤسسات آموزشی معتبر کانادا ادامه تحصیل دهند و در صورت واجد شرایط بودن، به طور پاره‌وقت کار کنند.

یک دانشجوی بین‌المللی که قصد دارد بیش از ۶ ماه برای تحصیل در کانادا اقامت داشته باشد، حتماً باید استادی پرمیت خود را دریافت کند. زیرا همان‌طور که در قسمت‌های قبل توضیح دادیم، تنها با داشتن این مجوز می‌توانند در کانادا بمانند و در یک DLI (مؤسسه آموزشی منتخب برای پذیرنده دانشجویان بین‌المللی) تحصیل کنند.

در واقع باید بگوییم استادی پرمیت مجوز ورود به کانادا نیست، بلکه فقط به شما اجازه می‌دهد برای مدت‌زمان مشخصی در این کشور بمانید و تحصیل کنید. پس از تأیید مجوز توسط IRCC، برای شما یک ویزای بازدیدکننده یا مجوز الکترونیکی سفر (eTA) صادر خواهد شد که با استفاده از آن می‌توانید وارد کانادا شوید. به‌طور معمول اعتبار استادی پرمیت تا پایان برنامه تحصیلی شما به‌علاوه ۹۰ روز اضافی (تا بتوانید اقامت خود را تمدید کنید یا کانادا را ترک کنید) است.

باتوجه‌به الزامات جدید اعلام شده توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC)، از متقاضیان استادی پرمیت خواسته شده یک نامه تأییدیه استانی (PAL) از DLI مربوطه دریافت کنند. دانشجو باید PAL را به درخواست مجوز تحصیلی خود پیوست دهد، زیرا بدون PAL ممکن است IRCC درخواست او را پردازش نکند.

نکات کاربردی برای نوشتن انگیزه‌‌نامه یا SOP

 

فرق استادی پرمیت با ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

استادی پرمیت مجوزی است که به دانشجویان خارجی اجازه می‌دهد در کانادا تحصیل کنند، درحالی‌که ویزای تحصیلی به آنها اجازه ورود به کانادا را می‌دهد. در واقع، برای ورود به کانادا نیاز به ویزای تحصیلی و برای تحصیل در کانادا نیاز به استادی پرمیت خواهید داشت.

 

مزایای دریافت استادی پرمیت کانادا

برخی از مهم‌ترین مزایای اخذ استادی پرمیت و تحصیل در کشور کانادا به شرح زیر است:

 • تحصیل در یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی جهان: کانادا به دلیل کیفیت بالای آموزش و تحقیق، مقصدی محبوب برای دانشجویان بین‌المللی است.
 • فرصت‌های شغلی بهتر: با داشتن استادی پرمیت می‌توانید به‌صورت پاره‌وقت در طول تحصیل و به‌صورت تمام‌وقت (در تعطیلات) کار کنید.
 • اقامت دائم: پس از فارغ‌التحصیلی، امکان اقدام برای اقامت دائم از طریق برنامه‌های مختلف مهاجرتی را خواهید داشت.
 • تنوع فرهنگی: کانادا به دلیل تنوع فرهنگی بالا، محیطی مناسب را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کند تا بتوانند با ملیت‌های مختلف آشنا شوند.
 • امنیت و کیفیت بالای زندگی: کانادا به‌عنوان یکی از امن‌ترین کشورهای جهان شناخته می‌شود و به دلیل اقتصاد پایدار و تورم پایین، مردم از سطح رفاه و معیشت مطلوبی برخوردار هستند.

 

مدت‌زمان اعتبار استادی پرمیت کانادا چقدر است؟

مدت‌زمان اعتبار استادی پرمیت معمولاً برابر با طول دوره تحصیل شما به‌علاوه ۹۰ روز اضافی برای آماده‌سازی جهت خروج از کانادا یا درخواست تمدید است.

 

شرایط احراز صلاحیت برای دریافت استادی پرمیت کانادا

برای اینکه ثابت کنید صلاحیت لازم برای دریافت استادی پرمیت کانادا را دارید، باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • در یک DLI (مؤسسه آموزشی معتبر برای دانشجویان بین‌المللی) ثبت‌نام کنید.
 • از قوانین کانادا پیروی کرده و سوءپیشینه نداشته باشید (معمولاً از شما خواسته می‌شود که گواهی عدم سوءپیشینه ارائه دهید).
 • در سلامت کامل باشید (IRCC از شما می‌خواهد معاینه پزشکی انجام داده و گواهی سلامت خود را به همراه سایر مدارک لازم ارائه دهید).
 • اثبات تمکن مالی (داشتن پول کافی برای تأمین نیازهای مالی خود و اعضای خانواده در کانادا)
 • توانایی قانع‌کردن افسر مهاجرت برای اینکه پس از انقضای مجوز خود، کانادا را ترک خواهید کرد.

استادی پرمیت کانادا

 

مدارک لازم برای دریافت استادی پرمیت کانادا

از جمله مهم‌ترین مدارکی که باید هنگام درخواست استادی پرمیت کانادا ارائه دهید، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مدارک ملاحظات
درخواست استادی پرمیت (خارج از کانادا) [IMM 1294]  
اطلاعات خانواده [IMM 5707]  
اظهارنامه قانونی اتحادیه مشترک‌القانون [IMM 5409] در صورت نیاز
استفاده از نماینده [IMM 5476] در صورت نیاز
مجوز افشای اطلاعات شخصی به فرد معین [IMM 5475] در صورت نیاز
اظهارنامه حضانت – قیم برای کودکان خردسال که در کانادا تحصیل می‌کنند [IMM 5646] در صورت نیاز
نامه تأییدیه استانی (PAL)

 

اگر بعد از ۲۲ ژانویه ۲۰۲۴ برای دریافت استادی پرمیت اقدام می‌کنید، باید نامه تأییدیه خود را از هر استانی که در آن تحصیل خواهید کرد، ارائه دهید. اگر قصد تحصیل در کبک را دارید، باید گواهی پذیرش کبک (CAQ) را (به‌عنوان PAL) دریافت کنید.
اثبات‌پذیرش از مؤسسه آموزشی خود بخواهید که نامه پذیرش شما را ارائه دهد.
اثبات هویت برای خود و هر یک از اعضای خانواده که همراه شما به کانادا می‌آیند باید پاسپورت معتبر داشته باشید. همچنین باید دو قطعه عکس مناسب پاسپورت نیز ارائه دهید.
اثبات تمکن مالی شما باید ثابت کنید که نه‌تنها می‌توانید از خود بلکه از اعضای خانواده‌تان که همراه شما به کانادا می‌آیند حمایت کنید. بر اساس مدت‌زمان تحصیل شما در کانادا، نحوه اثبات تمکن مالی متفاوت خواهد بود:

 • تحصیل کمتر از یک سال: اثبات تمکن مالی برای مدت‌زمان تحصیلی
 • تحصیل بیش از یک سال: اثبات تمکن مالی برای سال اول تحصیل
رسید پرداخت هزینه بررسی درخواست  
رسید پرداخت هزینه درخواست استادی پرمیت و هر هزینه دیگر  
نتایج آزمون زبان انگلیسی/ فرانسوی  
فتوکپی دیپلم یا گواهی فارغ‌التحصیلی باید مربوط به آخرین مقطع تحصیلی باشد.
آخرین کارنامه و ریزنمرات تحصیلی برای کل برنامه
اظهارنامه‌های مالیاتی شما و والدینتان دو سال اخیر
پرسش‌نامه مجوز تحصیلی  
اثبات اشتغال در صورت نیاز
گواهی تولد (برای فرزندان وابسته) در صورت نیاز
پاسپورت‌های قبلی در صورت نیاز
گواهی ازدواج در صورت نیاز
چک‌لیست مدارک: استادی پرمیت [IMM 5483]  
برگه دستورالعمل‌های دفتر ویزا [IMM 5818]  
سایر مدارک لازم این موارد به وضعیت بستگی خواهد داشت:

 •  معاینه پزشکی مهاجرت
 •  نامه توضیحات لازم

 

مقدار مبلغ اثبات تمکن مالی برای دریافت استادی پرمیت کانادا

برای دریافت استادی پرمیت نیاز به اثبات تمکن مالی خواهید داشت که برای این کار هم می‌توانید بسته به وضعیت خود، مدارک زیر را ارائه دهید:

 • گواهی سرمایه‌گذاری تضمین شده (GIC)؛ صادر شده از یک مؤسسه مالی مشارکتی در کانادا
 • اثبات اینکه یک حساب بانکی کانادایی به نام خود دارید. این مورد زمانی اعمال می‌شود که پول را به کانادا انتقال داده باشید.
 • صورت‌حساب‌های بانکی شما (برای ۴ ماه گذشته)
 • گواهی وام دانشجویی/آموزشی از بانک
 • اثبات پرداخت شهریه و هزینه‌های اقامت
 • پیش‌نویس بانکی که می‌تواند به دلار کانادا تبدیل شود.
 • نامه دریافت پول از فرد/ مدرسه برای تأمین هزینه‌های خود در کانادا
 • اگر بورسیه دارید یا در برنامه آموزشی (با بودجه دولت فدرال کانادا) شرکت می‌کنید؛ باید مدرکی مبنی بر اینکه هزینه‌های زندگی شما در کانادا از این طریق تأمین می‌شود، ارائه دهید.

پس از اینکه فهمیدید از چه روش‌هایی می‌توان تمکن مالی را اثبات کرد، احتمالاً این سؤال برایتان پیش خواهد آمد که مبلغ مورد نیاز برای اثبات تمکن مالی چقدر است؟ برای یافتن پاسخ این پرسش، بیایید مروری بر جدول زیر داشته باشیم:

مبلغ مورد نیاز برای اثبات تمکن مالی استادی پرمیت کانادا
تعداد اعضای خانواده (شامل متقاضی) مبلغ سالانه [شامل شهریه نمی‌شود]
۱  ۲۰,۶۳۵ دلار کانادا
۲  ۲۵,۶۹۰ دلار کانادا
۳  ۳۱,۵۸۳ دلار کانادا
۴  ۳۸,۳۴۶ دلار کانادا
۵  ۴۳,۴۹۲ دلار کانادا
۶  ۴۹,۰۵۱ دلار کانادا
۷  ۵۴,۶۱۱ دلار کانادا
اگر بیش از ۷ نفر باشد، هر عضو اضافی  ۵,۵۵۹ دلار کانادا

 

نحوه درخواست برای نامه تأییدیه استانی (PAL)

همان‌طور که در قسمت قبل توضیح دادیم، یکی دیگر از مدارک مورد نیاز برای دریافت استادی پرمیت کانادا، نامه اتستیشن (Provincial Attestation Letter) است که توسط دولت‌های استانی این کشور صادر می‌شود. در حال حاضر، IRCC از همه استان‌ها و قلمروهای کانادا می‌خواهد تا سیستم صدور PAL خود را تا ۳۱ مارس ۲۰۲۴ راه‌اندازی کنند. تاکنون ۹ استان سیستم‌های خود را راه‌اندازی کرده‌اند. 

این استان‌ها عبارت‌اند از: آلبرتا، بریتیش کلمبیا، مانیتوبا، نیوبرانزویک، ساسکاچوان، انتاریو، نوا اسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد و نیوفاندلند و لابرادور. برای اطلاع از نحوه درخواست PAL، با مؤسسه آموزشی که در آن تحصیل خواهید کرد، تماس بگیرید.

در مورد کبک هم باید گواهی پذیرش کبک (CAQ) را ارائه دهید. برای اینکه CAQ به‌عنوان نامه تأییدیه عمل کند، باید دارای این جمله باشد: «This attestation letter confirms that the applicant has a place in Quebec’s share of the distribution of study permit applications or is exempt from it.»

همچنین اگر جزو گروه‌های زیر باشید، نیازی به PAL نخواهید داشت:

 • برای تحصیل در مدرسه ابتدایی، پیش‌دبستانی یا دبیرستان اقدام کنید.
 • برای تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد/دکتری اقدام کنید یا شاید به کانادا آمده‌اید و هر یک از موارد زیر برای شما اعمال شده است:
 • در حال درخواست برای تمدید مجوز تحصیلی خود هستید (در حال حاضر مجوز تحصیلی دارید).
 •  به‌عنوان یک بازدیدکننده موقت در کانادا هستید.
 • دانشجوی مبادله‌ای در یک DLI هستید.
 • با ویزای کار در کانادا اقامت دارید.
 • تحت یک حکم اخراج هستید (اما در حال حاضر نمی‌توانید اخراج شوید).
 • ویزای موقت شما حداقل به مدت ۶ ماه اعتبار دارد.
 • یک فرد تحت حفاظت هستید.
 • شرایط لازم برای اقامت دائم را دارید (بر اساس شرایط معین).

استادی پرمیت کانادا

 

مراحل و نحوه درخواست استادی پرمیت کانادا

اگر در حال حاضر خارج از کانادا اقامت دارید و می‌خواهید برای دریافت استادی پرمیت درخواست دهید؛ باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. ابتدا باید یک مؤسسه آموزشی معتبر در کانادا را انتخاب کرده و نامه پذیرش خود را دریافت کنید. این مؤسسات تحت عنوان ((Designated Learning Institution) یا DLI‌ شناخته می‌شوند.
 2. پس از اخذ پذیرش، باید سایر مدارک مورد نیاز را که در قسمت‌های قبل نام بردیم، جمع‌آوری کنید. قبل از شروع به ارائه درخواست هم باید یک دوربین و یک اسکنر داشته باشید تا بتوانید مدارک خود را بارگذاری کنید. همچنین باید یک کارت اعتباری/نقدی معتبر نیز داشته باشید.
 3. در پورتال IRCC یک حساب کاربری ایجاد کنید یا اگر از قبل در آن ثبت‌نام کرده‌اید، تنها کافی است که به اکانت خود وارد شوید.
 4. مرحله چهارم؛ فرم‌های مورد نیاز را پر کرده و مدارک لازم را بارگذاری کنید.
 5. هزینه‌های مورد نیاز را برای درخواست استادی پرمیت و اخذ مجوز هر یک از اعضای خانواده‌تان که به کانادا می‌آیند، پرداخت کنید. همچنین ممکن است نیاز به پرداخت هزینه‌های بیومتریک برای خود و اعضای خانواده‌تان باشد. علاوه‌بر این، برخی هزینه‌های شخص ثالث شامل (شامل هزینه‌های گواهی عدم سوءپیشینه، معاینه پزشکی، آزمون زبان و…) نیز وجود دارد که باید پرداخت کنید.
 6. هنگامی که مطمئن شدید تمام مدارک و اطلاعات درخواستی را به‌درستی وارد کرده‌اید، درخواست خود را ارسال کنید. به یاد داشته باشید اگر IRCC یک درخواست ناقص را دریافت کند یا مدارکتان صحیح و معتبر نباشند، درخواستتان را پردازش نخواهد کرد.
 7. پس از تأیید درخواست شما، IRCC یک ویزای تحصیلی یا یک eTA صادر خواهد کرد، تا بتوانید به کانادا بیایید. معمولاً بررسی درخواست بین ۴ تا ۲۰ هفته زمان می‌برد. در این مدت، ممکن است برای ارائه مدارک اضافی یا انجام مصاحبه از سوی مقامات مهاجرتی درخواست شود.
 8. بعد از ورود به کانادا چه باید کرد؟! پس از ورود به کانادا، با یک افسر مرزی ملاقات خواهید کرد. آنها وظیفه دارند که اطمینان حاصل کنند شما شرایط و مدارک زیر را دارا هستید:
 • پاسپورت معتبر
 • نامه معرفی در نقطه ورود (این نامه را پس از صدور درخواست استادی پرمیت دریافت خواهید کرد)
 • کپی نامه پذیرش
 • نامه‌های مرجع
 • ویزای بازدیدکننده/ eTA
 • گواهی اثبات تمکن
 • گواهی سلامت کامل و عدم سوءپیشینه
 • معاینه پزشکی مهاجرت
 • اثبات اینکه پس از پایان تحصیل، کانادا را ترک خواهید کرد
 • سایر مدارکی که به شما گفته شده بود به کانادا بیاورید

استادی پرمیت کانادا

 

وظایف دانشجویان پس از دریافت استادی پرمیت

شما باید در تکمیل برنامه تحصیلی خود پیشرفت کنید و به قوانین ذکر شده در مجوز مذکور احترام بگذارید. زیرا در صورت عدم رعایت شرایط استادی پرمیت، مجوز تحصیل شما در کانادا لغو خواهد شد.

درحالی‌که در کانادا هستید، ممکن است اجازه کار یا سفر در داخل کشور را داشته باشید. درهرصورت، باید مطابق قوانین و مقررات رفتار کنید و خارج از حیطه اختیاراتی که دارید، اقدام غیرمجازی نداشته باشید. همچنین ناگفته نماند که استادی پرمیت شما ممکن است دارای تاریخ اعتبار و نام مؤسسه DLI که در آن تحصیل می‌کنید، باشد.

  

نکات مهم برای دریافت استادی پرمیت کانادا

پس از آشنایی با شرایط و مراحل اخذ مجوز تحصیل در کانادا، بهتر است مروری بر نکات مهمِ فرایند مذکور داشته باشیم:

 • زمان‌بندی مناسب: حتماً برنامه‌ریزی کنید تا درخواست خود را به‌موقع ارائه دهید. زیرا فرایند بررسی درخواست ممکن است زمان‌بر باشد.
 • دقت در تهیه مدارک: مدارک مورد نیاز را با دقت و تمرکز جمع‌آوری کنید و از صحت و کامل‌بودن آن‌ها مطمئن شوید؛ زیرا در صورت وجود تناقص و عدم ارسال صحیح مدارک، درخواستتان بررسی نخواهد شد.
 • آشنایی با قوانین: پیش از ارائه درخواست برای ویزا و استادی پرمیت، با قوانین مهاجرتی و تحصیلی کانادا به‌خوبی آشنا شوید و اطلاعات خود را به‌روز نگه دارید. تا از بروز اشتباه طی ارائه درخواست جلوگیری کنید. شما می‌توانید برای اطلاع از جدیدترین قوانین و خبرهای اداره مهاجرت، از مشاوره رایگان مؤسسه مهاجرتی استادی ۲۰۲۰ بهره‌مند شوید.

استادی پرمیت کانادا

 

تضمین دریافت استادی پرمیت کانادا با استادی ۲۰۲۰

اخذ استادی پرمیت کانادا یکی از مراحل مهم برای تحصیل در این کشور است. با رعایت مراحل و نکات ذکر شده می‌توانید فرایند مربوطه را با موفقیت طی کنید و از فرصت‌های بی‌نظیری که با تحصیل در کانادا به دست می‌آورید، بهره‌مند شوید. در این مسیر برای اینکه با چالش‌های کمتری مواجه شوید، می‌توانید از تجارب وکلای مهاجرتی استادی ۲۰۲۰ استفاده کنید. این تیم باتجربه و دانش خود می‌تواند شما را در تمام مراحل اخذ استادی پرمیت یاری کند تا شما عزیزان بدون هیچ‌گونه مشکل و دغدغه، به‌راحتی بتوانید تحصیلات خود را در کانادا آغاز کنید.

سوالات متداول

1- آیا می‌توان با دریافت استادی پرمیت، در کانادا کار کرد؟

بله؛ با استادی پرمیت می‌توانید در طول تحصیل خود به‌صورت پاره‌وقت (تا ۲۰ ساعت در هفته) و در تعطیلات رسمی به‌صورت تمام‌وقت کار کنید.

2- چقدر طول می‌کشد تا درخواست استادی پرمیت بررسی شود؟

معمولاً بین ۴ تا ۲۰ هفته زمان می‌برد، اما این بازه زمانی هم ممکن است براساس شرایط متقاضی و کشور مبدأ متفاوت باشد.

3- آیا امکان تغییر مؤسسه آموزشی با استادی پرمیت وجود دارد؟

بله؛ اما باید تغییرات را به IRCC اطلاع دهید و ممکن است نیاز به دریافت استادی پرمیت جدید باشد.

4- آیا می‌توان با دریافت استادی پرمیت، همراه با خانواده به کانادا مهاجرت کرد؟

بله؛ شما می‌توانید همسر و فرزندان وابسته خود را به‌عنوان همراه با اخذ ویزای موقت به کانادا بیاورید.

5- در صورت منقضی شدن استادی پرمیت، چه کار باید کرد؟

باید بلافاصله برای تمدید آن اقدام کنید. در صورت عدم تمدید به‌موقع، ممکن است مجبور به ترک کانادا شوید.

برای مهاجرت نیاز به مشاوره دارید؟

همین حالا از مشاوران مجرب STUDY2020 وقت مشاوره بگیرید
تازه‌ترین مطالب مجله مهاجرت
مطالب مرتبط
اولین قدم برای مهاجرت به کانادا: راهنمایی برای مبتدیان

اولین قدم برای مهاجرت به کانادا: راهنمایی برای مبتدیان

آیا مسیر موفقیت‌آمیزی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد؟ یقینا بله. در این مسیر با استفاده از تجربیات خبرگان این حوزه راهنمایی جامع برایتان ارائه کرده‌ایم. نکته‌هایی که می‌تواند شما را به موفقیت برساند و دریابید که چگونه سفر خود به کانادا را با اطمینان آغاز کنید. شروع سفر مهاجرت شما ‌می‌‌تواند گیج‌کننده و ترسناک به نظر برسد؛ به‌خصوص اگر موقعیت شما منحصر‌به‌فرد یا...

مطالعه مطلب

دانشگاه‌ها و کالج‌های برتر در آلبرتا برای دانشجویان بین‌المللی

دانشگاه‌ها و کالج‌های برتر در آلبرتا برای دانشجویان بین‌المللی

کالج و دانشگاه‌های برتر در آلبرتا به دلیل کیفیت بالای آموزش و تسهیلات متنوعی که ارائه می‌دهند، یک گزینه جذاب برای دانشجویان بین‌المللی به شمار می‌آیند. به همین خاطر استان آلبرتا یکی از مقاصد مهاجرتی محبوب برای ادامه تحصیل در کانادا بوده و سهمِ آن در صدور ویزای دانشجویی برای متقاضیان مهاجر همچنان در حال افزایش است. برای مثال در سال ۲۰۲۲، آلبرتا بیش...

مطالعه مطلب

۵ مرحله برای درخواست استادی پرمیت کانادا

۵ مرحله برای درخواست استادی پرمیت کانادا

شما هم در مسیر پر پیچ‌وخم اپلای تحصیلی و دریافت استادی پرمیت کانادا هستید؟‌ همان‌طور که می‌دانید برای این‌ که در دانشگاه یا مؤسسه آموزشی واقع در کشور کانادا به‌صورت حضوری مشغول به تحصیل شوید، باید مراحل درخواست استادی پرمیت کانادا را گذارنده و این مجوز را دریافت کنید. شاید مراحل دریافت این مجوز کمی گیج‌کننده باشد؛‌ بنابراین ما قصد داریم در این مقاله...

مطالعه مطلب

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

تصور کنید چمدان‌هایتان را بسته‌اید، رویای تحصیل در دانشگاه‌های معتبر کانادا در سر دارید، اما ناگهان با یک کلمه روبرو می‌شوید: «ریجکت». این واژه کوچک می‌تواند تمام برنامه‌های شما را بر هم بزند. اما نگران نباشید! با آگاهی از دلایل رد شدن درخواست ویزای تحصیلی کانادا، می‌توانید از این سد عبور کنید. در این مقاله، به بررسی عواملی می‌پردازیم که ممکن است رویای تحصیل...

مطالعه مطلب

تحصیل پرستاری در کانادا

تحصیل پرستاری در کانادا

تحصیل پرستاری در کانادا انتخاب فوق‌العاده‌ای است، زیر در کانادا ۶۹ دانشگاه مختلف وجود دارد که همگی حداقل مقطع کارشناسی پرستاری را به متقاضیان ارائه می‌دهند. به گفته سایت bachelorsportal، تقریبا حدود ۳۲۳ هزار دانشجوی بین‌المللی در رشته پرستاری در کانادا تحصیل می‌کنند، زیرا این کشور از نظر کیفیت آموزش، امکانات تحصیلی و شرایط زندگی بسیار مناسب است. بورسیه‌های تحصیلی متنوعی هم برای تحصیل...

مطالعه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.