EduCanada

برای معرفی سایت معتبر برای پیدا کردن دانشگاه‌های کانادا قطعاً EduCanada در ابتدای لیست قرار می‌گیرد. EduCanada.ca وب‌سایت رسمی دولت کانادا برای دانشجویان بین‌المللی است که می‌خواهند در کانادا تحصیل کنند! این سایت به شما کمک کند در مورد برنامه‌های تحصیلی ارائه‌شده در کانادا تحقیق کنید، بتوانید هزینه‌های تحصیل خود را در این کشور و دانشگاه موردنظرتان برآورد کنید، برای بورسیه تحصیلی درخواست دهید و زندگی خود را در کانادا برنامه‌ریزی کنید.

در این وب‌سایت، به شما کمک می‌شود اطلاعاتی کنید که در مورد امکانات بی‌پایان و دانشگاه‌هایی که در کانادا وجود دارد است:

 • می‌توانید با توجه به اطلاعاتی که در این سایت به شما داده می‌شود ارزیابی از محیط تحصیلی و کاری که در دانشگاه مورد نظرتان در انتظار شماست داشته باشید.
 • با برنامه‌ها یا زمینه‌های تحصیلی که در دانشگاه ارائه می‌شود آشنا شوید.
 • اطلاعاتی در مورد فرهنگ، نحوه زندگی اجتماعی و امکان سفر و آب‌وهوای محل دانشگاه به شما داده می‌شود.
 • با بورسیه تحصیلی و فرصت‌های کاری برای مقرون‌به‌صرفه‌تر کردن تحصیل شما آشنا شوید.

تمام این اطلاعات در اختیار شما قرار می‌گیرد تا رویای شغلی موفق خود را در کانادا به واقعیت ملموس تبدیل کنید.

 

https://www.educanada.ca/index.aspx?lang=eng

 

quebec.ca

اگر با استان‌های کانادا آشنایی داشته باشید می‌دانید که استان کبک در کشور کانادا تنها استان با زبان رسمی فرانسوی در این کشور است. بنا به دلایلی این استان قوانین خاص خود را برای مهاجرت دارد و از نظر مهاجرپذیری به‌صورت مستقل از کشور کانادا عمل می‌کند. این استان یکی از استان‌هایی است که به‌دلیل حضور بهترین و بزرگ‌ترین دانشگاه‌های کانادا در آن غالب جمعیت آن دانشجو هستند. به‌همین دلیل مقصد بسیار مناسبی برای دانشجویان است. استان کبک اطلاعات کاملی را از دانشگاه‌های خود در وب‌سایت quebec.ca برای دانشجویان قرار داده است تا با توجه به آن بتوانند بهترین دانشگاه را به‌عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کنند.

 

https://www.quebec.ca/

 

Universitystudy.ca

وب‌سایت Universitystudies.ca نماینده 97 دانشگاه دولتی و خصوصی، غیرانتفاعی و کالج دانشگاهی در سراسر کانادا است. اطلاعات موجود در این وب‌سایت توسط کارکنان دانشگاه‌های کانادا با همکاری دانشگاه‌های عضو و انجمن‌های دانشگاهی منطقه‌ای در سراسر کانادا جمع‌آوری‌ شده است.

اطلاعات دانشگاه به زبان یا زبان‌هایی که در هر موسسه استفاده می‌شود نوشته می‌شود؛ بنابراین، صفحات مؤسسات دو زبانه با زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی هستند.

وب‌سایت Universitystudies.ca نقطه شروعی برای هرکسی است که مایل به کسب اطلاعات در مورد تحصیلات دانشگاهی در کانادا است. این وب‌سایت مدت‌هاست که سایت معتبر برای پیدا کردن دانشگاه‌های کانادا محسوب می‌شود. اکثریت قریب به‌اتفاق اطلاعات موجود در Universitystudies.ca از خود صفحات وب‌سایت‌های دانشگاه‌های کانادا جمع‌آوری‌شده است.

 

 

schoolapply.co.in

این وب سایت یکی از چند وب سایت معتبر برای پیدا کردن دانشگاه های کانادا و دیگر کشورهای جهان است. خدمات این وب‌سایت در چند حوزه تقسیم‌بندی می‌شود. تیم پشتیبانی آن در ابتدا به شما در پیدا کردن دانشگاه و رشته تحصیلی مناسب کمک می‌کند و اطلاعاتی در مورد تحصیل در دانشگاه موردنظرتان در اختیار شما قرار می‌دهند.

در لول بعدی تیم خدمات دانشجویی در این مرکز از شما در دوران دانشجویی در کشور مقصدتان پشتیبانی می‌کند. این به این معنی است که این تیم تا زمان استقرار شما در خانه جدیدتان، پیدا کردن دوست و رسیدن به یک زندگی اجتماعی خوب در حین تحصیل از شما پشتیبانی می‌کند.

پشتیبان‌های شما درک می‌کنند که سازگاری با زندگی و تحصیل در یک کشور جدید به زمان نیاز دارد. آنها به شما کمک می‌کنند تا با سیستم آموزشی جدید سازگار شوید و از شما در آماده شدن برای تحصیل در دانشگاه حمایت کنند.

 

https://www.intostudy.com/en

 

StudyCanada

StudyCanada یک راهنمای جامع برای تمام مراکز تحصیلی در کانادا است. با مراجعه به این سایت می‌توانید در مورد تحصیل در دانشگاه‌ها، کالج‌های محلی، مؤسسات فنی، کالج‌های فنی، مدارس متوسطه، کمپ‌های تابستانی و آموزشگاه‌های زبان در کانادا اطلاعات کسب کنید. اطلاعاتی مانند سیستم آموزشی در کانادا، الزامات دانشگاه‌ها، هزینه‌های آنها، آب‌وهوا، هزینه زندگی، محل اقامت، تاریخ و از جمله دیگر مواردی است که با مراجعه به این وب‌سایت در اختیار شما قرار می‌گیرد.

 

https://www.studycanada.ca/

 

تحصیل در کانادا

نحوه انتخاب دانشگاه

از بریتیش کلمبیا تا کبک، هر استان در کانادا سیاست آموزشی خاص خود را دارد. پیشنهاد ما به شما این است که برای اینکه فرصت کافی برای مقایسه برنامه‌ها و ارزیابی دانشگاه‌ها داشته باشید، ترجیحاً فرآیند جست‌وجو برای دانشگاه را حداقل یک سال قبل شروع کنید.

 

به زبان فرانسه یا انگلیسی

کانادا 97 موسسه آموزش عالی را در خود جای‌داده است. به‌دلیل اینکه زبان رسمی کشور کانادا فرانسه و انگلیسی است یک معیار مهم برای انتخاب ممکن است زبان باشد.

 

شهرت جهانی

یکی دیگر از معیارهایی که باید در نظر گرفت، شهرت و اعتبار دانشگاه‌هاست. اعتبار چند مؤسسه کانادایی بین‌المللی است و سه دانشگاه به‌طور مرتب در ۵۰ رتبه برتر بهترین دانشگاه‌های جهان قرار می‌گیرند: دانشگاه تورنتو، دانشگاه مک‌گیل و دانشگاه بریتیش کلمبیا.

 

10 سؤالی که باید از خود بپرسید تا انتخاب خود را محدود کنید

ممکن است بین انتخاب چندین دانشگاه مردد باشید. برای محدود کردن انتخاب خود، این شما هستید که باید تحقیقات کوچک خود را با جستجو در وب‌سایت‌های دانشگاه آغاز کنید. در اینجا فهرستی از سؤالاتی است که می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری کمک کند برای شما آورده شده است:

 1. آیا دانشگاه جز موسسات خصوصی است یا دولتی؟
 2. این دانشگاه در شهر کوچکی قرار دارد یا بزرگ؟
 3. دوره‌ها در سالن‌های سخنرانی بزرگ برگزار می‌شود یا در کلاس‌های کوچک؟
 4. دروس ارائه شده در رشته مورد نظرتان متناسب با علاقه شماست یا خیر؟؟
 5. آیا نحوه آموزش خلاقانه است؟
 6. چه خدماتی به دانشجویان ارائه می‌شود؟
 7. آیا در این دانشگاه دانشجویان بین‌المللی زیادی وجود دارد؟
 8. آیا برای افراد دارای معلولیت، ورزشکاران سطح بالا و … برنامه‌ای وجود دارد؟
 9. آیا در این دانشگاه و شهر میزبان شما زندگی اجتماعی توسعه‌یافته است؟
 10. زندگی غیر دانشجویی در شهر مورد نظرتان به چه صورت است؟

 

سخن پایانی

در پایان، انتخاب دانشگاه مناسب می‌تواند یک تصمیم چالش‌برانگیز باشد. مهم است که برنامه تحصیلی، جغرافیای خوب، رنکینگ بالای دانشگاه، فرصت‌های تحقیقاتی، فرهنگ دانشگاه، بورسیه‌های تحصیلی و کمک‌های مالی خود را در نظر بگیرید.