لیست بهترین دانشگاه‌های رشته حقوق در کشور کانادا

با توجه به رتبه‌بندی QS World University، حدود ۲۰ مورد از لیست دانشگاه‌های رشته حقوق در کانادا، به عنوان دانشگاه برتر در دنیا شناخته شده‌اند. بدین منظور ما هم قصد داریم در ادامه، ۱۰ دانشگاه را از بین آن‌ها انتخاب و مروری بر ماهیت و ویژگی هر کدام داشته باشیم. در جدول زیر هم، رتبه هر یک از دانشگاه‌های مورد نظر آورده شده است:

دانشگاه‌ها

رتبه

دانشگاه تورنتو

21

دانشگاه مک‌گیل

30

دانشگاه بریتیش‌کلمبیا

34

دانشگاه مونترال

141

دانشگاه یورک

531

دانشگاه آلبرتا

111

دانشگاه اتاوا

203

دانشگاه دالهاوزی

308

دانشگاه وسترن

114

دانشگاه کوئین

209

 

دانشگاه تورنتو

در میان لیست دانشگاه‌های رشته حقوق در کانادا، دانشگاه تورنتو در صدر جدول قرار دارد. زیرا فرصت‌های بی‌نظیری را برای دانشجویان به ارمغان آورده و با حضور ۶۰ عضو هیئت علمی تمام وقت، اساتید مجرب و نخبگان برتر از سراسر دنیا، یک بستر آموزشی فوق‌العاده برای محصلان فراهم شده است.

همچنین به دلیل انتشار مقالات و کتاب‌های مختلف در زمینه حقوق، توسط اساتید این دانشگاه؛ دانشحویان به یک منبع غنی از اطلاعات به‌روز و دست اول دسترسی دارند و همین مسئله سبب بهبود سطح کیفی آموزش در دانشگاه تورنتو شده است.

 

دانشگاه مک‌گیل

دانشگاه مک گیل هم به دلیل قدمت بالا و قرارگیری در موقعیت جغرافیایی بی‌نظیر، و داشتنِ اساتید با تجربه و به نام؛ در لیست دانشگاه‌های رشته حقوق در کانادا که پرطرفدار هستند؛ قرار گرفته است. این دانشگاه در مرکز استان کبک و در شهر مونترال واقع شده و با سابقه ۱۵۰ ساله‌ای که دارد، از سطح کیفی آموزش بی‌نظیری برخوردار است. حتی بسیاری از قضات دیوان عالی و مقامات دولتی کشور کانادا هم فارغ‌التحصیل این دانشگاه هستند. در دانشگاه مک گیل احترام به سنت‌های حقوقی شهروندان کانادا و ارتباط متقابل بین قوانین مدنی و عرفانی، برای اساتید و دانشجویان؛ ارزش بالایی دارد.

 

دانشگاه بریتیش‌کلمبیا

در دانشگاه بریتیش کلمبیا، به‌عنوان یکی از بهترین گزینه‌های موجود در لیست دانشگاه‌های رشته حقوق در کانادا؛ ۵۴ نفر از اساتید مطرح این رشته حضور دارند که با ارائه مقالات حقوقی نوآورانه و تاثیرگذار، کمک شایانی به افزایش سطح یادگیری دانشجویان می‌کنند.

اغلب این اساتید در زمینه‌های حقوق بین‌الملل، حقوق تجارت، زیست و منابع طبیعی و… فعالیت دارند و دانشجویانی تربیت می‌کنند که مهارتشان در عرصه سیاست و حقوق، زبان‌زد خاص و عام است.

 

دانشگاه مونترال

یکی دیگر از موارد موجود در لیست دانشگاه‌های رشته حقوق در کانادا، دانشگاه مونترال است که در سال ۱۸۷۸ تاسیس شد. این دانشگاه رتبه ۱۱۶ جهانی را به خود اختصاص داده است و دانشکده حقوق آن سال‌هاست که در سطح جهان، رتبه اول را در اختیار دارد.

کیفیت آموزش و مهارت اساتید این دانشگاه، حرفی برای گفتن باقی نمی‌گذارد و هر ساله دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا، رویای تحصیل در این دانشگاه را در سر خود می‌پرورانند.

 

دانشگاه یورک

در یکی از دانشکده‌های دانشگاه یورک، به نام آزگود هال آموزش‌های متنوع و باکیفیتی در حوزه حقوق به دانشجویان ارائه می‌شود. مدرکی که پس از فارغ‌التحصیلی از این دانشگاه دریافت خواهید کرد، اعتبار بین‌المللی داشته و در سراسر دنیا مورد تایید است. این دانشکده از قدیمی‌ترین مراکز آموزشی در دانشگاه یورک به شمار می‌رود و علاوه بر این، برترین دانشکده حقوق عرفی در کشور کانادا است.

 

دانشگاه آلبرتا

پنجمین دانشگاه کانادا که رتبه ۱۲۶ را در دنیا به خود اختصاص داده و هر ساله دانشجویان بین‌المللی زیادی را از سراسر دنیا جذب می‌کند. این دانشگاه دارای یک دانشکده حقوق با قدمتی بیش از دو قرن است و فارغ‌التحصیلان آن، به عنوان وکیل و قاضی در کشورهای مختلف فعالیت دارند.

 

دانشگاه اتاوا

دانشگاه اتاوا به عنوان بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین دانشگاه دو زبانه‌ای که در کانادا وجود دارد، محصلانی را وارد جامعه می‌کند که از سطح دانش بالایی برخوردارند و مهارت دانشجویان حقوق آن، توسط مراکز بسیاری در سراسر جهان مورد تایید قرار می‌گیرد. دانشکده حقوق اتاوا، با دو رشته حقوق مدنی و عرفی، فارغ‌التحصیلان خود را برای اشتغال در سیستم‌های حقوقی دوگانه در کانادا و سایر کشورهای دنیا آماده می‌کند.

 

دانشگاه دالهاوزی

اگر کمی بیشتر لیست دانشگاه‌های رشته حقوق در کانادا را بالا و پایین کنید، با دانشگاهی به نام دالهاوزی موجه خواهید شد که در شهر هالیفاکس، واقع در استان نوااسکوشیا قرار دارد. این دانشگاه دارای یک دانشکده حقوق به نام اسکولیچ بوده و به عنوان یکی از معتبرترین موسسات آموزش حقوق در آمریکای شمالی شناخته می‌شود. اساتید و دانشجویان آن از یک بستر آموزشی استاندارد برخوردارند و با استفاده از امکانات متعددی که در اختیارشان است؛ می‌توانند نهایت بهره‌وری را از فرصت‌های پیش رو داشته باشند.

 

دانشگاه وسترن

در بین تمام مواردی که تا اینجای صحبت‌ها، از لیست دانشگاه‌های رشته حقوق در کانادا معرفی کردیم، دانشکده حقوق دانشگاه وسترن در حوزه آموزش رشته حقوق تجاری (عدالت اجتماعی، اقتصادی، حقوق عمومی و…)، رتبه اول را در کشور کانادا به خود اختصاص داده است. همچنین در سایر زمینه‌های حقوقی مانند: قوانین بیمه، حقوق بین‌الملل و مسولیت مدنی، حقوق ملی و… نیز آموزش‌های لازم را به دانشجویان بین‌المللی و بومی خود ارائه می‌دهد.

 

دانشگاه کوئین

نمی‌توان در مورد لیست بهترین دانشگاه‌های رشته حقوق در کانادا سخن گفت و حرفی از دانشکده حقوقِ دانشگاه کوئین به میان نیاورد! این دانشگاه یکی از معتبرترین موسسات حقوق در  کشور کانادا به شمار می‌آید و با بهره‌گیری از امکانات آموزشی متعدد و تجارب اساتید برتر؛ دانشجویان را با فرایندهای حقوقی و سیاست‌های بین‌المللی آشنا می‌سازد. همچنین با فراهم کردن فرصت‌های کارآموزی، این شانس را به محصلان می‌دهد تا مهارت خود را در بستر کار و مواجهه با مسائل حقوقی افزایش دهند.

 

جمع‌بندی

در این مطلب به معرفی چند مورد از بهترین گزینه‌های موجود در لیست دانشگاه‌های رشته حقوق در کانادا پرداختیم و ویژگی هر یک از ۱۰ دانشگاه مذکور را مورد بررسی قرار دادیم. امیدواریم شما عزیزان هم مثل همیشه نهایت بهره را از مطالعه این مقاله برده و دانشگاه مورد علاقه‌تان را در کانادا، جهت ادامه تحصیل در رشته حقوق برگزیده باشید. لطفا تجربیات و نظرات خود را در این باره با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید تا ما هم از معلومات شما عزیزان بهره‌مند شویم. از اینکه تا پایان همراه ما بودید، صمیمانه سپاسگزاریم.