ارزیابی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به کانادا (ECA) چیست؟

هیجان برنامه‌ریزی یک زندگی جدید در کانادا را تصور کنید، سرزمینی با فرصت‌های بی‌پایان و فرهنگ‌های متنوع. اکنون، مراحل دلهره‌آور اطمینان از تایید صلاحیت مدارک تحصیلی‌تان را در خانه جدید تصور کنید. سال‌ها خستگی‌ناپذیر کار کرده‌اید، درس خوانده‌اید، مدارک تحصیلی کسب کرده‌اید و اکنون، در حال آماده شدن برای شروع فصل جدیدی از زندگی در کانادا هستید. در اینجا یک سوال مهم پیش می‌آید: «آیا مدارک تحصیلی من به رسمیت شناخته می‌شوند؟» این یک نگرانی مشترک برای بسیاری از مهاجران آینده است. اینجاست که ارزیابی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به کانادا (ECA) وارد عمل می‌شود. فرآیند ECA می‌تواند مانند یک مانع بزرگ به نظر برسد، اما برای اطمینان از اینکه دستاوردهای تحصیلی شما در خانه جدیدتان به‌طور منصفانه ارزیابی و ارزش‌گذاری می‌شود، طراحی شده است. در این مقاله، فرآیند ECA، ضرورت آن، و نحوه به‌رسمیت شناخته شدن مدارک‌تان از این طریق را شرح خواهیم داد. در پایان، خواهید فهمید که چگونه این گواهی رویاهای شما را به فرصت‌های واقعی تبدیل می‌کند و مهاجرتی ساده‌تر و امیدوارکننده‌تر به کانادا را برای‌تان به ارمغان می‌آورد. پس برای رمزگشایی از روند ECA و تبدیل موانع به پله‌های موفقیت در زندگی جدیدتان در کانادا به ما بپیوندید.

فهرست محتوا

ارزیابی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به کانادا (ECA) چیست؟

ارزیابی مدارک تحصیلی (Educational credential assessment) که به‌اختصار (ECA) گفته می‌شود، یک ارزیابی رسمی است که توسط یک سازمان یا ارگان تعیین شده ارزیابی می‌شود. اگر تحصیلات خود را در خارج از کانادا گذرانده‌اید، هنگام درخواست برای PR یا اقامت دائم کانادا باید ECA دریافت کنید. برای به دست آوردن این گزارش، یک سازمان تعیین شده از شما مدرک یا دیپلم شما را می‌خواهد که به احتمال زیاد بالاترین مدرک تحصیلی شماست تا بتواند گزارش را ایجاد کند.

در واقع ECA فرآیندی است که طی آن مدارک تحصیلی بین‌المللی بررسی، تأیید و با استانداردهای آموزشی کانادا مقایسه می‌شوند. گزارش رسمی ECA برای تأیید اینکه مدرک خارجی، دیپلم، گواهی یا سایر مدارک تحصیلی شما معتبر و معادل یک مدرک کانادایی است، استفاده می‌شود.

این یک گام مهم برای افرادی است که قصد مهاجرت به کانادا مخصوصا تحت سیستم اکسپرس اینتری را دارند و می‌تواند بر صلاحیت و رتبه‌بندی شما در سیستم رتبه بندی جامع (CRS) تأثیر بگذارد. برای اهداف مختلف، دو نوع گزارش ECA وجود دارد: یکی برای اهداف عمومی مانند استخدام، کار در ایالات متحده آمریکا، تحصیلات تکمیلی و مجوزهای حرفه‌ای، و دیگری به طور خاص برای اهداف مهاجرت به کانادا.

گزارش ECA ممکن است زمانی که به‌دنبال شغل هستید به شما کمک کند؛ اما تضمین نمی‌کند که:

 • شما شغلی در رشته خود یا در سطح خاصی پیدا خواهید کرد.
 • شما مجوز فعالیت در یک حرفه (شغل) را دریافت خواهید کرد

مهم: اگر قصد دارید در یک شغل مشخص شده کار کنید، باید مجوز خود را در استان یا منطقه‌ای که قصد دارید در آن مستقر شوید، دریافت کنید.

 

ECA برای اقامت دائم (PR) کانادا

اقامت دائم (PR) در کانادا رویای بسیاری از متخصصان ماهر در سراسر جهان است. برای به حداکثر رساندن امتیاز خود برای درخواست PR کانادا، دریافت ECA  ضروری است. اگر از خارج از کانادا برای دریافت PR  درخواست می‌دهید حتما باید گزارش ارزیابی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به کانادا را ارائه دهید. از آنجایی که ECA تحصیلات شما را با معادل کانادایی مقایسه می‌کند، اگر تحصیلات‌تان را در کشور کانادا به پایان رسانده‌اید نیازی به اخذ ECA نیست. همچنین هیچ دوره آموزشی دیگری که در این کشور گذرانده‌اید نیاز به ECA ندارد. این مدرک به شما کمک می‌کند امتیاز سیستم رتبه‌بندی جامع (CRS) خود را افزایش دهید؛ چرا که پس از مهارت زبان، مدارک تحصیلی بیشترین سهم را در امتیاز CRS شما دارند.

برای مدارک تحصیلی، در صورت درخواست با همسر یا شریک زندگی، می‌توانید تا ۱۴۰ امتیاز و اگر به‌تنهایی درخواست می‌دهید تا ۱۵۰ امتیاز کسب کنید. قابل ذکر است امتیاز CRS از مجموع ۱۲۰۰ امتیاز محاسبه می‌شود.

مدارک تحصیلی بالاتر به نمرات بالاتر CRS منجر می‌شوند و برای دریافت این امتیاز داشتن یک ECA که به‌طور دقیق سطح تحصیلات شما را نشان ‌دهد بسیار مهم است. در نتیجه، ارزیابی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به کانادا یک جزء کلیدی در افزایش شانس موفقیت شما در درخواست PR کانادا است.

 

ECA برای اکسپرس اینتری

از طریق فرآیند ECA، مدارک، دیپلم‌ها و گواهی‌های شما توسط سازمان‌های تعیین شده برای تعیین معادل آن‌ها در کانادا ارزیابی می‌شود. این یک مرحله ضروری در مسیر مهاجرت شما است، زیرا به‌طور مستقیم بر امتیاز سیستم رتبه‌بندی جامع (CRS) شما تأثیر می‌گذارد، که یک عامل کلیدی در اکسپرس اینتری است. امتیاز CRS بالاتر شانس شما را برای دریافت دعوت‌نامه در درخواست (ITA)  برای اقامت دائم افزایش می‌دهد.

در حالی که گزارش ارزیابی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به کانادا (ECA) برای همه برنامه‌های اکسپرس اینتری اجباری نیست، بسیار مهم است که آن را به همراه شماره مرجع ECA در پروفایل اکسپرس اینتری خود وارد کنید.

سیستم اکسپرس اینتری شامل سه برنامه با الزامات مختلف در مورد گزارش ECA است:

۱. برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP): برای این برنامه گزارش ECA به‌عنوان بخشی از معیارهای واجد شرایط بودن مورد نیاز است.

۲. برنامه نیروی کار ماهر فدرال (FSTP): برای این برنامه،  ارائه ECA ضروری نیست، اما امتیازاتی را با خود به‌همراه دارد.

۳. کلاس تجربه کانادایی (CEC): این برنامه نیز به گزارش ECA نیاز ندارد، اما ارائه آن امتیاز سیستم رتبه‌بندی جامع (CRS) شما را افزایش می‌دهد.

برای کسب صلاحیت در برنامه FSWP، براساس معیارهای زیر به حداقل ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ نیاز دارید:

تسلط به زبان: حداکثر ۲۸ امتیاز

تحصیلات: حداکثر ۲۵ امتیاز

سابقه کاری: حداکثر ۱۵ امتیاز

سن: حداکثر ۱۲ امتیاز

سازگاری: حداکثر ۱۰ امتیاز

پیشنهاد شغلی معتبر: حداکثر ۱۰ امتیاز

درج گزارش ECA می‌تواند حداکثر ۲۵ امتیاز از طریق تحصیلات برای شما به ارمغان بیاورد که بعد از مهارت زبان، امتیاز قابل‌توجهی است. دستیابی به این نکات برای کسب صلاحیت و تقویت پروفایل اکسپرس اینتری شما ضروری است.

در دو برنامه دیگر نیز گرچه ذکر شده است که ارائه ECA الزامی نیست، اما شما قطعا برای افزایش امتیاز خود به آن نیاز پیدا خواهید کرد.

 

سازمان‌های تعیین‌ شده برای ECA

همان‌طور که گفتیم اخذ گواهینامه ارزیابی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به کانادا (ECA)  گامی حیاتی در مسیر تضمین اقامت دائم کانادا (PR) است و نقش مهمی در افزایش امتیاز سیستم رتبه بندی جامع  (CRS) شما ایفا می‌کند. با این حال، فرآیند ECA تنها می‌تواند توسط سازمان‌های خاص مورد تایید اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) انجام شود. درک اینکه کدام سازمان‌ها مجاز به انجام ECA هستند و انتخاب سازمان مناسب برای نیازهای شما برای اطمینان از یک روند مهاجرتی بی‌دردسر و موفق بسیار مهم است. سازمان‌های تعیین شده برای دریافت ECA عبارتند از:

 • World Education Services (WES)

خدمات تحصیلات جهانی

 • International Qualifications Assessment Service (IQAS)

خدمات بین‌المللی ارزیابی صلاحیت‌

 • International Credential Assessment Service of Canada (ICAS)

خدمات بین‌المللی ارزیابی اعتبار کانادا

 • International Credential Evaluation Service (ICES)

خدمات بین‌المللی ارزیابی اعتبار

 • Comparative Education Service (CES)

خدمات تحصیلات تطبیقی

برای دریافت ECA، ابتدا باید با یکی از سازمان‌های تعیین شده ارتباط برقرار کنید. آن‌ها شما را برای مراحل بعدی راهنمایی می‌کنند. به خاطر داشته باشید که زمان فرآیند صدور و هزینه‌های ارزیابی هر سازمان متفاوت است، پس هنگام انتخاب سازمان مورد نظر خود هزینه و زمان فرآیند آن را در نظر بگیرید.

 

خدمات تحصیلات جهانی (WES)

خدمات تحصیلات جهانی (WES) یکی از سازمان‌های تعیین شده است که توسط اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) مجاز به ارائه ارزیابی‌های اعتبار آموزشی (ECA) است. WES یک شرکت اجتماعی غیرانتفاعی است که از شمول آموزشی، اقتصادی و اجتماعی مهاجران، پناهندگان و دانشجویان بین‌المللی حمایت می‌کند. این شرکت با ۵۰ سال فعالیت، استاندارد ارزیابی اعتبار علمی بین‌المللی را تعیین کرده است و از میلیون‌ها نفری که برای دستیابی به اهداف علمی و حرفه‌ای خود در تلاش هستند، حمایت می‌کند. WES همراه با شرکای خود، به افراد مختلف در سراسر جهان این امکان را می‌دهد تا تحصیلات و حرفه خود را در مکان‌های جدید ادامه دهند و پیشرفت کنند.

در مورد WES نکات زیر قابل‌توجه است:

 • WES اکثر برنامه‌ها را ظرف ۳۰ روز کاری بررسی کرده و به نتیجه می‌رساند.
 • WES ECA شما به‌مدت ۵ سال معتبر خواهد بود.
 • دولت انتاریو نیز WES ECA را به رسمیت می‌شناسد.
 • هزینه دریافت WES ECA مبلغ ۲۴۸ دلار کانادا است. 

 

خدمات بین‌المللی ارزیابی صلاحیت‌ (IQAS)

خدمات بین‌المللی ارزیابی صلاحیت  (IQAS) خدماتی است که توسط آلبرتا ارائه می‌شود و به‌طور رسمی توسط اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) برای انجام ارزیابی‌های مدارک تحصیلی (ECA) برای اهداف مهاجرت تعیین شده است. IQAS تحصیلات رسمی آکادمیک و فنی را از موسسات شناخته شده در سراسر جهان ارزیابی کرده و گواهینامه‌های ECA را صادر می‌کند.

ECA صادر شده توسط IQAS چندین ویژگی مهم دارد:

 • ECA از تاریخ صدور برای اهداف اکسپرس اینتری به مدت پنج سال معتبر است. پس از انقضا، باید دوباره برای ارزیابی جدید درخواست دهید.
 • در حالی که این ECA معادل تحصیلات شما را با استانداردهای کانادا نشان می‌دهد، به این معنی نیست که اعتبار شما برای مجوز حرفه‌ای در کانادا به رسمیت شناخته شده است. برای تایید اعتبار حرفه‌ای خود باید به نهادهای حرفه‌ای مربوطه مراجعه کنید.
 • صدور یک IQAS ECA  طی ۸ هفته انجام می‌شود. با این حال، اگر بیش از یک گواهی برای ارزیابی ECA وجود داشته باشد، ممکن است ۴ هفته دیگر طول بکشد.
 • هزینه دریافت IQAS ECA مبلغ ۲۰۰ دلار کانادا است.

 

خدمات بین‌المللی ارزیابی اعتبار کانادا (ICAS)

ICAS نیز توسط وزیر مهاجرت، پناهندگان و شهروندی تعیین شده است تا ارزیابی‌هایی را برای افرادی که متقاضی مهاجرت به کانادا هستند ارائه دهد. این شرکت کانادایی با بیش از ۲۰ سال سابقه در ارزیابی مدارک بین‌المللی، به مهاجران برای دستیابی به اهداف شخصی، شغلی و تحصیلی‌شان با ارائه خدمات ارزیابی اعتبار دقیق و قابل‌اعتماد کمک می‌کند.

در ارتباط با ICAS این نکات قابل‌توجه هستند:

 • ICAS نه‌تنها توسط دولت کانادا بلکه توسط دولت انتاریو نیز به رسمیت شناخته شده است.
 • اعتبار ICAS ECA به مدت ۵ سال است.
 • ECA توسط ICAS ممکن است تا ۲۰ هفته به طول بیانجامد.
 • هزینه دریافت ECA ICAS مبلغ ۲۱۰ دلار کانادا است.

 

خدمات ارزیابی اعتبار بین‌المللی (ICES)

خدمات ارزیابی اعتبار بین‌المللی (ICES) در سال ۱۹۹۵ با بودجه‌ای از طرف دولت استانی بریتیش کلمبیا تأسیس شد تا به افراد کمک کند شناخت لازم را برای پیگیری اهداف شغلی و تحصیلی خود در کانادا کسب کنند. خدمات ICES اسناد را تأیید می‌کند، تحقیقاتی را براساس روش‌های تثبیت‌شده انجام می‌دهد و سپس یک گزارش ارزیابی نهایی منتشر می‌کند که نمای کلی از مقایسه تحصیلات کسب‌شده در خارج از کانادا با سیستم آموزشی کانادا ارائه می‌دهد. نتایج ارزیابی ICES در گزارش‌های ارزیابی عینی، سازگار و قابل اعتماد ارائه می‌شود. اگرچه ICES یک سرویس دولتی در بریتیش کلمبیا است، اما در خدمت منافع همه متقاضیان تحصیل‌کرده بین‌المللی در سراسر کانادا است.

در ارتباط با ICES نکات زیر قابل‌توجه هستند:

 • شما می‌توانید ICES ECA را برای اکسپرس اینتری، اقامت دائم، و پایلوت کشاورزی-غذایی (Agri-Food Pilot) و اکثر برنامه‌های مهاجرتی استانی کانادا (PNP) دریافت کنید.
 • صدور ICES ECA حدود ۱۲ هفته زمان می‌برد.
 • هزینه دریافت ICES ECA مبلغ ۲۰۰ دلار کانادا است.

 

خدمات تحصیلات تطبیقی (CES)

خدمات تحصیلات تطبیقی ​​ (CES) در سال ۱۹۶۷ توسط دانشگاه تورنتو تأسیس شد و تنها آژانس ارزیابی مدارک تحصیلی در کانادا است که توسط یک دانشگاه اداره می‌شود. CES با ارائه بیش از ۵۰ سال تخصص آموزشی مورد اعتماد کارفرمایان و آژانس‌های حرفه‌ای در سراسر کانادا است. گزارش‌های ارزیابی CES می‌تواند به شما کمک کند برای استخدام یا دریافت مجوزهای مورد نیاز برای شروع یک حرفه در کانادا اقدام کنید. این گزارش‌ها برای اهداف استخدامی توسط اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) و به‌منظور مهاجرت به کانادا، توسط دولت کانادا، دولت انتاریو، کمیسیون حمل‌و‌نقل تورنتو (TTC)، نیروهای مسلح کانادا، گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده (ویزای TN) به رسمیت شناخته می‌شوند.

در ارتباط با CES نکات زیر قابل‌توجه است:

 • CES ECA را می‌توان برای برنامه‌های مهاجرتی کانادا، مانند اکسپرس اینتری، برنامه‌های استانی (PNP)، پایلوت کشاورزی-غذایی (Agri-Food Pilot) و غیره استفاده کرد.
 • یک CES ECA ظرف ۴۰ روز صادر می‌شود.
 • ECA توسط CES به مدت ۵ سال معتبر است.
 • هزینه دریافت ECA CES مبلغ ۲۱۰ دلار کانادا است.

 

نهادهای حرفه‌ای تعیین شده ECA

علاوه‌بر سازمان‌های اعلام‌شده، نهادهای حرفه‌ای خاصی نیز برای ارزیابی اعتبار مشاغل حرفه‌ای تعیین شده‌اند که شناخت آن‌ها برای پزشکان، داروسازان، مهندسان و پرستاران و سایر افرادی که مشاغل آن‌ها نیاز به مجوز یا گواهینامه حرفه‌ای در کانادا دارد، ضروری است. این ارگان‌ها تضمین می‌کنند که صلاحیت‌های آموزشی و شایستگی‌های حرفه‌ای مهاجران با استانداردهای کانادا مطابقت دارد و در نتیجه ورود آن‌ها به نیروی کار کانادا را تسهیل می‌کند. ارزیابی‌های انجام‌شده توسط این نهاد‌ها براساس نیازهای خاص هر حرفه تنظیم می‌شوند و ارزیابی متمرکزتر و مرتبط‌‌تری را در مقایسه با ECAهای عمومی ارائه می‌دهند. اگر قصد دارید حرفه خود را در کانادا ادامه دهید، تشخیص اینکه کدام یک از نهادهای حرفه‌ای برای ارزیابی اعتبار شما بهتر است اهمیت زیادی دارد، چرا که به‌طور مستقیم بر توانایی شما در دریافت مجوزها و گواهینامه‌های لازم برای کار قانونی و موثر در حوزه کاری‌تان تأثیر می‌گذارد. برخی از این نهادها عبارتند از:

۱- هیئت گواهینامه معماری کانادا (CACB) برای معماران

۲- شورای پزشکی کانادا برای پزشکان

۳- هیئت بررسی داروسازی کانادا برای داروسازان

 

هیئت گواهینامه معماری کانادا (CACB) برای معماران

هیئت گواهینامه معماری کانادا (CACB) سازمان تعیین‌شده‌ای است که مسئول ارزیابی مدارک تحصیلی معماران بین‌المللی به‌دنبال دریافت مجوز در کانادا هستند.  این نهاد آخرین مورد اضافه شده به لیست سازمان‌ها و نهادهای حرفه‌ای تعیین‌شده است که در ۲۰ می ۲۰۲۴ تایید شده است. CACB به افراد دارای کد NOC 21200 (معماران) در ارزیابی مدارک تحصیلی‌شان کمک می‌کند. اگر شما یک معمار هستید و قصد دریافت مجوز برای کار در کانادا را دارید، اکنون باید گزارش ECA  را از CACB دریافت کنید.

با این حال اگر برای کارتان به مجوز نیاز ندارید، همچنان می‌توانید ECA را از هر سازمان دیگری که پیش‌تر معرفی کردیم دریافت کنید. توجه داشته باشید که اگر در حال حاضر ECA صادر شده توسط سازمان تعیین شده دیگری را دارید، IRCC تا ۳۱ اکتبر به پذیرش آن ادامه می‌دهد. افزودن نهاد CACB تضمین می‌کند که معماران آموزش‌دیده بین‌المللی مسیری کارآمد و حرفه‌ای برای به رسمیت شناختن اعتبار و دریافت مجوز در کانادا طی می‌کنند.

 

ECA برای داروسازان و پزشکان

برای داروسازان و پزشکانی که به‌دنبال مهاجرت به کانادا هستند نیز اخذ گواهینامه تحصیلی ECA یک مرحله حیاتی در فرایند مهاجرت است. اگر در یکی از مشاغل مراقبت‌های بهداشتی کار می‌کنید، کد NOC اولیه شما تحت یکی از دسته‌بندی‌های زیر قرار می‌گیرد و سازمان تعیین شده برای ارزیابی مدارک تحصیلی شما بر این اساس متفاوت خواهد بود:

 • NOC 31100 – متخصص در پزشکی بالینی و آزمایشگاهی
 • NOC 31101 – متخصص جراحی
 • NOC 31102 – پزشک عمومی پزشک خانواده
 • NOC 31120 – داروسازان

برای کسانی که دارای کدهای NOC 31100، 31101 و 31102 هستند، شورای پزشکی کانادا (MCC) مدرک پزشکی شما را ارزیابی خواهد کرد. این ارزیابی برای اطمینان از اینکه تحصیلات پزشکی شما مطابق با استانداردهای کانادا است ضروری است و گامی حیاتی به سمت صدور مجوز و شروع کار در کانادا است.

از سوی دیگر، اگر شما یک داروساز هستید (NOC 31120)، هیئت بررسی داروسازی کانادا (PEBC) سازمان تعیین‌شده‌ای است که مسئول ارزیابی اعتبار شما است. PEBC تضمین می‌کند که تحصیلات و صلاحیت‌های داروسازان آموزش‌دیده بین‌المللی با الزامات کانادا مطابقت دارد و می‌توانند وارد سیستم مراقبت‌های بهداشتی کانادا شوند.

این ارزیابی‌ها نه‌تنها برای کسب امتیاز در سیستم رتبه‌بندی جامع (CRS) برای مهاجرت، بلکه برای رعایت استانداردهای حرفه‌ای لازم برای صدور مجوز و کار در سیستم مراقبت‌های بهداشتی کانادا ضروری است. با اخذ ECA از این نهادهای تعیین شده، داروسازان و پزشکان می‌توانند اطمینان حاصل کنند که مدارک آن‌ها به رسمیت شناخته شده است.

 

ECA خود را به‌سادگی دریافت کنید

پیمایش در فرآیند اخذ گواهینامه تحصیلی (ECA) برای افرادی که به‌دنبال مهاجرت به کانادا هستند، یک مرحله حیاتی است. درک نقش و الزامات سازمان‌ها و نهادهای حرفه‌ای تعیین شده تضمین می‌کند که مدارک تحصیلی شما به‌درستی مطابق با استانداردهای کانادا ارزیابی و شناسایی می‌شود. گواهی ECA نه‌تنها به کسب امتیاز بالاتر سیستم رتبه‌بندی جامع (CRS) برای اکسپرس اینتری کمک می‌کند، بلکه از درخواست‌های شغلی و شناسایی حرفه‌ای در کانادا نیز پشتیبانی می‌کند. برای تضمین یک فرآیند مهاجرتی موفق کارشناسان Study2020 در تمام این مسیر شما را همراهی می‌کنند، به سوالات شما پاسخ خواهند داد و تمام نگرانی‌های‌تان در ارتباط با اخذ گواهی ارزیابی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به کانادا (ECA) را برطرف خواهند کرد. با درک کامل مراحل کار و استفاده از خدمات استادی۲۰۲۰، می‌توایند به‌طور قابل‌توجهی شانس خود را برای یک روند مهاجرتی ساده و موفق افزایش دهید.

سوالات متداول

1- چرا برای مهاجرت به کانادا به ECA نیاز دارم؟

برای اطمینان از اینکه مدارک تحصیلی شما مطابق با استانداردهای کانادا است، گواهی ECA مورد نیاز است. همچنین برای محاسبه امتیاز سیستم رتبه بندی جامع برای اکسپرس اینتری استفاده می‌شود که می‌تواند به‌طور قابل توجهی بر شانس انتخاب شدن شما برای مهاجرت تأثیر بگذارد.

2- چقدر طول می‌کشد تا گواهی ECA را دریافت کنم؟

زمان صدور گواهی بسته به سازمان انتخابی شما متفاوت است. با توجه به پیچیدگی پرونده شما و حجم کاری سازمان، ممکن است از چند هفته تا چند ماه طول بکشد.

3- ECA من تا چه زمانی معتبر است؟

یک گزارش ECA به مدت پنج سال از تاریخ صدور معتبر است.

4- چگونه سازمان مناسب برای ECA خود انتخاب کنم؟

انتخاب سازمان به حرفه شما و شرایط خاص برنامه مهاجرتی که برای آن درخواست می‌کنید بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر شما یک پزشک هستید، باید ECA خود را از شورای پزشکی کانادا دریافت کنید. برای مدارک تحصیلی عمومی، سازمان‌هایی مانند WES، IQAS، CES و ICES مناسب هستند.

5- آیا می‌توانم از گزارش ECA خود برای درخواست‌های شغلی در کانادا استفاده کنم؟

بله، گواهی ECA می‌تواند رزومه شما ارتقا دهد و به کارفرمایان بالقوه نشان دهد که مدارک خارجی شما مطابق با استانداردهای کانادا است. با این حال، این مدرک پیدا کردن شغل را تضمین نمی‌کند.

6- اگر گزارش ECA من منقضی شود چه اتفاقی می‌افتد؟

در صورت منقضی شدن گزارش ECA شما، اگر هنوز برای مقاصد مهاجرتی به آن نیاز دارید یا توسط یک نهاد نظارتی حرفه‌ای نیاز باشد، باید دوباره برای ارزیابی جدید درخواست دهید.

برای مهاجرت نیاز به مشاوره دارید؟

همین حالا از مشاوران مجرب STUDY2020 وقت مشاوره بگیرید
تازه‌ترین مطالب مجله مهاجرت
مطالب مرتبط
اولین قدم برای مهاجرت به کانادا: راهنمایی برای مبتدیان

اولین قدم برای مهاجرت به کانادا: راهنمایی برای مبتدیان

آیا مسیر موفقیت‌آمیزی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد؟ یقینا بله. در این مسیر با استفاده از تجربیات خبرگان این حوزه راهنمایی جامع برایتان ارائه کرده‌ایم. نکته‌هایی که می‌تواند شما را به موفقیت برساند و دریابید که چگونه سفر خود به کانادا را با اطمینان آغاز کنید. شروع سفر مهاجرت شما ‌می‌‌تواند گیج‌کننده و ترسناک به نظر برسد؛ به‌خصوص اگر موقعیت شما منحصر‌به‌فرد یا...

مطالعه مطلب

دانشگاه‌ها و کالج‌های برتر در آلبرتا برای دانشجویان بین‌المللی

دانشگاه‌ها و کالج‌های برتر در آلبرتا برای دانشجویان بین‌المللی

کالج و دانشگاه‌های برتر در آلبرتا به دلیل کیفیت بالای آموزش و تسهیلات متنوعی که ارائه می‌دهند، یک گزینه جذاب برای دانشجویان بین‌المللی به شمار می‌آیند. به همین خاطر استان آلبرتا یکی از مقاصد مهاجرتی محبوب برای ادامه تحصیل در کانادا بوده و سهمِ آن در صدور ویزای دانشجویی برای متقاضیان مهاجر همچنان در حال افزایش است. برای مثال در سال ۲۰۲۲، آلبرتا بیش...

مطالعه مطلب

۵ مرحله برای درخواست استادی پرمیت کانادا

۵ مرحله برای درخواست استادی پرمیت کانادا

شما هم در مسیر پر پیچ‌وخم اپلای تحصیلی و دریافت استادی پرمیت کانادا هستید؟‌ همان‌طور که می‌دانید برای این‌ که در دانشگاه یا مؤسسه آموزشی واقع در کشور کانادا به‌صورت حضوری مشغول به تحصیل شوید، باید مراحل درخواست استادی پرمیت کانادا را گذارنده و این مجوز را دریافت کنید. شاید مراحل دریافت این مجوز کمی گیج‌کننده باشد؛‌ بنابراین ما قصد داریم در این مقاله...

مطالعه مطلب

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

تصور کنید چمدان‌هایتان را بسته‌اید، رویای تحصیل در دانشگاه‌های معتبر کانادا در سر دارید، اما ناگهان با یک کلمه روبرو می‌شوید: «ریجکت». این واژه کوچک می‌تواند تمام برنامه‌های شما را بر هم بزند. اما نگران نباشید! با آگاهی از دلایل رد شدن درخواست ویزای تحصیلی کانادا، می‌توانید از این سد عبور کنید. در این مقاله، به بررسی عواملی می‌پردازیم که ممکن است رویای تحصیل...

مطالعه مطلب

تحصیل پرستاری در کانادا

تحصیل پرستاری در کانادا

تحصیل پرستاری در کانادا انتخاب فوق‌العاده‌ای است، زیر در کانادا ۶۹ دانشگاه مختلف وجود دارد که همگی حداقل مقطع کارشناسی پرستاری را به متقاضیان ارائه می‌دهند. به گفته سایت bachelorsportal، تقریبا حدود ۳۲۳ هزار دانشجوی بین‌المللی در رشته پرستاری در کانادا تحصیل می‌کنند، زیرا این کشور از نظر کیفیت آموزش، امکانات تحصیلی و شرایط زندگی بسیار مناسب است. بورسیه‌های تحصیلی متنوعی هم برای تحصیل...

مطالعه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.