مهاجرت تحصیلی
به آمریکا

تحصیل در آمریکا یکی از اصولی‌‌ترین، کاربردی‌ترین و موثرترین روش‌های مهاجرت به آمریکا است؛ شاید برای شما جالب باشد که بدانید در دسته‌بندی انواع ویزای آمریکا، ویزای تحصیلی جز دسته ویزاهای غیرمهاجرتی به حساب می‌آید. اما دریافت ویزای تحصیلی این کشور نه تنها راه ورود به این کشور که پس از آن می‌‌توانید با تغییر نوع ویزا، اقامت دائم آمریکا را به دست آورید.

چرا تحصیل در آمریکا؟

شاه‌کلید دریافت اقامت دائم امریکا

تحصیل در آمریکا یکی از اصولی ترین، کاربردی ترین و موثرترین روش های مهاجرت به آمریکا است؛ شاید برای شما جالب باشد که بدانید در دسته بندی انواع ویزای آمریکا، ویزای تحصیلی جز دسته ویزاهای غیرمهاجرتی به حساب می‌آید. اما دریافت ویزای تحصیلی این کشور نه تنها راه ورود به این کشور که پس از آن می توانید با تغییر نوع ویزا، اقامت دائم آمریکا را به دست آورید.

مزایای تحصیل در آمریکا

در مورد دلیل علاقمندی به تحصیل در امریکا دلایل بسیاری را می توان بیان کرد اما شاید مهمترین عوامل را بتوان به صورت خلاصه این گونه برشمرد:
– اولین مقصد مهاجرتی دانشجویان جهان
– دارای بیشترین گزینه‌های مهاجرت شامل گزینه‌های عمومی، کاری، تحصیل
– سومین کشور دنیا از نظر جمعیت و وسعت
– بزرگترین اقتصاد دنیا با پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌ها
– تحصیلات جهانی و چشم‌اندازه‌های شغلی و حرفه‌ای بلند مدت
– کیفیت بالای آموزشی
– موقعیت‌های علمی و پژوهشی متعدد

هزینه‌های زندگی و تحصیل در کانادا

تحصیل در کشور کانادا در مقاطع مختلف تحصیلی هزینه معقولی دارد و نسبت به کشور های دیگری همچون آمریکا، مقرون به صرفه تر می باشد. اگر شما با ویزای کاری یا تحصیلی در کانادا اقامت داشته باشید هزینه تحصیل فرزندان شما در مدارس دولتی رایگان است. علاوه بر هزینه تحصیل، هزینه های زندگی نیز با درآمد افراد متناسب است. هزینه حمل و نقل در این کشور مقرون به صرفه است و در حالت کلی هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا برای دانشجویان بین المللی به مراتب از کشورهایی همچون انگلیس، استرالیا و آمریکا ارزان تر است.

امکان کار همزمان با تحصیل

دولت کانادا به منظور تسهیل شرایط تحصیل در کانادا امکان کار پاره وقت به مدت ۲۰ ساعت در هفته را برای دانشجویان فراهم کرده تا بتوانند همزمان با تحصیل، درآمد نیز کسب کنند. باید در نظر داشت بر طبق شرایطی، کانادا نسبت به افزایش میزان ساعات کاردانشجویی نیز تاکنون اقدام کرده است.

بازار کار پس از فارغ التحصیلی

نرخ پایین حدود ۵ درصد بیکاری در کشور کانادا از یک سو و علاقه وافر صاحبان کسب و کارها به جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی کانادا باعث شده تا دانشجویان بین المللی دغدغه زیادی برای اشتغال به کار پس از دریافت مدرک نداشته باشند. بر اساس آخرین آمارها ماندگاری دانشجویان بین المللی در کانادا پس از فارغ التحصیلی حدود ۷۳٪ می باشد.

مجوز کار پس از فارغ التحصیلی

دولت کانادا به تمام دانشجویان بین المللی این کشور اجازه می دهد تا به میزان به تناسب مدت برنامه تحصیلی،  بتوانند بین 8 ماه تا 3 سال مجوز کار این کشور را دریافت کنند و بمانند. این فرصت ایده ال در کنار تجربه شغلی بدست آمده زمینه ای بسیار قوی برای کسب اقامت دائم کانادا خواهد بود.

تجربه زندگی در یک کشور چند فرهنگی

سیاست های ویژه مهاجرپذیری در کانادا باعث شده است تا این کشور با توجه به برخورداری از دانشجویان بین المللی و مهاجران زیادی که در آن زندگی می کنند، غنی از تمام فرهنگ ها و مذاهب باشد. دولت این کشور از تمام دین ها، نژاد ها و فرهنگ های مختلف، با آغوش باز استقبال می کند و افراد با زبان ها و نژاد های مختلف در کانادا به راحتی زندگی می کنند.

طبیعت و محیط زیست

کانادا از نظر جاذبه‌های زیستی و مناظر طبیعی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. اقیانوس‌ها، دریاچه‌های وسیع، رودخانه‌های پرآب و رشته کوه‌های مرتفع همگی بخشی از طبیعت بکر و زیبای این کشور هستند. این کشور به سرزمین خرس‌ها معروف شده و طبیعت آن همیشه مورد توجه گردشگران بوده است. شاید جالب باشد که بدانید نزدیک به ۲۰ درصد از منابع آب شیرین جهان در کانادا قرار دارد همچنین این کشور دارای طولانی‌ترین خط ساحلی در جهان است. بنابراین یکی از مزایای زندگی در کشور کانادا را باید تنوع زیستی و حیات وحش غنی این کشور دانست.

امنیت بالای کشور کانادا

کانادا علیرغم برخورداری از طیف وسیعی از مهاجران یکی از امن ترین کشورهای دنیا محسوب می شود. این کشور پس از کشورهای دانمارک، سنگاپور، سوییس، ایسلند، نیوزلند، پرتغال و اتریش در جایگاه هشتم امن ترین کشورهای دنیا به لحاظ جرم و جنایت قرار دارد.

امکان اخذ ویزای همراه برای خانواده دانشجویان

از مهمترین دلایل محبوبیت کانادا همچنین می توان امکان اخذ ویزا برای خانواده دانشجویان را نام برد. تقاضای ویزای توریستی یا کاری برای همراهان دانشجو در کانادا بسیار در دسترس است و می تواند به لحاظ کمک هزینه مالی زندگی نیز بسیار موثر باشد.

کلام آخر

در میان بالغ بر ۶۰۰ هزار دانشجوی بین المللی در کانادا، ایرانی‌ها در سه سال اخیر جایگاه ششم تا هشتم را به خود اختصاص داده‌اند. ما در استادی۲۰۲۰ به کمک توان تخصصی مشاوران مجرب و وکلای توانمند توانسته‌ایم در ۱۸ سال اخیر، موفق به دریافت ویزای ۱۱ هزار نفر از متقاضیان تحصیل در کشور کانادا شویم. شما هم می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با تکمیل این فرم از فرصت یک جلسه مشاوره رایگان بهره‌مند شوید.